SAFKST píše anonymný seriál o Igorovi KOPČEKOVI

SAFKST píše anonymný seriál o Igorovi KOPČEKOVI

A je to tu. Po úsilí prezentovať ma ako "nenažranca nenažraného", ktorý sa ozval po tom, ako prišiel o "držhubné" od SAFKST, je tu ďalší logický krok súvisiaci s odhaleniami aktuálnych praktík v SAFKST. O čom hovorím? Prichádzajú zbrane ťažkého kalibru s cieľom - Kopčeka totálne "zhovadiť" a spoločensky znemožniť.

Na stránke www.sakst.sk sa včera v noci objavil seriál o tom, kto som, čo som, čo chcem. Nestačí, že mi vedenie SAFKST POZASTAVILO ČINNOSŤ, že ma čaká Disciplinárka a členom SAFKST je zakazované "piť so mnou aj kávu", aktuálne začalo o mne aj písať. Anonymne. Asi článkom o sociopatickom správaní sa tých, ktorí získajú moc som sa trafil do čierneho ...

Hm ... čo som sa o sebe dozvedel? Čo nového/starého na mňa vytiahol @Temer JURGEN? Jasne, že som parchant a hajzel jeden škaredý :-)

SAFKST

Igor KOPČEK: milý anonym (zrejme @Temer JURGEN) ... nie, nie ... nepochopil si to. Odporúčam ešte raz pomaly a s POROZUMENÍM ČÍTAŤ ČLÁNOK o tom, ako vedenie SAFKST hlavne oddielom z detského fitness (a popri tom aj oddielom s mládežníkmi) namiesto 79.000€ rozdelilo iba 6.200€. Za aktívnych športovcov. V roku 2019. Som za férovosť, ktorú vedenie SAFKST oddielovými súťažami hrubo poprelo. A za transparentnosť, ktorú v SAFKST nepoznáme. A jasné pravidlá - ktoré platia nielen pre vetvu kulturistika/fitness, ale rovnako aj pre silový trojboj.

A opravím ťa, @Temer JURGEN - netvrdím, že klameš úmyselne ... ale klameš:

  • v roku 2019  sme za 111 aktívnych športovcov získali od štátu 526.716€
  • v roku 2020 sme za 1.155 aktívnych športovcov (z toho bolo cca 165 športovcov reálnych, 488 oddielových a 500 FALOŠNÝCH) získali od štátu 590.943€
  • prírastok za 1000% nárast počtu aktívnych športovcov nie je 100.000€, ale 64.227€, z čoho si oddiely "prilepšia" (podľa Smernice 01/03/2019 VV SAFKST) o 1/3 z 15% tzn. 3.211€; hm ... nejako tuším, že Ministerstvo nám KLAMSTVO vedenia SAFKST pekne spočíta

Nie, nie ... vlajkovou loďou SAFKST by mala byť nielen podľa mňa, ale aj podľa vedenia SAFKST kulturistika. My propagujeme nomináciu classic physique, prišli sme s projektom Oblastných súťaží pre dorast/juniorov, súťaží pre Začiatočníkov (čo sme vymysleli v júli, vedenie SAFKST schválilo v októbri - na 2x, pretože tie ich úpravy to bol čistý nezmysel).  Aj keď, podľa dvojice Mlsnová/Mlsna, je to len a len ich zásluha, že tu máme súťaže pre Začiatočníkov. A iba pripomeniem. Nie ja, ale Mlsnovo vedenie zmenilo názov asociácie na Slovenská asociácia FITNESS, kulturistiky a silového trojboja ...


Už iba upresním - od 80. rokov trénoval som len a len bodybuilerov (a koncom 90. rokov fitnessky; výnimočne ešte niekomu pomôžem na SVK, ako jednému men´s physique súťažiacemu, ktorý má kartu Elite PRO ... alebo classic physique súťažiacemu, ktorý v roku 2019 súťažil 4x a má 4x druhé miesto na každej súťaži). Detské fitness? Skvelá vec - skúste sa opýtať Niščákovej a spol. ako ste im pomohli.

