SAFKST jarná súťažná sezóna pre rok 2020 definitívne skončila

SAFKST jarná súťažná sezóna pre rok 2020 definitívne skončila

V utorok, 17. marca 2020, Eva KVASNIČKOVÁ zverejnila na svojej FB stránke status, ktorý zaujal mnohých priaznivcov bodybuildingu a fitness na Slovensku. O 10 hodín neskôr prišlo rozhodnutie členov VV SAFKST, na ktoré čakali viacerí športovi asociácie. Rozhodnutie je logickým vyústením zložitej situácie, v ktorej sa aktuálne nachádza nielen Slovensko, ale celá Európa.

SAFKST

Milé športovkyne, milí športovci.

Takéto rýchle negatívne zmeny každodennej reality málokto čakal. V správach nás vyzývajú politici a odborníci, aby sme sa chovali zodpovedne. Určite ste vy všetci nadšenci nášho športu zaznamenali optimistický oznam v oficiálnom kalendári IFBB o presune Majstrovstiev Európy v Santa Susanna na koniec júna 2020. Po zvážení situácie nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe, sa Výkonný výbor SAFKST rozhodol zrušiť všetky súťaže v jarnej sezóne.

Na to, kedy budeme konečne súťažiť, neexistuje žiadny postup a vzorec, lebo nič podobné ešte nikto z nás nezažil. Nemám skúsenosti s podobnou situáciou, ale osobne nevidím reálnu možnosť, že sa reprezentanti SAFKST zúčastnia týchto Majstrovstiev Európy.

Situácia je dosť dramatická a musíme ju rešpektovať. Som rád, že naša vláda sa k tomu postavila zodpovedne, hoci je to nepríjemná situácia. Všetci máme strach o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych. Pokiaľ je v hre ľudský život, situácia je naozaj vážna. Pre každého z nás je prioritou zostať zdravý a prípravy na súťaže, zrazy a nominácie na najvyššie súťaže sa presunú na neskôr.

Držím nám všetkým palce, aby sme všetci v zdraví prečkali toto ťažké obdobie.

Boris Mlsna, prezident SAFKST

Diskusia k článku:

AMIX diskusia