Premiér MATOVIČ odkazuje - štrajk nič nevyrieši

Premiér MATOVIČ odkazuje - štrajk nič nevyrieši


ODKAZ SVALOVCOM č. 1

Hneď na úvod - nikdy som nebol v posilke a nehanbím sa za to. Na druhej strane si myslím, že je to chyba a ľudia by do posilky chodiť určite mali ... a možno aj ja dostanem niekedy chuť a rozum.

Rád kedy-tedy prezradím čo-to zo zákulisia politiky, tak teda:

  • 1) Na ostatnom konzíliu epidemilógov, infektológov a verejných zdravotníkov (ktoré jediné rozhoduje o postupnom uvoľňovaní opatrení) v pondelok bola téma otvorenia fitiek "na vážkach" - cca polovička ľudí bola veľmi opatrne za otvorenie za prísnych hygienických podmienok a cca polovička to považovala v danej situácii za riziko, ktoré si zatiaľ nemôžeme dovoliť podstúpiť. Nakoniec prevážil opatrný prístup.
  • 2) Vzhľadom na to, ešte v pondelok prítomní dospeli k dohode, že sa stretnú ďalší pondelok (zajtra) opäť a opätovne sa téma fitiek otvorí.
  • 3) V utorok som sprostredkoval stretnutie našich poslancov (Peter Vons - zakladateľ slovenskej naturálnej kulturistiky, Richard Nemec - reprezentant SR, Romana Tabak - reprezentantka SR, Jožo Bubnár, Michal Šipoš - predseda poslaneckého klubu OĽANO) s hlavným hygienikom MUDr. Mikasom, ktorí prišli "prosiť" za fitká. Na tomto stretnutí som prítomným pánom prezentoval plán, že v prípade, ak konzílium naďalej bude trvať na zatvorení fitiek, presadím v koalícii odškodné pre fitká v duchu, aby ľudia nad 40 rokov získali voľné vstupky, ktoré preplatí štát.

Čiže - zajtra - v pondelok od 10h je, minulý pondelok dohodnuté, zasadnutie konzília a mimo iných kopu tém - ako uvoľnenie podmienok pre reštaurácie, kiná, divadlá, hranice, detské denné stacionáre ... budú riešiť aj otázku možného otvorenia fitiek a ostatných vnútorných športovísk.

Čiže milí svalovci - nikto na vás nezabudol a nikto vám cielene neubližuje. Stojím za akýmkoľvek doterajším rozhodnutím konzília špičkových slovenských odborníkov ... a budem stáť za akýmkoľvek ich rozhodnutím, ktoré spravia zajtra - v pondelok ako aj v budúcnosti. Od začiatku som chránil ich rozhodnutie od nátlaku akýchkoľvek nátlakových skupín ... a boli ich haldy - zbohatlíkov či lobistov, pre ktorých prachy sú jediná hodnota v živote.

To znamená - ak sa zajtra ráno rozhodnete blokovať diaľnicu, ako sa vyhrážate, absolútne nič si nepomôžete - respektíve - len a len ublížite nevinným ľuďom, ktorým znepríjemníte život, lebo im znemožníte byť načas v práci.

Pre istotu ešte raz a lopatisticky - jediný kto rozhodne o prípadnom otvorení fitiek bude konzílium, nie blokáda diaľnice. Blokáda diaľnice však dosiahne niečo iné - ak konzílium nerozhodne o otvorení fitiek, mňa ani len nenapadne rozmýšlať o akejkoľvek inej podpore fitiek, ako som písal vyššie. Rovnako blokáda diaľnice spôsobí, že predložím návrh zákona, ktorý takúto činnosť bude považovať za trestný čin, tak, ako je to v iných civilizovaných krajinách. Nemôže si viac niekto myslieť, že obmedzovaním slobodného pohybu iných a braním si za rukojemníkov nevinných ľudí, bude beztrestne získavať pre seba akékoľvek výhody.

  • ps. Vážim si, že sa od blokády diaľnice dištancuje Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja (SAFKST), ktorých športovci patria medzi svetovú špičku - a rovnako väčšina slovenských fitiek.
  • ps2. Ak ktokoľvek po vyššie napísanom bude napriek tomu blokovať diaľnicu, nebude za tým úprimný záujem pomôcť fitkám, ale záujmy niekoho iného z pozadia - koho, si je veľmi ľahké domyslieť.
  • ps3. Dík za pochop. Neberte to v zlom, ale v mene Slovenskej republiky, ktorú reprezentujem, považujem za dôležité ľuďom na Slovensku, ktorých záujmy máme chrániť, odkázať, že sa nenecháme akokoľvek a kýmkoľvek vydierať.

Peace


doplnené: nechce sa mi reagovať v komentároch, ale je tam x-krát napísané niečo v duchu "presne tak, takto sa má komunikovať s vypatlancami" ... nepáči sa mi to a nesúhlasím. Otvorenie fitiek nie je len otázka pár vypatlancov, ktorí tam chodia, ale aj absolútnej väčšiny úplne normálnych ľudí, ktorí si chodia zacvičiť a najmä je to v tomto prípade otázka zamestnancov fitiek - trénerov, recepčných, upratovačiek ... Títo ľudia si nezaslúžia škatulkovanie do jednej skupiny s nejakými vymletými hlavami.

Cieľom môjho statusu je rozumným ľuďom vo fitkách - zamestnancom ako aj zákazníkom vysvetliť, ako sa veci v skutočnosti majú a že trochu strpenia je v tejto chvíli omnoho lepší recept ako branie si rukojemníkov. A odkaz ešte pre druhú stranu - nie, nemáte pravdu, že fitko je bezpečné prostredie - príklad z Južnej Kórei, kde jeden klient fitka nakazil 112 ľudí, je odpoveď faktom na vaše fabulácie.

Poznámka: priemér Igor MATOVIČ zverejnil tento odkaz na svojom Facebook profile


ODKAZ SVALOVCOM č. 2


Reakcia Únie fitnesscentier Slovenska

  • video súvisiace so štrajkom, ktorý sa uskutoční 25. mája 2020 si môžete vypočuť na TOMTO LINKU
Niektoré reakcie aj na odkaz premiéra Igora MATOVIČADiskusia k článku:

AMIX diskusia