Fotogalérie - 2019 IFBB World Cup Tarragona

Fotogalérie - 2019 IFBB World Cup Tarragona

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

2019 IFBB World Cup

Tarragona, vyhľadávané letovisko v Španielsku, sa uplynulý weekend stalo miestom konania dvoch súťaží organizovaných pod hlavičkou IFBB - amatéri mali možnosť súťažiť na premiérovom ročníku IFBB World Cup, profesionáli z organizácie Elite PRO bojovali o tituly svetových šampiónov na druhom ročníku súťaže Elite PRO World Championships.

"Tarragona poskytuje organizátorom mimoriadne atraktívny priestor na realizáciu akéhokoľvek projektu, bez ohľadu na to, či sa jedná o hudobný koncert, alebo podujatie vyžadujúce pódium s atraktívnym nasvietením.", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, účastník oboch súťaží. "Hala, v ktorej sa obe súťaže konali, je mimoriadne rozsiahla, zaujímavo riešená a v podstate neprekvapuje, že Španielska federácia v tejto lokalite opakovane realizuje národné, ale aj medzinárodné súťaže. Vzhľadom na to, že sa jedná o dovolenkovú destináciu vzdialenú cca 100km od Barcelony, takéto projekty si vyžadujú dôkladné naplánovanie prepravy súťažiacich z letiska do hotela a z hotela na letisko - každý prestoj pre tých, ktorí so zdržaním nepočítajú znamená zbytočný stres, výsledkom ktorého (často) býva zhoršenie formy. Riešením je aj zapožičanie si vlastného auta priamo na letisku - čo však prináša ďalšie poplatky v podobe nie malého parkovného priamo v Tarragona.
2019 IFBB World Cup bol výzvou aj pre trojicu súťažiacich zo Slovenska - v nominácii Classic Physique na súťažné pódium nastúpil Tomáš SENTINEK, v rovnakej nominácii a v nominácii Master Bodybuilding súťažil po 17x v tomto roku Boris PALOVIČ, v bikinifitness absolútna víťazka AMIX Patriot Fitness Weekend-u Simona HOSTAČNÁ.
Na 2019 Elite PRO World Championships sa bolo nutné kvalifikovať a postup zo Slovenska si vybojovala v Bodyfitness Adela ONDREJOVIČOVÁ, vo Fitness Eva BANÍKOVÁ, v Bodybuilding Open Michal KRIŽANEK, vo Women´s Physique súťažila členka Asociácie Elite PRO, Češka Michaela KOHÚTOVÁ.
Tomáš Sentinek
"Koncept IFBB World Cup môže byť príležitosťou na súťaženie nielen pre TOP atlétov Slovenska, ale aj tzv. druhej vlny súťažiacich",
pokračoval Igor KOPČEK. "Táto súťaž však potrebuje podstatne väčšiu reklamu, propagáciu, Nielen u nás, ale aj v iných krajnách. Pripomeniem, že v propozíciách bolo spomínané aj to, že príležitosť na súťaženia v Tarragona získajú aj tzv. ZAČIATOČNÍCI (poznámka - práve táto kategória mala v tomto roku premiéru na AMIX Patriot Fitness Weekend-e vo Vranove nad Topľou, kde pôsobil Igor KOPČEK v pozícii organizačného pracovníka) - tých sa však prihlásilo minimálne množstvo a napokon sa tieto kategórie na 2019 IFBB World Cup-e ani neotvorili."

Z trojice amatérskych súťažiacich sa najviac darilo Tomášovi SENTINEKOVI, ktorý potvrdil štatút najúspešnejšieho reprezentanta Slovenska v jesennej súťažnej sezóne 2019 v nominácii Classic Physique a v Španielsku si na svoje konto pripísal ďalšie prvenstvo. Simona HOSTAČNÁ v ťažkej kategórii Bikinifitness do 169cm získala 6. miesto, Boris PALOVIČ síce nezopakoval výsledky, ktoré dosahoval na súťažiach v Južnej Amerike (v Tarragona ani raz neskončil na TOP3 pozícii), napriek tomu v IFBB World Rankingu aj po 2019 IFBB World Bodybuilding Championships (ten sa bude konať už tento týždeň v Spojených arabských emirátoch) mu bude patriť 1. miesto v nominácii Classic Bodybuilding.

Pripomeniem, že z Elite PRO reprezentantov Slovenska sa v Tarragona najviac darilo Adele ONDREJOVIČOVEJ, ktorá získala po 2x za sebou titul Elite PRO World Champion, doposiaľ neporazený šampión Michal KRIŽÁNEK po prvý krát poznal chuť porážky a skončil na 4. mieste, 4. miesto patrilo aj Elite PRO fitnesske Eve BANÍKOVEJ.

V akej forme na súťaži 2019 IFBB World Cup súťažili naši, ale aj reprezentanti z viac ako 20 krajín, vám priblížia nasledujúce fotogalérie.

2019 IFBB World Cup Tarragona - Wellness 163cm

2019 IFBB World Cup Tarragona - Wellness 163cm

2019 IFBB World Cup Tarragona - Wellness OVERALL

2019 IFBB World Cup Tarragona - Junior Bikinifitness

2019 IFBB World Cup Tarragona - Master Bikinifitness

2019 IFBB World Cup Tarragona - Bikinifitness 158cm

2019 IFBB World Cup Tarragona - Bikinifitness 164cm

2019 IFBB World Cup Tarragona - Bikinifitness 169cm

2019 IFBB World Cup Tarragona - Bikinifitness 169cm plus

2019 IFBB World Cup Tarragona - Bikinifitness OVERALL

2019 IFBB World Cup Tarragona - Fitmodel

2019 IFBB World Cup Tarragona - Classic Physique

2019 IFBB World Cup Tarragona - Bodybuilding

2019 IFBB World Cup Tarragona - Master Bodybuilding

2019 IFBB World Cup Tarragona - Classic Bodybuilding

2019 IFBB World Cup Tarragona - Bodyfitness

2019 IFBB World Cup Tarragona - Master Bodyfitness

2019 IFBB World Cup Tarragona - Mens Physique 176cm

2019 IFBB World Cup Tarragona - Mens Physique 176cm plus

2019 IFBB World Cup Tarragona - Mens Physique OVERALL

2019 IFBB World Cup Tarragona - Master Mens Physique

2019 IFBB World Cup Tarragona - Muscular Mens Physique

2019 IFBB World Cup Tarragona - Women´s Physique

2019 IFBB World Cup Tarragona - Master Women´s Physique

Diskusia k článku:

AMIX diskusia