V SAFKST najlepší Pavleová, Juricová, Holota a Varchola

V SAFKST najlepší Pavleová, Juricová, Holota a Varchola

12. pokračovanie projektu BikiniFitness Camp sa uskutoční od 6. do 8. marca 2020, vo Vranove nad Topľou, v priestoroch Hotela Patriot. Informácie o tomto projekte získate priamo od organizátorky projektu, ktorou je IFBB Majsterka Európy a IFBB Majsterka sveta,
profesionálna bikinifitnesska Saskia CAKOCI.

Píšte na: saskia.cakoci@gmail.com

DG Nutrition BikiniFitness Camp

Slovenská asoicácia fitness, kulturistiky a silového trojboja je na Slovensku unikátnym športovým zväzom, ktorý "pod jednou strechou" sa stará o dva štátom uznané športy.

"Áno, na Slovensku sme v tomto unikátom, ale unikátna je aj zbierka cenných kovov zo Svetových a Európskych šampionátov, ktorými sa vetva kulturistiky/fitness a silového trojboja môže pochváliť.", povedal pre náš portál Igor Kopček. "Málokto z našich členov vie, že VÝSLEDKY NÁRODNÝCH TEAMOV na medzinárodnej scéne a tzv. ZNALOSŤ DANÉHO ŠPORTU v zahraničí a aj doma (zisťuje sa dotazníkovým spôsobom) rozhoduje o 80% objeme finančných príspevkov, ktoré získava SAFKST od štátu - zvyšných 20% si pomerným spôsobom, ROVNOMERNE ROZDIELIA medzi seba VŠETKY národné športové zväzy podľa počtu mládežníkov, ktorí na domácej scéne súťažili minimálne na troch súťažiach (sú to tzv. aktívni športovci, ktorých v roku 2019 bolo cca 73.000 zo všetkých športových zväzov, v roku 2018 cca 65.000).
Aj preto oceňovať najlepších z najlepších v Slovenskej asociácii fitness, kulturistiky a silového trojboja je mimoriadne dôležité - oni (a ich materské oddiely) prispievajú svojimi výsledkami k naplneniu asociačnej pokladnice. Rovnako dôležité je preukázať rešpekt a úctu k výkonom tých, ktorí roky Slovensko a SAFKST úspešne reprezentujú - aj to je primárny dôvod, prečo som Petra TATARKU po roku 2019 (vtedy môj návrh "neprešiel") opäť aj v januári 2020 navrhol Výkonnému výboru SAFKST na udelenie titulu ZASLÚŽILÝ MAJSTER ŠPORTU.
Okrem Petra by som chcel (za rok 2019) vyzdvihnúť výkony úspešných bodybuilderov - Svetových šampiónov SMREKA a GAÁLA, bikinifitnessky KLIMASOVEJ, s úspechmi fitness reprezentanta BARBIERA a aj juniorských fitnessiek sa počítalo rovnako, ako s úspechmi detí z detského fitness."

SAFKST

"Som rád, že v tomto roku sa oceňovanie najlepších športovcov asociácie uskutočnilo v Košiciach, vďaka čomu v hľadisku sedeli aj členovia EastLabs Teamu. Naše predpovede sa naplnili a z rúk prezidenta SAFKST MLSNU napokon trofej pre absolútne najlepšiu seniorskú reprezentantku vetvy kulturistika/fitness prevzala zverenkyňa šéftrénera Asociácie Elite PRO Alexandra Hlobíka fitnesska Michaela PAVLEOVÁ, najlepším seniorským reprezentantom sa právom stal za svoj fantastický titul IFBB Svetového šampióna v kulturistike do 95kg Vladimír HOLOTA, trofej pre najlepšieho juniora/juniorky v tejto vetve si svoje miesto našla v rukách ďalšej fitnessky, Kristíny JURICOVEJ. Najlepším športovcom vetvy silový trojboj sa stal skúsený  Pavol VARCHOLA."

SAFKST
SAFKST

"Oceniť treba skutočnosť, že vedenie SAFKST zvýšenú pozornosť venuje výsledkom detí", pokračoval Igor KOPČEK. "Na pódium estrádnej sály v Jumbo Centre Košice nastupovali desiatky malých medailistov, Európskych a Svetových šampiónov vo veku od 7 do 14 rokov, ktorí z rúk trojice prezident MLSNA, viceprezident KOVALČÍK a MLSNOVÁ prevzali ďakovné listy a trofeje.

