Petícia 2 za otvorenie fitnesscentier na Slovensku

Petícia 2 za otvorenie fitnesscentier na Slovensku

Priznávam, rozmýšľal som, ako začať článok, v ktorom už po 2. krát v tomto roku dám do pozornosti bodybuilding a fitness komunite petíciu, namierenú proti zatváraniu fitness centier v období koronapandémie. Alebo (presnejšie povedané) za ich otvorenie. 11. októbra 2020 nám bolo oznáme rozhodnutie pandemickej komisie vlády, že od 15. októbra 2020 sa (okrem iného) zatvárajú fitness centrá aj športoviská.

Na situáciu prakticky okamžite reagovala stavovská a podnikateľská/živnostnícka fitness platforma (jedná sa o Úniu fitness centier Slovenska a Slovenskú komoru fitness) zastrešujúca podnikateľov a živnostníkov (samozrejme, aj ich zamestnancov) pôsobiacich v segmente fitness - ten bol opatreniami prijatými v prvej vlne boja s koronapandémiou ťažko poškodený a rovnaký scenár mu hrozí aj po 15. októbri 2020. Samozrejme, obratom aj mnohí z tých, ktorí so športom prichádzajú do kontaktu pravidelne (alebo aj sporadicky) využili sociálne siete a vyslovili svoj názor - protesty pribúdajú, stúpa aj agresivita voči tým, ktorí tieto rozhodnutia prijímajú.

Ako sa ukázalo opakovane v minulosti, aj dobrý zámer skrachuje v momente, keď nie je podporený faktami. A dôvody PREČO ZATVÁRAŤ ŠPORTOVISKÁ (tzn. aj fitnesscentrá) akosi pokrivkávajú.Nevôľu vyvolala aj informácia o tom, že aj keď sa športovanie verejnosti radikálne obmedzí, ponechajú sa v plnej prevádzke profesionálne ligy (v čase, keď pozitívnych futbalistov, hokejistov, trénerov a obslužného personálu z ich radov pribúda ako na bežiacom páse). Je to prirodzené - zvýhodňovania a uprednostňovania už bolo dosť.

Ako to je s tou Kóreou?

Rovnaké problémy ako na Slovensku riešia aj priaznivci fitness v Čechách, dokonca aj tí, ktorí sú z našich krajín, ale pôsobia v zahraničí. Prakticky obratom sa ozvala Lada PLÍHALOVÁ (kto vie ten vie, že dlhodobo žije na Severoamerickom kontinente, má skúseností zo súťaženia v nominácii women´s physique a dokonale pozná situáciu v USA aj Kanade) aj Robert LUKÁŠ (s ktorým sa poznám od roku 1989) - ten mi preposlal link na spomínanú štúdiu, aby bolo jasné o aké argumenty sa opiera rozhodnutie uzavrieť od 15. októbra 2020 na Slovensku (na neurčito) fitness centrá.

Štúdiu v plnom znení nájdete na tomto linku.

Nesúhlasíte so zatváraním fitness centier?

Ak nesúhlasíte s rozhodnutím pandemickej komisie vlády o tom, že od zajtra sa na Slovensku zatvárajú fitness centrá a športoviská, do pozornosti vám chcem dať Petíciu 2, iniciátorom ktorej je Ľubomír KULIG:

Týmto žiadame váženú vládu SR o opätovné otvorenie fitness centier a športových klubov počas pandémie Koronavírusu Covid 19. Nachádzame sa v dobe, kedy si ľudia potrebujú budovať imunitu viac, ako kedykoľvek predtým. Žiadame, aby sa prehodnotili a stanovili dostatočné hygienické opatrenia a obmedzenia, s ktorými by mohli počas pandémie ostať fitness centrá v prevádzke. A to v čo najkratšom možnom čase.

Petícia 2 (rovnako ako Petícia 1, s ktorou prišla Sára VICIANOVÁ) už teraz má širokú podporu bodybuilding/fitness komunity - podpísať ju môžeš aj ty na stránke PETÍCIE.COM

Diskusia k článku:

AMIX diskusia