Brosman - v tvojom prípade mlčať je určite zlato!

Brosman - v tvojom prípade mlčať je určite zlato!


Čakal som to. Ďalší článok o mne. Od niekoho, kto sa bude tváriť, že ma pozná. Článok sa objavil. Opäť som dostal naložené. Poriadne. Ale namiesto toho, aby niekto z vedenia SAFST sa postavil k pochybeniam, ktoré spáchali v roku 2019, opäť sú tu iba reči.  O mne. Prekvapujúco - od Brosmana. Ten tvrdí, že ma pozná. Roky. Nepozná. Viem o čom hovorím. Hm ... prečo radšej niekto z nich nepíše k ekonomickým pochybeniam, aktívnym športovcom, pitnému režimu atď. To naozaj si myslíte, že tieto čísla som si vymyslel?

Zhrňme si najskôr, čo aktuálne vedenie SAFKST dokázalo (aj s pomocou Brosmana) pokaziť v roku 2019. Za čo mám pozastevnú činnosť, čaká ma Disciplinárka a som najviac "popľuvaným" členom SAFKST s pozastaveným členstvom.

Celkovo 14 článkov som venoval Slovenskej asociácii fitness, kulturistiky a silového trojboja v rokoch 2019 a 2020. Upriamil som  v nich pozornosť na problematiku tzv. aktívnych športovcov do 23 rokov, neskôr aj na reálne hospodárenie vedenia SAFKST počas roku 2019.

Články, ktoré som na danú tému napísal v roku 2020

Článok, ktorého autorom je údajne Brosman (veľmi tomu neverím - ukázal už svoje mentálne možnosti a jeho štýl písania je podstatne jednoduchší) nájdete na záložnej stránke SAFKST. Tu je pár mojich poznámok. Aj keď spomínam Brosmana, som presvedčený, že i tento článok písal ANONYM. Asi ten, čo sa skrýva pod menom @Temer Jurgen - ten je mojim "veľkým fanúšikom" už viac ako 2 roky.

Už názov článku je zlý. Prax nezačala v momente, kedy Brosman začal s tréningom, alebo keď si do SAFKST nahlásil 3 oddiely, na ktoré si v roku 2019 "zapísal 140 tzv. aktívnych športovcov" z oddielových súťaží. Oddielových súťaží, na ktoré mu vyplatili viac, ako nám chceli dať na Oblastnú súťaž (na organizáciu JEHO dvoch oddielových súťaží v Rimavskej Sobote dali 700€, nám na jednu OBLASTNÚ SÚŤAZ pre celé Slovensko rovných 500€). Prax začala podstatne, podstatne skôr. Ešte skôr, ako Brosman začal s tréningom. Alebo Mlsna skončil s karate a pomáhal Mlsnovej s prípravou na fitness súťaže. Vysvetlím?

Na prelome rokov 1979/1980 som začal so silovým tréningom, po 5. rokoch súťaženia v kulturistike, ako cca 21 ročný (tzn. v roku 1986 - jeden rok so odpočíval, nesúťažil som), som začal s trénovaním zverencov. Najprv v oddieli Elán Vranov, potom v MASSA Vranov. Začal som od piky - dorastenci, s nimi som prešiel k juniorom a koncom 90. rokov (po cca 14 rokoch trénerskej praxe) už som sa venoval mužom (dokonca ťažkotonážnikom). Aj TOP fitnesskám (tým, ktoré ma požiadali o pomoc - dokonca už aj takým, ktoré súťažili na Olympii). Aj vďaka kontaktom (na Slanařa, na Čížeka) som sa vzdelával. Bol som samouk.

Ak hovorím o kulturistoch, kulturistkách a fitnesskách, mám na mysli tých, ktorí/ktoré súťažili. Od Majstrovstiev kraja, cez Slovensko, Československo (v 1991 roku sme vo Vranove zorganizovali Majstrovstvá Československa juniorov, kde kulturistka od nás získala zlato - ani ti nebudem hovoriť, kto ju trénoval; Brosman - ty ma poznáš, ty to vieš). Aj na Pohárové súťaže chodili (doma aj v zahraničí), dokonca aj na Svetový šampionát juniorov. Boli to chlapci, ktorí sa "bili" o cenné kovy so súťažiacimi od Čížeka. Niektorí aj s Marianom ČAMBALOM (keď bol v dorasteneckom, juniorskom veku). Áno - pripravoval som súťažiacich a tí často súťažili na súťažiach organizovaných vo Vranove (koľko súťaží si zorganizoval ty? pre iných, nie pre vlastný prospech?)

