Fotogaléria - 2021 IFBB Diamond Cup Ostrava

Fotogaléria - 2021 IFBB Diamond Cup Ostrava

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.

Netradičný priestor Kina Luna v Ostrave sa v sobotu, 19. júna 2021, stal miestom konania súťaže v kulturistike a fitness 2021 IFBB Diamond Cup Ostrava. Do metropoly severnej Moravy prišiel aj mimoriadne početný výber Slovenska, ktorý zaznamenal viacero skvelých výsledkov.

"Súťaž 2021 IFBB DIamond Cup Ostrava zorganizovala osvedčené skupiny ľudí združených okolo Stanislava PEŠÁTA", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, ktorý sa súťaže v Ostrave priamo zúčastnil. "Z organizačných dôvodov miestom konania sa stala kinosála (počul som, že v športovej hale, kde sa tradične konali bodybuilding a fitness súťaže v Ostrave, bola obsadená iným podujatím), ktorá poskytla komfort pre divákov, mala však niektoré limity. Zrejme najväčším bolo osvetlenie, ktoré je možné v Domoch kultúry resp. v kinosálach dodatočne riešiť veľmi zložito, o čom sa sám opakovane presviedčam na súťažiach AMIX Patriot Cup Vranov (súťaže sme zrealizovali vždy v miestom Dome kultúry a vzhľadom na priestor nemôžeme ani tam použiť prídavné osvetlenie). Súťažiaci v Ostrave mohli využiť externý priestor podobne, ako je to riešené na IFBB Majstrovstvách sveta v kulturistike a súťažiach, ktoré sa realizujú v Španielku, v letovisku Benidorm - pravdou ale je, že extrémne teplo v muselo na mnohých súťažiacich pôsobiť veľmi vyčerpávajúco. O výsledkoch rozhodoval 5 členný rozhodcovský zbor, v ktorom domáce Česko malo dvoch zástupcov. Slovensko (tak, ako je to zvyčajné na IFBB Diamond Cup-och) nemalo v rozhodcovskom zbore ani jedného rozhodcu, o to cennejšie sú výsledky našich reprezentantov. Pár poznámok k tým, ktorí ma najviac upútali nájdete nižšie."

  • Légia zo Spišskej Novej Vsi ... centrum Spiša bolo vďaka Milanovi ROLINCOVI známe skvelými bodybuildermi a v posledných rokoch sa hlavne vďaka trénerskej činnosti p. Jána JANKOVČINA Spišská Nová Ves opäť spomína aj v rámci SAFKST. V novozaloženom klube BPC SK Spišská N. V. pôsobí celý rad mladých súťažiacich (poznámka: nie náhodou je tento oddiel na priebežnom 10. - 11. mieste v bodovacej súťaži AMIX EastLabs Best) a úspech začínajú dosahovať aj seniori. Koho určite musím spomenúť? Róberta KAŇUKA, ktorý sa stal na súťaži 2021 IFBB Diamond Cup Ostrava jasne najúspešnejším reprezentantom Slovenska a ako bonus získal aj Elite PRO Kartu. Ďalším je Erik LESŇÁK, víťaz kategórie kulturistika do 80kg, ktorý tiež bojoval o Elite PRO kartu.
  • Kapustová vs Tichá ... od minulého roku na bikinifitness scéne Slovenska jasne najúspešnejšou dvojicou je Natália KAPUSTOVÁ (trénerka Lenártová) a Aneta TICHÁ (trénerka Graňáková), ktoré svoj vysoký štandard potvrdili aj na 2021 IFBB Majstrovstvách Európy v Santa Susanna. V Ostrave dievčatá nastúpili proti sebe v juniorskej kategórii (úspešnejšia bola Kapustová, ktorú rozhodcovia jednoznačne dali na 1. miesto), cenné kovy získali aj v seniorskej kategórii - Natália zlato, Aneta bronz, rozdielom jedného bodu od striebra.
  • Natália LUKAČKA ... v Ostrave nastúpila zatiaľ v najlepšej forme, akú som kedy mohol u nej vidieť a v jej prípade mi nevadil ani trošku extravagantný účes. Ak by s touto formou nastúpila aj na 2021 IFBB Majstrovstvách Európy, postup do finále by bol v jej prípade viac ako reálny.
  • Radovan HRDÝ ... ukázal masívnosť, ale k lepšiemu výsledku mu chýbala forma. Tvrdý tréning, striktná diéta a dodržiavanie postupov, ktoré pre neho určite má pripravené tréner Alexander Hlobík je cesta, ktorá aj v jeho prípade môže priniesť výrazne lepšie výsledky.
  • VOSÁTKOVÁ, SALAJ, CSIK ... získali cenné kovy vo svojich kategóriách, vo vyrovnanej konkurencii, kde porazili viac ako jedného súpera.
  • ŠIPKOVSKÁ, PALOVIČOVÁ ... Slovensko potrebuje súťažiace v nominácii women´s physique a obe sa môžu vzájomne "ťahať" k lepším výkonom a výsledkom. V Ostrave (vďaka lepšej pripravenosti) aktuálne uspela Šipkovská (pochválim ju za progres, ktorý zaznamenala v prezentácii od 2021 Európskeho šampionátu), Palovičová ak bude na súťažné pódium nastupovať vo forme, akú ukázala napríklad v Krasnojarsku, alebo v Santa Susanne, bude vážnou konkurenciou pre súperky aj v tejto nominácii.