Ešte dodám - už sa nevenujem trénerstvu (45 ročný chlap v Rimavskej Sobote trénuje deti - neznie to zvrhlo? A čo tak 55 ročný takmer dôchodca trénuje deti vo Vranove - tak to mi znie ešte horšie). Radšej organizujeme s partnermi súťaže tzn. robíme to, čo aktuálne v SAFKST málokto chce robiť. V tomto roku sme mali v pláne zorganizovať 5 súťaží, chystali sme sa podporiť ďalší rozvoj nominácie classic physique a s tým súvisiace kroky ako tzv. povinné zostavy pre mládežníkov (aby sa konečne naučili pózovať).

Zvyšné blúznenia ani nebudem komentovať ... snáď už iba jedna poznámka k tomu, čo robím: "Keď nemajú oddiely, nech nemajú ani funkcionári!"

Igor KOPČEK: milý anonym, @Temer JURGEN ... zopakujem svoju otázku, kvôli lepšiemu pochopeniu: "45 ročný chlap trénuje deti - neznie to zvrhlo? A čo tak 55 ročný - to, mi znie ešte horšie!" Pochopil? A opäť dodám - dievčatá netrénujem (už vôbec nie bikinifitessky), žiadne podmienky si nekladiem. Načo? A keď už spomínaš financie pre kluby - opýtaj sa vedenia SFKST, kde skončilo 20.000€ určených priamo pre mládežníkov a 82.000€ z tzv. vnútorného účtu? Máš s nimi (očividne) lepšie vzťahy ako ja - mne to nie a nie povedať!

Igor KOPČEK: milý @Temer JURGEN ... máš to v tej svojej hlavičke blonďatej kučeravej trošku pomotané. Projekt o ktorom vieš naozaj málo, zastrešuje síce EastLabs Photo Team, ale patrí spoločnosti ReaSport s.r.o. Napriek tomu, že si (asi) sledoval dianie na exekutíve, vysvetlí ti to ešte raz Jakub CSONTOS. Ten projekt odprezentoval.
A moju moc/vplyv preceňuješ - je výrazne menšia, ako ktoréhokoľvek trénera/rozhodcu na SAFKST scéne, ktorý rozhoduje svojich zverencov. Ak ja mám údajne takú moc, akú moc musí mať Instagram, kam 100% chodia všetci rozhodcovia? Obzerať si profily, fotky, videoklipy súťažiacich.
Potápal ako potápal - kto napísal "nevšímaj si nás", toho som si nevšímal. A kto ma udal 4x na políciu, prokuratúru .... ale, načo to opäť riešiť, že?
A ešte postreh ... píšeme v slovenčine. Viem, viem, myslíš si, že slovenčina je TOP jazyk, ktorým hovoria všetci IFBB funkcionári aj rozhodcovia - ale nie je to tak :-) Ver mi.

Jakub CSONTOS: v skratke ... začiatkom roku 2018 sme s Igorom začali pracovať na projekte IFBB Stock (fotobanka). Kedže máme v archíve fotografie od roku 2006, nechýbali sme od toho roku na žiadnej Európe, pravdepodobne ani na Svete. Máme nespočetné množstvo KVALITNÝCH fotografií a videí, ktoré IFBB denno-denne využíva na svoju propagáciu (už teraz vidím, že to v skratke nebude, pardon).

IFBB Stock mal byť (a aj istú dobu bol v demo verzii) portál, kde by boli uverejnené všetky fotografie za posledných 14 rokov v High Quality rozlíšení BEZPLATNE pre akékoľvek použite. Si pretekár? Máš fotky. Si promotér a potrebuješ fotky na plagát? Není problém. Si majiteľ časopisu, ktorý smrdí grošom? Žiaden problém. Fanúšik ktorý si chce vytlačiť plagát? Smelo do toho! Čiže, každý by tam našiel čo by potreboval. IFBB Stock obsahoval by fotografie nielen členov EastLabs Photo Team-u, ale aj ďalších fotografov, ktorí pôsobia na IFBB súťažiach (kedže necestujeme často napr. do Ázie, USA a Afriky).