A 21. storočie, to už bolo iba o mužoch - musím spomínať ich mená? Musím to vysvetľovať tebe, človeku, ktorý tvrdí, že má pozná dlhé roky? Hm ... nepoznáš ma, absolútne ma nepoznáš. Odkiaľ by si aj mohol?

Veď do januára 2017, kedy ťa DOSADILI na post, ktorého sa zuby-nechty držíš aj teraz (napriek prešľapom, ktoré robíš) o tebe nikto nevedel (ok, ok ... okrem Rimavskej Soboty). Snáď si ťa všimol iba Čížek, ktorého si  UDAL za nejaký tvoj vymyslený INCIDENT v Dominikánskej republike, za ktorý mali Čížeka rovno tam snáď aj popraviť. Spomeň si - Čížeka kvôli tebe ťahali na Disciplinárku, pozastavili mu činnosť (tak, ako teraz mne).

Začnem tými 40 rokmi pri kulturistike? Mám 55 ... s tréningom som začal v decembri 1979 (to som mal necelých 15 rokov, lebo som "augustový", ročník 1965) - koľko rokov sa venujem kulturistike? Šup šup počítadlo (ok, pre teba kalkulačku) do ruky a počítať, počítať. Ja mám číslo 40 - ty?

Nie som žiaden karatista ako Mlsna, cyklista ako bol Čížek, alebo všeobecný atlét, potom kulturista a trojbojár ako Čapla - som tým čím som. Reálne od 14. rokov sledujem len a len kulturistiku. A rozumiem veľmi dobre o čom je. Poznám ju. Z rôznych strán. 5 rokov som súťažil - 3 roky ako dorastenec, 2 roky ako junior. Mám nejaký cenný kov zo Slovenského šampionátu, súťažil som aj na Majstrovstvách Československa. Súťaženie som si vyskúšal na vlastnej koži. Potom som to "zabalil" - veril som, že viac ako súťažiaci dokážem ako tréner. Či som to dokázal/nedokázal ... nie je podstatné. Zhodnoť si to v tej svojej hlave s bujnou hrivou sám.

A k tým menám čo spomínaš? Opýtaj sa Čížeka, čo si o tebe myslí (pripomeniem, že on ... rovnako ako ja ... ani ti ruku nepodá, nepozdraví - aspoň tak to bolo). Aj ďalších ľudí z branže sa spýtaj, čo si myslia o tvojich postupoch, ktoré nám "odstreli" minimálne dvoch talentovaných bodybuilderov.

Iba upresním ... s fotografovaním som začal cca 12 rokov po tom, ako som spoznal kulturistiku. Najprv kvôli časopisu HardBody (odporúčam pozrieť stránku www.hardbody.sk) a naplno po svojej prvej knihe zo série "HardBodybuilder" (nechcel som už platiť 30.000 SK len za fotografie do ďalšej knihy v čase, kedy môj otec/lekár - pomáhal mi s písaním kníh o dopingu - mesačne zarábal menej ako šestinu z tejto sumy). Fotil som ... a pripravoval ľudí na súťaže. Majstrovstvá Európy, Majstrovstvá sveta, aj na Olympia Weekend-y. Áno, v sérii HardBodybuilder sú aj dve knihy o dopingu - z roku 1996 a 1998. A teraz, v roku 2020 som obvinený z propagácie a z navádzania na doping - lebo som ich napísal. Pred viac ako 20. rokmi ...

Popravde ... tak tu som už celkom stratil. To myslíš vážne s tými pretekármi? Že sa ma báli, lebo som ich skritizoval (lebo píšem o tom, čomu rozumiem), alebo sa báli, že ako trest budú mať ZLÉ FOTOGRAFIE (iba úplný blázon by sa prezentoval zlou prácou), resp. žiadne fotografie? Pravdou je, že kto mi odkázal "nevšímaj si ma" (alebo kopol do mnojich blízkych resp. do mňa) - nevšímal som si ho. A mimochodom - nikto nedostal tak "naložené" ako Adela ONDREJOVIČOVÁ ... ak to zvládla ona (a je tam kde je), zvládli to aj ostatní (ok, ty si výnimka, ty nie).

