Zaujalo na Facebook-u - Dóm sv Alžbety vs Astoria Fit & Gym

Zaujalo na Facebook-u - Dóm sv Alžbety vs Astoria Fit & Gym

Ladislav RAÁB: Dóm svätej Alžbety v Košiciach, najvýchodnejšia gotická rímsko-katolícka katedrála v Európe a pýcha nás všetkých Košičanov, má podľa Wikipédie rozlohu interiéru 1.200 m2. Naraz sa do neho zmestí 5.000 veriacich (ja sám medzi nich patrím). Úžasné. A sme na ňu právom hrdí.

Moje fitness centrum Astoria má rozlohu 1.400 m2 a naraz môže cvičiť 140 ľudí (poznámka - v bežných časoch) vyznávajúcich zdravý životný štýl. Podľa nových nariadení hlavného hygienika Slovenskej republiky môže byť v Chráme Svätej Alžbety v Košiciach naraz 2.500 ľudí (väčšinou vo veku už náchylnom na rôzne choroby a s podlomenou imunitou) a vo fitness centre Astoria môže naraz cvičiť ľudí 6 (slovom šesť), väčšinou zdravých a s fungujúcim imunitným systémom. Ktokoľvek mi túto anomáliu logicky zdôvodní a vysvetlí, budem mu mesmierne vďačný.

Ked' na týchto pár viet hodláte reagovať, veľmi pekne vás prosím, aby ste nepoužívali žiadne vulgarizmy, ani iné prejavy nenávisti. Týchto pár riadkov bolo len zamyslenie človeka, ktorému z jedného dňa na druhý vzali jediný zdroj obživy pre jeho rodinu. Viem, že takých ako ja je na Slovensku aj vo svete státisíce.

Ďakujem všetkým za morálnu podporu a pokiaľ sa vám zdá týchto pár riadkov hodných za zdieľanie, tak to prosím vás urobte.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
Bravčová hava
autor: Oplan | dátum: 15.11.2020 19:07:44
Zrejme tú vyhlášku písal večer keď zjedol dve klobásy, polku chleba a zapil dvomi sedemdeckami vína.