Samozrejme, takéto množstvo dát je fakt veľké, ale od roku 2018 sme pracovali na demo verzii IFBB Stock, ktorú sme postupne sprístupňovali testerom. Najviac ju používala Anne Pietilä -  tá spravuje sociálne siete Elite PRO. 24 hodín denne mala prístup k čomu potrebovala. Prístup získali aj vybraní funkcionári IFBB - Pawel FILLEBORN z neho čerpal podklady pre tvorbu prezentácií určených rozhodcom.

Koncom roku 2018 sme mali meeting s prezidentom Santonjom - nápadom bol ohromený. Aj preto sme spoločne začali hľadať cestu, ako by sme projekt mohli ufinancovať. Už som spomínal, išlo o fakt veľký objem dát, čo vyžadovalo servre. Taktiež bolo nutné naprogramovať samotný systém, čo stálo nemalé peniaze. A samozrejme, bola tu jeho údržba a správa, poplatky fotografom, letenky, transport z letiska a na letisko, niečo malé pod zub, fee na obnovu foto vybavenia atď.

Všetko niečo stojí, ale keď Mlsna napíše, že 80.000 eur ročne, tak sa to dobre číta. Reálne by nám ale neostalo priemerne viac ako 700 eur po odvodoch, dani, atď. na osobu teamu, ktorá by na tom pracovala. A boli by to ľudia z celého sveta. Ale to už sa Mlsnovi nechcelo písať, veď načo, takto to lepšie znie.

S prezidentom IFBB Rafaelom Santonjom sme mali viacero meetingov a na poslednom v Bratislave (na záver 2019 IFBB Svetového šampionátu vo fitness) nás SÁM na executive countil meeting POZVAL. Mimochodom, ako sám povedal, boli sme s Igorom prví ľudia bez oficiálnej funkcie v IFBB, ktorí sa na executive council meeting dostali. Čiže ... keď chce Mlsna písať, že sme tam došli a začali pýtať 20€ na hlavu, je troška mimo. Bol tam, počul čo som predniesol, dostal promo-materiál, mal možnosť si demo vyskúšať a dokonca počas prestávky nie raz povedal, že to je dobrý nápad a že to IFBB potrebuje.

S prezidentom Santonjom sme ešte pred executivou hovorili o tomto poplatku a boli sme pripravení na to, že plán financovania A asi neprejde. Tak sme spolu hľadali plán B, ktorý sme aj našli. Zopakujem - Mlsna pred mojou prezentáciou hovoril, že projekt podporuje. Tak isto ako dlhoroční promotéri súťaží Ralph Decelis z Malty a Kari Peka Ourama (K.P.) z Fínska. Keď sa prezident Santonja opýtal, kto je promotér a kto by to podporil - Mlsna hneď vystrelil ruku hore a povedal, že on projekt nepodporuje (pri tom pár minúť pred tým tvrdil niečo iné; teraz je na to hrdý). K.P. povedal, že to zaplatí z vlastného (tak sa aj stalo, už máme dohodu na rok 2020) a s Ralphom sme sa nepochopili - vysvetlili sme si drobnosti po executive.

Zopakujem pre tých, ktorí nepochopili - prišli sme do Madridu s unikátnym projektom, ktorý vo svete bodybuilding/fitness nemá obdobu. Podporil ho sám prezident IFBB, máme kontrakt na spoluprácu a rečičky typu "chceli sme 20€ na hlavu za nič" nech si @Temer JURGEN strčí za klobúk. 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Nikdy bych nevěřil
autor: Ivan | dátum: 03.05.2020 21:46:57
Nikdy bych nevěřil, že představitelé SAKFST můžou klesnout takhle hluboko... Ale co se divit, peníze nesmrdí a pokud někdo ukáže na nekalosti, je potřeba zaútočit. Jenže tím jen potvrzují, že mají co schovávat a že jsou to primárně oni, kdo mají špínu před vlastním prahem.