Tomáš SENTINEK - najväčie prekvapenie jesene 2019?

Tomáš SENTINEK - najväčie prekvapenie jesene 2019?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

2019 IFBB World Cup

Slovensko má po Petrovi TATARKOVI ďalšieho súťažiaceho z nominácie Classic Physique, ktorý dokáže porážať súperov na medzinárodnej scéne. Reč je o Tomášovi SENTINEKOVI, ktorý v tomto roku absolvoval úspešný premiérový štart na súťaži v Grécku, vo víťaznom ťažení pokračoval na AMIX Patriot Fitness Weekend-e a aj v Španielsku, kde sa tento weekend uskutočnil 2019 IFBB World Cup.

"Classic Physique je vo svete mimoriadne žiadanou nomináciou bez ohľadu na to, v akej federácii sa súťaže konajú.", povedal pre náš portál Marian ČAMBAL. "Súhlasím s opakovane prezentovaným názorom Igora KOPČEKA - classic physique je cestou, po ktorej by mohli kráčať mnohí z aktuálne amatérskych súťažiacich na Slovensku. Tí, ktorí sa venujú bodybuildingu. A úspech Petra TATARKU, alebo aktuálne Tomáša SENTINEKA je veľmi motivujúcim faktorom.
Prezradím, že spoločne s Igorom sme už sedeli nad konceptom Bodybuilding/Classic Physique Campu určeného pre dorast/juniorov/seniorov/masters súťažiacich, predpokladám že prvý takýto projekt by sa mohol uskutočniť už v roku 2020 práve v Činkárni Čambal Petržalka. Úspech Tomáša SENTINEKA a spol. je dôkazom, že tento camp môže mať (popri projekte BikiniFitness Camp) svoje miesto aj na Slovensku. Uvidíme, či to zastaví postupný úpadok bodybuildingu na Slovensku. Podrobnosti o Bodybuilding/Classic Physique Camp-e zverejníme na stránkach portálu EastLabs.SK, na FB a IG stránke Činkáreň Čambal."

Tomáš Sentinek
"Som rád, že v názore na Classic Physique sa s Marianom zhodujeme", pokračoval Igor KOPČEK. "Obaja sme mali možnosť Tomáša vidieť krátko pred začiatkom jesennej súťažnej sezóny, keď sa nám prišiel ukázať do Bratislavy, počas BikiniFitness Camp-u. Hmoty mal dostatok, v proporčnosti nemal výraznejšie nedostatky, problémom bol pre neho pózing - to všetko však dokázal s pomocou manželky Doroty (tá dohliadala na to, aby každý posztoj dotiahol doslova do dokonalosti) úspešne vyriešiť. V Grécku na súťaži 2019 IFBB Nafplio Classic nedal súperom šancu, zvíťazil a získal právo požiadať o Elite PRO kartu. Po Tatarkovi, Maňovskom, Smrekovi, Grolmusovi, Palovičovi a spol. je to teda ďalší Classic Physique, ktorý je dôkazom, že v tejto kategória môže Slovensko úspešne konkurovať súperom na akejkoľvek súťaži. Práve oni sú príkladom pre talentovaných "klasikfyzikov" na domácej scéne. Príklad?
Igor KÚTIK, súťažiaci z Brezna, je obrovským prekvapením jesennej súťažnej sezóny keď na AMIX Patriot Fitness Weekend-e, Tatranskom pohári a Dynamic Cup-e síce končil na 2. mieste, v Dolnom Kubíne však získal trofej pre najlepšie pripraveného súťažiaceho. Sú tu aj juniorskí classic physique súťažiaci, ktorí ak budú kráčať správnym smerom a po správnej ceste, môžu Tomáša bez problémov napodobniť.

Sentinek svoju vysokú výkonnosť potvrdil aj v Tarragone, kde získal zlato na súťaži 2019 IFBB World Cup - čím potvrdil právo súťažiť v organizácii Elite PRO. Dvojica Maňovský - Sentinek má na to, aby uspela aj medzi profesionálmi. Musia však na sebe ďalej pracovať, pracovať na svalovom rozvoji a hlavne "ľúbivosti" pózingu. Verím v ich potenciál!"

2019 IFBB World Cup Tarragona - Tomáš Sentinek
2019 IFBB World Cup Tarragona - Classic Physique

Diskusia k článku:

AMIX diskusia