Aj teba som fotografoval (po tom všetkom, či si mi vyviedol s GDPR a Disciplinárkou, ktorá sa ťahala rok). V Tarragona na 2019 Svetovom šampionáte masters - stačilo prísť a poprosiť ma. Poprosíš - fotky dostaneš. Nepoprosil si - nemáš. Alebo ... mohol si využiť VEREJNÚ ponuku, s ktorou som prišiel koncom roku 2019. Využil si ju?

A to vážne? Ty si kritikou vychovaný? To nie ty si po každej súťaži na soc sieťach vyplakával a sťažoval si sa na nespravodlivosť rozhodcov (na jeseň 2018 si takto opľul celkovo 60 medzinárodných rozhodcov; čím si dával veľmi negatívny príklad mladšim)?

Prijať nevieš nielen kritiku, ale ani pochvalu. Musím spomínať moju pochvalu na tvoju adresu za farbu na 2019 IFBB Svetovom šampionáte masters v Tarragona (ak by som písal, že máš defektné paže, defekt/traumu na chrbte, stehná bez hamsgtringov a formu asi najhoršiu zo všetkých súťažných vystúpení, čo som ťa sledoval a cenný kov máš iba preto, že v deň D na súťaži rozhodovali rozhodcovia, ktorí postihovali prísnejšie každý defekt - ty si ich mal menej, tak máš cenný kov; to by si z kože vyskočil; ale ... nenapísal som to)?

Jedna vec je nezapísať sa do registra odborníkov ako tréner (no načo by mi to bolo, že?), druhá vec je absolvovať trénerský kurz (akreditovaný a uznávaný) v Čechách, mimo SAFKST. A nechváliť sa tým. Bolo to v roku 2017. Ak by som chcel akreditovať kurz trénerov, musel by som predložiť doklad o odbornom vzdelaní. Prečo Česko? V SAFKST prednášali v tom čase ľudia, ktorým som "pomáhal s prípravou na súťaže" a ktorým som vštepoval - učte sa, učte, ja tu nebudem večne. Alebo to bol už vtedy SAFKST kurz "jeden muž show"? A ... myslíš, že je pre mňa problém získať aj exkluzívny certifikát priamo od IFBB Academy?

Možno nevieš, ale vzdelávať sa v obore dá viacerými spôsobmi - sú desiatky kníh o ktorých si ani nepočul, stovky prác nielen z anglicky, ale hlavne z rusky hovoriacich krajín. Niečo aj z NDR. Existuje aj "Kolidž Bena Weidera v Petrohrade" (bol som tam vďaka pozvaniu expertov a funkcionárov z Ruska) a do pozornosti ti dávam IFBB Akadémiu - tá je studnicou informácií.

Nie trénerstvo. Ale pomoc s prípravou. Tak som to spravidla prezentoval, to čo som riešil so zverencami. A pomoc v mojom prípade znamená, že sa riešilo všetko, čo príprava vyžadovala - aj tréning, tréningové techniky, aj pózing, aj taktika na pódiu, prezentácia zvýhodňujúca v porovnaní so súpermi, dokonca aj dolaďovanie formy (pre teba to znie ako scifi, ale je to hlavne - čo a koľko jesť, čo a koľko piť). Dokonca ... v 90% prípadov to bolo aj cestovanie sa súťaže. Za vlastné. Na Arnold Classic, na Svetové šampionáty, na PRO súťaže do USA, na Olympia Weekendy do Las Vegas.

Brosman ... ty tvrdíš, že ma roky poznáš a nevieš odpoveď na tieto základné otázky? Vedia ich všetci členovia EastLabs Team-u aj tí, ktorým som pomáhal s prípravou. Ty si si fitness centrum (pozerám do obchodného registra) otvoril v roku 2010? (oprava: teraz už viem, že to bolo skôr, v roku 1995;  nevedel som, nezaujímam sa o teba). Súťažiť si začal opäť ako masters. Kedy - 5-6 rokov do zadu? Takže roky si nemal ani potuchy, čo sa v asociácii deje.

Vysvetlím - žiadne fotky, žiadne videa nie sú kvôli tomu, že som menej fotogenický ako ty (áno, áno, si vedľa mňa model s fičúrskym účesom ... ja som rokmi zostarnutý, iba veci neznalý fotograf). Dôvody sú prozaickejšie - nechcel som, aby "mojim ľuďom" spolupráca so mnou škodila. Dlhoročná spolupráca. Opýtaj sa Havlíka čo sa dialo v SAFKST za Čaplu (na ktorého sa v roku 2016 pri voľbách tak odvolával Mlsna a o rok neskôr ho vďaka stanovám, ktoré porušujú Zákon o športe, vykopal z Asociácie). Alebo Čambala. Alebo Horvátha. Alebo ďalších.

