Slováci nastúpia na súťaž 2020 IFBB Diamond Cup Čačak

Slováci nastúpia na súťaž 2020 IFBB Diamond Cup Čačak

Od 15. októbra 2020 na Slovensku by mali platiť nariadenia, podľa ktorých fitness centrá sa uzavrú pre športujúcu verejnosť. Či to tak reálne bude, ukážu už najbližšie dni. Aktuálne je však jasné, že fitness platforma na Slovensku sa opäť aktivuje a nepočíta s podporou SAFKST. Dokonca sa od SAFKST dištancuje!

Rovnako je jasné, že SAFKST priebežne prehodnocuje svoje reštrikčné opatrenia súvisiace  so súťažením SAFKST športovcov na medzinárodnej scéne. Pomáha k tomu nielen tlak z dola, ale aj medializácia informácií o tom, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v žiadnom prípade neprikazuje/nevyždaduje od Národných športových zväzov dodržiavať predpísaný postup, výsledkom ktorého by malo byť SCHVAĽOVANIE REPREZENTAČNÝCH VÝJAZDOV na Európske resp. Svetové šampionáty. Kto to tvrdí, nehovorí pravdu.

Aktuálna informácia z centrály IFBB hovorí o tom, že vedenie SAFKST prihlásilo do Čačaku, na súťaž 2020 IFBB Diamond Cup, štyroch súťažiacich, ktorí už cez weekend zasiahnu do bojov o cenné kovy aj 10 Elite PRO kariet.

Tu sa ponúka logická otázka: Ak tento weekend môžu súťažiť v Čačaku reprezentanti Slovenska na medzinárodnej IFBB súťaži, prečo o týždeň neskôr, na rovnakom mieste by nemohli súťažiť reprezentanti Slovenska na IFBB Majstrovstvách sveta v detskom fitness?

Najmä v situácii, kedy deti podporujú ich rodičia a sú pripravení podstúpiť všetko, čo si aktuálne vyžaduje dodržať Úrad verejného zdravotníca. Pripomeniem, že Srbsko môžeme z pohľadu Slovenska (kde posledné dni sa počet nakazených koronavírusom blíži k číslu 2000) vnímať ako bezpečnú krajinu - má o 40% viac obyvateľov a počet nakazených sa pohybuje na hranici 200.

To sa nikto nevie ozvať a jasne povedať: Pán prezident SAFKST Mlsna, pán viceprezident SAFKST za vetvu kulturistika/fitness Matejíčka, pán zástupca športovcov vo VV SAFKST za vetvu kulturistika/fitness Hečko a spol. ... DAJTE AJ NAŠIM NAJMENŠÍM ŠPORTOVCOM (možno poslednú) ŠANCU NA SÚŤAŽENIE V TOMTO ŤAŽKOM ROKU!

Kto bude Slovensko reprezentovať na 2020 IFBB Diamond Cup Čačak

  • Agáta HLAVAČKOVÁ ... Bodyfitness nad 163cm
  • Stanislav HUŇADY ... Men´s Physique
  • Tadeáš MIHÁL ... Bodybuilding do 90kg
  • Vladimír KLUBERT ... Bodybuilding do 100kg

Poznámka: držím vám palce!

Diskusia k článku:

AMIX diskusia