Je fitko naozaj bezpečné miesto v súčasnej KORONAVÍRUS situácii?

Je fitko naozaj bezpečné miesto v súčasnej KORONAVÍRUS situácii?

koronovarisu
Hovorí sa, že múdry sa poučí z chýb druhých, hlupák (málokedy) aj z chýb vlastných. Prečo takéto príslovie hneď na začiatok článku o koronavíruse?
Dôvod je jasný - koronavírus je tu a fitness centrum je vďaka silovým tréningom, kde sa fučí, prská, zrýchlene dýcha a prechádza od činky k činke (či od stroja k stroju) miestom, kde dochádza k pomerne intenzívnemu "vymieňaniu si obsahu pľúc" v ktoromkoľvek z jeho kútov. Z Talianska, ktoré je aktuálne v totálnej karanténe, na POTENCIONÁLNU nezodpovednosť (niektorých športovcov a majiteľov fitnesscentier) upozorňuje aj Eva KVASNIČKOVÁ, ktorá v tejto krajine na Apeninskom poloostrove pôsobí už niekoľko rokov. Sama už pozná, čo je to byť v karanténe.
Korona vírus a fitness centrá
Eva Kvasničková ... Facebook profil


Samozrejme, umývanie rúk, vlastný uterák a totálna hygiena by mali byť samozrejmosťou bez ohľadu na to, či tu je/nie je koronavírus ... v tomto prípade (nezabúdajme na to!) však zrejme najväčším problémom bude práve "vdýchnutie kontaminovaného vzduchu."
Stačí jeden, jediný nezodpovedný klient fitness centra (alebo nevedomý) a nákaza sa môže rozšíriť reťazovito - nielen v Bratislave, či v Košiciach, ale aj na juhu, či severe Slovenska. Aj preto majitelia fitnesscentier (tí zodpovední) nelákajú do svojich centier nových a nových klientov a netvária sa "že sa nič nedeje". Upozorňujú ich na potencionálne riziko resp. stanovujú pravidlá, ako ochoreniu predísť. Pravidlá platné v tomto aj budúcom týždni.

Milan ČÍŽEK - InPuls Fitness

Vážení PRIATELIA ... v súvislosti s hrozbou šírenia sa koronavíru, na základe aktuálnych informácií zverejňovaných na stránke Ministerstva zahraničných vecí a na základe informácii z Ministerstva zdravotníctva Vás žiadame v záujme predchádzania infekcie v našom fitnes centre aby ste dodržiavali nasledovné pokyny:

  • v prípade, že sa návštevník nášho fitnes centra, alebo príbuzný s ktorým je v úzkom kontakte, vrátil v posledných dvoch týždňov z oblastí, / Taliansko, Rakúsko, Nemecko, Francúzsko, Holandsko, Španielsko, Nórsko, Čína, Južná Kórea, Irán/ kde sa potvrdil výskyt koronavíru, nesmú takéto osoby v najbližších 14 dňoch od návratu navštevovať naše fitnes centrum
  • prosíme o dodržiavanie základných hygienických návykov a dôkladnú dezinfekciu náradia, na cvičenie

Relevantnný zdroj informácií o koronavíruse - Prof. MUDr. Vladimír Krčméry DrSc. ... je slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v krajinách tretieho sveta. Oplatí sa ho popočúvať ako relevantný zdroj informácií!

Vladimír Krčméry o hrozbe koronavírusDiskusia k článku:

AMIX diskusia