To, čo sa deje teraz sa dialo (v menšom) aj za Čížeka - ten mi ale (aj s Čaplom) nikdy nešliapli na krk tak, ako aj s tvojou pomocou šliape Mlsna, Kovalčík, Hečko a spol. A iba dodám ... väčšinu času na spoločných tréningoch so zverencami (tými naozaj TOP) som strávil (na rozdiel od teba) nie pred, ale za kamerou/fotoaparátom. Trénerom totiž nie je vždy iba ten, čo má tepláky a počíta zverencovi opakovania. Alebo ten, čo sa s niekym nafotí, alebo na Instagram natočí videoklip s textom "ideme bomby". Vedel si to?

Brosman ... odporúčam čítať s porozumením. Problémom nie je nejaké úchylné správanie, ale fakt, že vďaka ODDIELOVÝM SÚŤAŽIAM si TOP funkcionári (vrátane teba) nasekali tzv. 488 aktívnych športovcov do 23 rokov a tým ste OBRALI legálne fungujúce oddiely o peniaze, ktoré im patrili. Plus ... vďaka tomu, že ste v roku 2019 ovládali (koľko - 10,12 alebo viac oddielov?) získali ste za tieto deti hlasy na Výročnej konferencii. A to je úchylné, ak to popieraš. Navyše, Smernica, ktorou vedenie SAFKST obralo legálne fungujúce kulturistika/fitness oddiely o 2/3 zo 79.000€, platila iba pre našu vetvu - nie pre trojbojárov. Kulturistom/fitnesskám ste napokon "dali" na základe nejakého zvráteného výpočtu menej ako 6.000€. 6.000€ z pôvodných 79.000€. Rozumieš vôbec týmto číslam? A ak by sme dostali percentuálne toľko, čo trojbojári, Mlsna a spol. by medzi nás delili cca 68.000€ ...

Viac informácií v TOMTO ČLÁNKU. Ak niečomu nebudeš stále rozumieť, POLOPATISTICKY ti to vysvetlím. Teraz ešte raz tabuľku, ktorú by si si mal pozrieť - prvý stĺpec je o tom, koľko ste našim oddielom dali (vďaka vašim 488 odielovým aktívnym športovom; tých legálnych bolo cca 165). Ďalšie stĺpce ti ukážu, koľko ste im dať mali. Ani sa ťa nebudem pýtať - prečo si sa na tom podieľal?

@Temer Jurgen ... tieto otázky ťa prezradili, že článok 100% nie je dielom Brosmana. On tak nepíše ... aj keď by chcel. Ale ... ok, on to podpísal, odpovede budem adresovať jemu. Čím začať?

Začnem tým, že v roku 2011 (keď o Brosmanovi nikto ani nepočul) sme spoločne s Jarom HORVÁTHOM do SAFKST zaregistrovali oddiel Horvis Gym, o rok neskôr sme zrealizovali v Košiciach (ja ako cezpoľný v úlohe organizačného pracovníka) Slovenský šampionát v kulturistike mužov. Nespomínam si, žeby tam Brosman súťažil ... nevidel som ho tam. O rok sme plánovali PRO súťaž (mal som to "predplatené" vďaka práci pre NPC News a IFBB PRO, ale ... projekt pridruženej amatérskej súťaže Čížekovo SAFKST vedenie nepotvrdilo). Nebola možnosť organizovať slovenské súťaže - oddiel sme zrušili.

V roku 2016 sme založili oddiel EastLabs Fitness. Dôvod? Po 2016 AMIX Patriot Cup-e sme chceli organizovať ďalšie súťaže a Jožko MIHALČIN (šéf oddielu MASSA Vranov) sa chcel venovať viac politike. A spájať politické ambície so športom - to nie je najlepšie riešenie.

