Úspech Slovenska na 2020 International Austrian Championship

Úspech Slovenska na 2020 International Austrian Championship

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2020 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.


Súťaž 2020 International Austrian Championship v Rakúsku bola príležitosťou otestovať si svoju výkonnosť pred 2020 IFBB Svetovým šampionátom, ktorý už 5. novembra 2020 odštartuje v Španielsku.

"Kulturistika v Rakúsku na prelome rokov 2019/2020 prešla doslova zemetrasením, výsledkom ktorého bola totálna zmena", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Rakúska federácia kulturistiky a fitness pod vedením Wolfganga SCHOBERA vystúpila z IFBB a začala sa orientovať na konkurenčnú NPC a IFBB PRO League. Prakticky okamžite sa u našich susedov sformovala organizácia, na čelo ktorej nastúpil Jorg KAPFER a tá vstúpila pod krídla IFBB International - práve Kopfer bol hlavným organizátorom sobotňajšej súťaže 2020 International Austrian Championship, kde nastúpili aj reprezentanti Slovenska."

"Marián GROLMUS do mestečke Leoben (vzdialené je cca 200km od Bratislavy), prišiel s troma bikinifitnesskami a všetky uspeli", pokračoval Igor KOPČEK. "Najvýraznejší úspech získala Simona HOSTAČNÁ, ktorá zvíťazila vo svojej kategórii a získala aj titul absolútnej víťazky. Vítazkou kategórie sa stala aj Michala ŠORMANOVÁ, nový talent na bikinfitness scéne Andrea STAUDINGEROVÁ skončila na skvelom 3. mieste."

V reprezentačnom teame Slovenska boli nielen dievčatá. Vladimír KLUBERT súťažil v kategórii kulturistika do 95kg a skončil na skvelom 2. mieste.

2. priečku obsadil vo svojej vekovej kategórii masters súťažiaci Jozef GREGUŠ, medzi mužmi (v kategórii nad 95kg) skončil na mieste 5.  V kategórii kulturistika nad 95kg súťažil aj Ján BIRKA - získal 4. miesto.

3. miesto získal aj men´s physique súťažiaci Stanislava HUŇADY.

Výsledky reprezentantov Slovenska

  • Simona HOSTAČNÁ, bikinifitness ... 1. miesto a ABSOLÚTNE PRVENSTVO
  • Michala ŠORMANOVÁ, bikinifitness ... 1. miesto
  • Andrea STAUDINGEROVÁ, bikinifitness ... 3. miesto
  • Vladimír KLUBERT, kulturistika mužov do 95kg ... 2. miesto
  • Jozef GREGUŠ, kulturistika masters ... 2. miesto
  • Stanislav HUŇADY, men´s physique ... 3. miesto
  • Ján BIRKA, kulturistika mužov nad 95kg ... 4. miesto
  • Jozef GREGUŠ, kulturistika mužov nad 95kg ... 5. miesto

Diskusia k článku:

AMIX diskusia