2020 Pohár Vjatskovo v Jaroslavskej oblasti v Rusku

2020 Pohár Vjatskovo v Jaroslavskej oblasti v Rusku

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2019 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Elite PRO Slovakia.

Čo vám budem vravieť - viete to sami. V tomto roku to majú organizátori súťaží ťažké. Coronakríza mení aj tie najsmelšie plány, súťaže sa prekladajú z jedného mesiaca na druhý, mnohí rezignovali a do organizovania súťaží sa pustia až v roku 2021. EastLabs Team čaká o týždeň (ak sa nič neočakávaného neudeje) súťaž 2020 IFBB Diamond Cup Malta, v septembri v Španielsku, za prísnych anticovid opatrení, by sa mali uskutočniť 2020 IFBB Majstrovstvá Európy (na tradičnom mieste, ktorým je roky letovisko Santa Susanna).

Rusi majú rovnako ťažkú situáciu, ako zvyšok Európy či sveta, napriek tomu prezident Federácie kulturistiky a fitness Jaroslavskej oblasti Aleksej BORISOV prišiel so zaujímavou myšlienkou. V obdobe Terchovej, ktorou v Rusku je dedinka Vjatskoe, na otvorenom priestranstve zorganizoval 2020 Pohár Vjatskovo, na ktorý napokon nastúpilo viac ako 160 súťažiacich. A pripravil pre nich finančný fond takmer 20.000€!

"Aleksej BORISOV odviedol ohromnú prácu pri organizovaní tejto súťaže", povedal pre náš portál Roman DŽABELOV, ktorého team vo Vjatskom pôsobil ako press partner. "Okrem súťažiacich z federácie bodybuildingu, organizátori priestor na súťaženie dali aj powerliftérom. Príležitostí na súťaženie je aj v Rusku aktuálne veľmi málo, aj preto pre mnohých športovcov bola letná súťaž vítanou príležitosťou ukázať sa na súťažnom pódiu. Samozrejme, tak ako to je v Rusku zvykom, súťažilo sa o finančné odmeny - finančný fond vyčlenený pre bodybuilding nominácie dosiahol hranicu 12.500€, trojbojári si podelili 6.500€. Priebeh súťaže zaznamenal známy fotograf Aleksander ČEPURNIAK, na súťaži prítomní boli aj TOP funkcionári FBFR - Federácie Bodybuildingu a Fitness Ruska, vrátane prezidenta Aleksandra VIŠNIEVSKEHO. "


Aleksej BORISOV a jeho team v bodybuilding nomináciách dali príležitosť na súťaženie:

  • kulturistom v open kategórii (súťažilo ich 16)
  • classic physique v open kategórii (súťažilo ich 10)
  • men´s physique súťažiacim v open kategórii (súťažilo ich 26)
  • bikinifitnesskám v troch výškových kategóriách (súťažilo ich do 163cm 18, do 169cm 16, nad 169cm 15) a kategórii masters (súťažilo ich 18)
  • bodyfitnesskám v open kategórii (súťažilo ich 10)
  • wellness fitnesskám v open kategórii (súťažilo ich 8)
  • fit modelkám v open kategórii (súťažilo ich 20)

V Rusku už tradične naviac cenené sú víťazstvá v absolútnej kategórii - medzi bikinifitnesskami najlepšou z najlepších sa napokon stala mimoriadne dobre pripravená, proporčne mimoriadne estetická a vyvážená Marina NAGORNAYA, medzi kulturistami sa najlepším z najlepších stal Vladislav MOSHKIN.


Fotografie zo súťaže z nominácií bikinifitness, wellness fitness a fit model, postupne nájdete na našom instagramovom profile EastLabs.SK, alebo partnerskom projekte BikiniFitness.SK.

*Fotogalérie zo súťaže ... nájdete na partnerskom projekte GETBIG.TV

Diskusia k článku:

AMIX diskusia