Oddiel bol spočiatku iba "skupinou priateľov", takže po 2017 AMIX Patriot Cup-e sme hľadali riešenie. Tým sa stalo OBČIANSKE ZDRUŽENIE Fitness Akadémia Vranov. Štatút máme rovnaký, ako SAFKST. Okrem organizovania súťaží sme si dali ďalší cieľ - zavedieme TRANSPARENTNOSŤ s tým, že ju ukážeme na Výročnej konferencii v roku 2020. Máme 2 účty - jeden transparentný, druhý prevádzkový (aj ten v prípade asociácie by mal byť transparentný). A takto by to malo byť aj v SAFKST.  Máme členov, hľadáme trénerku detí (aby sme sa realizovali aj v detskom fitness - nie tak, ako si sa zrealizoval ty). Hlavný cieľ? Robiť to, čo ty nerobíš - organizovať súťaže pre dorast a juniorov, dať im možnosť na súťaženie. Písať projekty (na rôzne výzvy - niečo sme už riešili spolu s Českom, Maďarskom a Poľskom na jeseň 2019). SAFKST nám na to peniaze nedá. Chápem - 30.000€ na PITNÝ REŽIM prinesie SAFKST podstatne viac, ako 1.750€ vynaložených na Oblastnú súťaž.

A dotácie? Tie by mali "prichádzať" práve na takéto transparentné účty. Máš ho? A ... tuším, že vieš viac ako ja. Zrejme. Nájdi mi teda odpoveď na otázku - na aké účty, komu a za čo cinklo 82.300€ z tzv. vnútorného/prevádzkového účtu? Skús poprosiť niekoho zo sekretariátu SAFKST, nech zverejní výpisy z tohto účtu. A ... kde skončili peniaze určené pre aktívnych športovcov z vetvy kulturistika/fitness tzn. minimálne 20.000€? Brosman, Brosman ... keby si si radšej prečítal ešte raz (s porozumením) článok o ekonomike v SAFKST ...

Celé zlé. Články primárne tu nie sú preto, aby vás niekto trestal (za to, čo ste predviedli v roku 2019). Ale aby sa rok 2019 v SAFKST už NIKDY NEZOPAKOVAL. Nie je podstatné, či s Brosmanom, Mlsnom, Kopčekom, alebo bez Mlsnovej, či bez Hečka. Zneužili ste svoje postavenia? Áno. Obrali ste našu vetvu o finacie (opakovane)? Áno. Vy ste pochybilli, ale trest príde pre asociáciu - poznám Zákon o športe. A pre vás? Možno aj. Bude sa odvíjať iba od dvoch vecí - či to bolo vedomé resp. nevedomé konanie, a od sumy. 

A zvyšok? Už druhýkrát čítam, že som tvrdil "mňa zaujíma talentované mládež od 18 rokov"? Vážne? Mňa? Kde ste to počuli? To kto z vás si niečo také vymyslel?

A VY, čo máte za sebou športovú kariéru je konkrétne kto? O kom teraz hovoríš? Myslíš si, že si niečo viac ako Jaro HORVÁTH? Ten Horváth, s  ktorým organizujeme (aj) pre mládež súťaže. A pre mládež sme mali v pláne v tomto roku zorganizovať nie jednu, ale súťaží 5. Alebo Čambal? S ktorým v tomto roku sme rozbiehali projekt FitnessNalieváreň a podal mi pomocnú ruku pri organizovaní edukačných akcií. Neprecenil si sa už? Trošku ...

Tak ... toto už ani nebudem komentovať. Načo? Celé čo sa tu deje nie je o tom, aby sme si tu vypisovali. Spísal som všetko, čo som zistil o činnosti vedenia SAFKST v roku 2019. Veci, ktoré som mal pripravené pre účastníkov marcovej Výročnej konferencie už sú na stránkach EastLabs.SK. O podstatných veciach ste vedeli všetci (písal som vedeniu SAFKST  - v januári aj februári). Nikto priamo nereagoval. Vlastne áno. Ty si dostal echo od Mlsnu, že viem o tom, že si štatutárom v troch oddieloch (vravel som mu to 16. a 18.januára 2020). A TO JE porušenie Zákona o športe. Na základe informácie od Mlsnu si štatutárov vymenil - po 20. januári. Čo viac k tomu napísať? Čo ešte chceš odmietať?

Igor KOPČEK - tel.: 0905 358 415

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
otázky
autor: admin | dátum: 12.05.2020 21:21:33
Igor KOPČEK: moje otázky súvisiace s financiami - správne chápem?
Drsná pravda
autor: Jožo122 | dátum: 12.05.2020 13:55:23
Odpoveď na pôvodné otázky asi nebude. Nikdy.:(