Natália KAPUSTOVÁ
1. miesto Junior Bikinifitness 16-20y (5 súťažiacich); 3 body

1. miesto Bikinifitness do 169cm (5 súťažiacich); 3 body

Róbert KAŇUK
1. miesto Classic Bodybuilding do 180cm (4 súťažiaci); 2 body
3. miesto Classic Physique (7 súťažiacich); 3 body
získal Elite PRO kartu

Barbora VOSÁTKOVÁ
1. miesto Bikinifitness do 162cm (6 súťažiacich); 4 body
6. miesto Junior Bikinifitness 21-23y (8 súťažiacich); 1 bod

Erik LESŇÁK
1. miesto Bodybuilding do 80kg (4 súťažiaci); 2 body

Aneta TICHÁ
2. miesto Junior Bikinifitness 16-20y (5 súťažiacich); 1 bod
3. miesto Bikinifitness do 172cm (10 súťažiacich);4 body

Natália LUKAČKA
2. miesto Bikinifitness nad 172cm (9 súťažiacich); 5 bodov

Štefan SALAJ
2. miesto Men´s Physique do 174cm (6 súťažiacich); 3 body

Adam CSIK
3. miesto Men´s Physique do 182cm (6 súťažiacich); 2 body

Simoneta ŠIPKOVSKÁ
3. miesto Wome´s Physique (4 súťažiace)

Stanislav SLIMÁK
3. miesto Masters Bodybuilding (4 súťažiaci)
4. miesto Bodybuilding nad 90kg (7 súťažiacich); 2 body

Alexandra SUBOTIČ
4. miesto Bikinifitness do 166cm (7 súťažiacich); 2 body

Veronika KUČEROVÁ
4. miesto Wellness (6 súťažiacich); 1 bod

Radovan HRDÝ
5. miesto Bodybuilding nad 90kg (7 súťažiacich); 1 bod

Paulína MELIŠIKOVÁ
9. miesto Bikinifitness do 172cm (10 súťažiacich)

Dominika SLUŠNÁ
5. miesto Bikinifitness do 162cm (6 súťažiacich)

Tomáš TAPUŠÍK
5. miesto Men´s Physique nad 182cm (6 súťažiacich)

Martin HAĽKO
7. miesto Bodybuilding nad 90kg (7 súťažiacich)

Marianna PALOVIČOVÁ
4. miesto Women´s Physique (4 súťažiace)

Peter ŠIMONIČ
4. miesto Masters Bodybuilding (4 súťažiaci)

Adrian ZVARÍK
6. miesto Men´s Physique nad 182cm (6 súťažiacich)

Junior Bikinifitness 16-20y


Junior Bikinifitness 21-23y

Bikinifitness 162cm

Bikinifitness 166cm

Bikinifitness 169cm

Bikinifitness 172cm

Bikinifitness 172cm plus

Bikinifitness OVERALL

Master Bikinifitness

Bodybuilding 80kg

Bodybuilding 90kg

Bodybuilding 90kg plus

Bodybuilding OVERALL

Bodyfitness

Classic Bodybuilding 180cm

Classic Bodybuilding 180cm plus

Classic Bodybuilding OVERALL

Classic Physique

Junior Men´s Physique

Men´s Physique 174cm

Men´s Physique 182cm

Men´s Physique 182cm plus

Men´s Physique OVERALL

Muscular Men´s Physique

Wellness

Women´s Physique

Diskusia k článku:

AMIX diskusia