2020 IFBB Svetový šampionát juniorov aj s účasťou Slovenska!

2020 IFBB Svetový šampionát juniorov aj s účasťou Slovenska!

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2020 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.


Ukazuje sa, že za dobrú vec sa oplatí verejne postaviť! Igor KOPČEK vo svojich článkoch na stránkach EastLabs.SK opakovane nabádal VV SAFKST k tomu, aby zrušili svoje reštrikčné opatrenia súvisiace so súťažením SAFKST športovcov na medzinárodnej scéne a ... oplatilo sa!

Pán prezident SAFKST MLSNA, pán viceprezident pre vetvu kulturistika/fitness MATEJÍČKA, pán zástupca športovcov vo VV SAFKST ze vetvu kulturistika/fitness HEČKO opäť prehodnotili svoje augustové reštrikčné rozhodnutie a podľa neoficiálnych informácií, zrušili pre športovcov SAFKST nielen zákaz súťaženia na IFBB Pohárových súťažiach, ale už aj na IFBB Svetových šampionátoch.

"Informácie o tom, že vo Výkonnom výbore SAFKST sa mení odmietavý názor na súťaženie SAFKST športovcov na IFBB Majstrovstvách sveta ku mne prichádzali z neoficiálnych zdrojov už v priebehu minulého týždňa", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, ktorý aj kvôli svojim názorom a vyjadreniam po 2. krát v rozpätí 14 mesiacov je zo strany SAFST riešený Disciplinárnou komisiou SAFKST. "Úprimne povedané, čakal som podobný scenár, aj keď vo vzťahu k športovcov - členom SAFKST by bolo férové v auguste 2020 nedávať žiaden zákaz. Neprijímať žiadne reštrikčné opatrenia. Alebo, keď už sa vedenie SAFKST začalo zaoberať touto myšlienkou, malo oznámiť všetkým plošne (a nie len vybraným dávať akúsi individuálnu nádej na súťaženie - ako sa to deje napríklad v prípade masters súťažiacich), že súťaženie na IFBB Svetových šampionátoch je/bude opäť možné.

V súvislosti s tým, veľkým sklamaním pre mňa bol článok zverejnený na stránke SAFKST, ktorý mal byť odpoveďou na akési dezinformácie či nepravdy. Fakty nepustia. Práve v tomto článku, na oficiálnej platforme SAFKST bolo množstvo nepresností. Navyše pôsobil na mňa dojmom, že vedenie SAFKST podstatnú časť svojej činnosti venuje hľadaniu dôvodov, prečo SAFKST športovcom uprieť možnosť bojovať o cenné kovy na IFBB Majstrovstvách sveta, ako možnostiam, ako im to súťaženie (keď na Slovensku je situácia taká ako je) umožniť.

Samozrejme ... som rád, že VV SAFKST v zložení pán prezident SAFKST Mlsna, pán viceprezident pre vetvu kulturistika/fitness MATEJÍČKA, pán zástupca športovcov vo VV SAFKST za vetvu kulturistika/fitness HEČKO a spol. uznali svoju chybu a reštrikčné rozhodnutia sa menia. Ďakujem, ale ... páni! Malo to prísť skôr! Už v čase, kedy súťaže na Slovensku padali ako kolky jedna za druhou.

Aktuálna informácia hovorí o tom, že (predpokladám, aj na základe argumentov, zverejnených v našom článku) SAFKST napokon pošle výpravu na IFBB Majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa uskutočnia o cca 9-10 dní v Rumunsku, v meste Cluj-Napoca. V krajine, kde je požadovaný pre prichádzajúcich zo Slovenska PCR koronatest nie starší ako 48 hodín, na základe ktorého môžu (bez karantény) stráviť v Rumunsku iba 72 hodín (to má denný prírastok nakazených koronavírusom na hranici 3000-3500, počet obyvateľov má 4x vyšší ako máme my). A test sa vyžaduje aj pri návrate na Slovensko. Prečo to spomínam?

Viem o zamietavom stanovisku VV SAFKST k žiadosti rodičov detí, ktorí sa snažia o umožnenie súťaženia pre svoje ratolesti na 2020 IFBB Svetovom šampionáte detí - ten sa koná tiež o cca 9-10 dní, ale v meste Čačak, v Srbsku. V tom meste, kde už tento weekend budú súťažiť štyria rerezentanti SAFKST z vekovej kategórie seniorov. Hlavným dôvodom, ktorý Sekretariát SAFKST v zamietavom stanovisku VV SAFKST "vypichol", je ochrana maloletých športovcov pred kovidnákazou. Paradoxne ... chrániť ich chcú pred aktuálnou situáciou v Srbsku, ktoré má cca 10x nižší počet denných prírastkov nakazených, ako my na Slovensku. Logicky - ak ich chcete chrániť (a nie trestať), pustite ich do Srbska súťažiť. Šanca, že sa nakazia je tam podstatne podstatne nižšia, ako u nás, na Slovensku :-)

Aj preto sa stotožňujem s názorom rodičov (pochybuje niekto, že tí by počas cesty do Srbska a pobytu v ňom nesporne dbali predovšetkým na zdravie svojich ratolestí?), v ktorom žiadajú SAFKST o prehodnotenie zamietavého stanoviska. Ešte je čas - konečný termín prijať záväzné rozhodnutie uplynie dnes/zajtra ... ale IFBB pozná situáciu na Slovensku a viem, že nám akceptuje prihlášku aj po termíne. SAFKST má aj na tento repre výjazd dostatok financií ... verte mi. Tak ako vždy - viem o čom hovorím a nebojím sa svoj názor prezentovať verejne! A o tliachaniciach o konšpirácii, či dezinformáciách si myslím svoje :-)"

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Jankovič !!!
autor: Oplan | dátum: 15.10.2020 19:55:41
Večer som otvoril potešujúcu správa ... ale .. na foto je Jankovič. Celý večer mám skazený.