SAFKST

"Mimochodom, aktuálne (tzn. koncom januára 2020) bola podpísaná zmluva medzi SAFKST a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, podľa ktorej sme na 1158 aktívnych, v SAFKST zapísaných športovcov - mládežníkov  pre rok 2020 získali cca 89.000€ (v roku 2019 ich zapísaných bolo 111, získali sme na nich 79.000€ čiže cca 700€ na jedného; čísla neklamú - s 10 NÁSOBNÝM NÁRASTOM počtu aktívnych športovcov sa paradoxne matematicky cca 9-10 NÁSOBNE ZNÍŽIL príspevok na jedného aktívneho športovca, čiže z cca 700€ na cca 70€ na jedného).
Podľa smernice SAFKST sa napokon medzi mládežníkov prerozdeľovala tretina  zo sumy 79.000€ (tzn. cca 26.500€) a nárok na rozhodujúci balík peňazí mali tí najaktívnejší na SAFKST mládežníckej fitness scéne (podľa čísel nahlásených do registrácie Ministerstva ŠVVaŠ oddielmi a podľa aktuálne platných pravidiel v asociácii). Verte mi, štát je k tým, ktorí sa REÁLNE venujú mládežníkom do 23 rokov, finančne štedrý. O kom je reč?

  • cca 5.200€  bolo pre trojicu oddielov SAFKST, ktoré ovláda a kde je štatutárom repre tréner BROSMAN (sú to oddiely RSFIT, Roland Fitness, Power Gemer Academy a každý JEHO oddiel vďaka počtu členov ako bonus má na blížiacej sa konferencii podľa aktuálne platných stanov 3 hlasy; Brosman do informačného systému nahlásil celkovo 140 aktívnych športovcov, na každého získal cca 37€); ak by bol prerozdeľovaný plný (a nie tretinový) balík peňazí, Brosman by za 140 nahlásených aktívnych športovcov (sú to tí, ktorí v systéme súťaží SAFKST absolvovali preukázateľne 3 súťaže) podľa metodiky asociácie na svoje tri SAFKST oddiely získal takmer 16.000€
  • cca 14.000€ bolo pre skupinu ďalších siedmich oddielov (paradoxne, medzi nimi NIE JE ANI JEDEN úspešný oddiel detského fitness, dokonca mená ich aktívnych športovcov som nenašiel v dostupných výsledkových listinách); ak by bol prerozdelený plný (a nie tretinový) balík peňazí, 7 subjektov/oddielov by získalo z 15% balíka celkovo neuveriteľnú sumu - 42.000€ tzn. cca toľko, koľko má na jeden rok k dispozícii celá vetva silového trojboja
  • cca 7.000€ sa prerozdeľovalo medzi zvyšných 45 oddielov/subjektov SAFKST, ktoré sa objavili v spomínanom (a na stránkach dostupnom) registri aktívnych športovcov do 23 rokov od Ministerstva ŠVVaŠ

Trofej určená najlepšiemu klubu detského fitness za výsledky dosahované na domácej, ale predovšetkým medzinárodnej scéne, putovala do rúk Zuzany NIŠČÁKOVEJ z oddielu TŠK F.R.E.S.H. Zvolen, ocenené boli aj ďalšie kluby, z nich vypichnem VTJ Technika Liptovský Mikuláš, člena Výkonného výboru Ľuba HEČKA", uzavrel Igor KOPČEK.

V rámci slávnostného oceňovania prezident SAFKST Mlsna zdôraznil a vyzdvihol prácu osobných a oddielových trénerov ocenených športovcov, aj organizačný úspech v Bratislave konaných IFBB Majstrovstiev sveta vo fitness (EastLabs Team bol jedným z mediálnym partnerov šampionátu - EastLabs Photo Team vďaka dohode s prezidentom MLSNOM a spoločnosťou PRO TAN SLOVAKIA KAŽDEJ účastníčke šampionátu ZADARMO poskytol balíček tzv. stage fotografií vo vysokom rozlíšení v celkovej hodnote cca 8.000€ + rozsiahly videomateriál).  Slávnostný večer pokračoval pohostením v miestnej reštaurácii, ktorého sa zúčastnila ocenená skupina športovcov, ich tréneri, sprievod aj funkcionári.


Slávnostné oceňovanie športovcov  za rok 2019

Diskusia k článku:

AMIX diskusia