Slováci na súťaži 2021 Siberian Power Show - kto bude súťažiť?

Slováci na súťaži 2021 Siberian Power Show - kto bude súťažiť?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2021 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.

Siberian Power Show

Rusko je vo svete bodybuildingu a fitness považované za krajinu šampiónov. Ruská federácia kulturistiky a fitness čerpá z mimoriadne širokej palety talentov v bikinifitness, v bodyfitness, vo fitness a aj kulturistike mužov, aj keď je pravdou, že na najprestížnejšie súťaže z Ruska nie vždy prichádzajú tí najlepší z najlepších.

"Rusko má cca 145 miliónov obyvateľov, takže v tak širokej mase ľudí nie je núdza o talenty z bodybuilding a fitness scény", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Aj v minulosti však platilo, že na IFBB Svetové a IFBB Európske šampionáty prichádzali iba tí, ktorí okrem financií na cestu, pobyt a poplatky za štart získali aj víza. A tu registrujem opakovane problém - získať víza pre Rusov do Schengen priestoru nie je jednoduché, najmä vtedy, ak talent je z oblasti, ktorá je výrazne vzdialená od Moskvy alebo Petrohradu.
Rusi to vedia a tak roky platí pravidlo - zorganizujeme si v Rusku súťaže a šancu na súťaženie ponúknime najlepším z najlepších z Európy a aj zo sveta. Tradičnou súťažou tohto typu bola aj Grand Prix Bajkal, ktorá sa v Irkutsku organizuje každé 3-4 roky vďaka iniciatíve miestneho fanatika do bodybuildingu a fitness Jurija SIZCHA. Ten nielenže organizoval v regióne súťaže na ktoré prichádzali k Bajkalu TOP súťažiaci z celého sveta, ale v Irkutsku založil aj Detskú školu bodybuildingu Atlanti, ktorá má k dispozícii fitnesscentrum s viac ako 130 posilňovacími zariadeniami, rozmermi ideálne prispôsobenými na výšku deťom od 6 do 14 rokov. A tie sa športovým aktivitám v tejto škole venujú každodenne."

Jurij SIZICH

"Ak ponechám stranou IFBB Majstrovstvá Európy a IFBB Majstrovstvá sveta, ktoré sa konali v Rusku, prvými reprezentantmi Slovenska na ruských pohárových súťažich boli Štefan HAVLÍK a Ján SOTÁK na už spomínanej súťaži Grand Prix Bajkal v roku 2011 v Irkutsku. O pár rokov neskôr pozvanie do Ťumenu na podobne významnú súťaž prijala Adela ONDREJOVIČOVÁ. S odstupom dlhých rokov v Rusku budú opäť súťažiť reprezentanti Slovenska a tak ako je zvykom, na súťažné pódium 2021 Siberian Power Show nastúpia najlepší z najlepších vo svojich nomináciách.", uzavrel Igor KOPČEK.

Michal KRIZANEK

Michal KRIŽÁNEK

Predstavovať Michala fanúšikom bodybuldingu na Slovensku je asi zbytočné tak iba pripomeniem, že so súťažením začal na jar roku 2017 pod vedením trénera Alexandra HLOBIKA tzn. v čase, kedy už mal za sebou takmer 10 rokov tréningu v domácich podmienkach. Spolupráca dvojice HLOBIK - KRIŽÁNEK v krátkej dobe priniesla neuveriteľné výsledky, dôsledkom ktorých bol zisk Elite PRO karty a vstup KRIŽÁNKA do novovzniknutej organizácie, ktorú zastrešuje federácia IFBB. V nej si na svoje konto opakovane pripísal víťazstvá na prestížnych súťažiach Arnold Classic v Európe aj Južnej Afrike, stal sa aj Elite PRO World šampiónom a s týmto titulom za rok 2020 príde Michal aj na súťaž 2021 Siberian Power Show.

Boris PALOVIČ

Boris PALOVIČ

Meno Boris PALOVIČ sa po prvýkrát objavilo vo výsledkovýh listinách na jeseň 2014, vtedy ešte v nominácii Men´s Physique. 13. miesto nebolo ničím výnimočným a tak PALOVIČ zmenil nomináciu.

Zapracoval na forme, pridal niečo na muskulatúrnosti a ukázalo sa, že môže byť úspešným v nomináciách Classic Bodybuilding, Games Classic Bodybuilding, príležitostne aj v Classic Physique a v Bodybuilding. V rokoch 2014 až 2018 nastúpil celkovo na 22 súťažiach a získal 7x prvé miesto, 5x druhé a 3x tretie miesto.

Pre PALOVIČA zlomovou sa stala súťažná sezóna 2019, kedy hlboko siahol do rodinného rozpočtu a počas jedného roku absolvoval 50 súťažných vystúpení v štyroch nomináciách na 15. súťažiach od Peru, cez Brazíliu, Maltu, Taliansko, Španielsko až po Česko. Výsledok? Jasné prvenstvo v bodovacej súťaži IFBB World Ranking v nominácii Classic Bodybuilding s bodovým ziskom, ktorý je historicky najvyšším v tejto nominácii. Tento úspech neušiel pozornosti portálu EastLabs.SK a Boris PALOVIČ získal ocenenie v rámci bodovacej súťaže 2019 AMIX EastLabs Best.

To, v akej nominácii Boris PALOVIČ napokon nastúpi na súťaži 2021 Siberian Power Show sa ukáže až o 2 týždne, počas prezentácie. Súťažiaci z Classic Physique a Classic Bodybuilding totiž musia splniť prísne kritéria pomeru medzi výškou a hmotnosťou. Vie sa, že na posledných súťažiach musel Boris pracne zhadzovať aj viac ako 7kg. Borisa na ceste do Ruska bude sprevádzať manželka Marianna, ktorá je známa zo súťaží v bodyfitness.

Michal Barbier

Michal BARBIER

"Ak poviem, že Slovensko nikdy nemalo fitness súťažiaceho formátu, akým je Barbier, tak zrejme mi nikto nebude oponovať.", povedal na adresu Michala BARBIERA Igor KOPČEK. "Áno, najznámejším z tých borcov, ktorí sa venovali mužskému fitness, je multitalent Martin MAKO HINDI (poznámka - špecialista na break dance, herec, fotograf), svoju pozíciu si v tejto nominácii vybojoval aj František HEČKO. Ich výsledky ale ťažko porovnávať s tými, ktoré BARBIER dosahuje od momentu, kedy skúsenosti z parkúru a kalisteniky vhodným spôsobom od roku 2018 využíva na fitness súťažiach."

A s Kopčekom sa môžeme iba ťažko hádať, pretože Michal za tri roky súťaženia pod hlavičkou IFBB si na svoje konto pripísal nasledujúce výsledky:

  • 1. miesto ... 2018 IFBB Majstrovstvá Európy vo fitness juniorov
  • 1. miesto ... 2018 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness mužov
  • 2. miesto ... 2018 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness juniorov
  • 1. miesto ... 2019 IFBB Majstrovstvá Európy vo fitness juniorov
  • 1. miesto ... 2019 IFBB Majstrovstvá Európy vo fitness mužov
  • 2. miesto ... 2019 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness juniorov
  • 1. miesto ... 2019 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness mužov
  • 2. miesto ... 2020 IFBB Majstrovstvá sveta vo fitness mužov

Poznámka: viac o Michalovi BARBIEROVI sa dozviete v samostatnom článku.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia