2021 IFBB jesenná súťažná sezóna začína v auguste na Malte

2021 IFBB jesenná súťažná sezóna začína v auguste na Malte

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.
IFBB Diamond Cup Malta
Malte je známa ako ostrovný štát v Stredozemnom mori, kam smerujú kroky (alebo skôr lety z letísk) dovolenkárov z mnohých krajín Európy a zvyšku sveta. V poslednom desaťročí práve miestna IFBB organizácia je mimoriadne aktívna a napriek tomu, že na Mate žije cca 450.000 obyvateľov (tzn. približne 12x menej ako na Slovensku) miestna federácia kulturistiky a fitness dokáže presvedčiť partnerov a sponzorov, vďaka ktorým organizačný team pod vedením Ralpha DECELISA organizuje známu súťaž IFBB Diamond Cup Malta. Od tohto ročníka súťaže nás delí už iba 14 dní a viem, že na súťaženie práve na tejto súťaži sa pripravujú aj súťažiaci na Slovensku.
2021 IFBB Diamond Cup Malta
"Koncept súťaži IFBB Diamond Cup Malta pokračoval aj v roku 2020 napriek tomu, že väčšina krajín Európy prijala radikálne antikovid opatrenia a na Slovensku SAFKST nezorganizovala ani jednu, jedinú pódiovú súťaž", povedal pre náš portál Igor KOPČEK, ktorý medzinárodné  súťaže organizované lokálne pôsobiacou federáciou (tá má skratku MFBBF - Malta Federation Bodybuilding & Fitness) pozorne sleduje. "Spomínam si, že v roku 2015 tu exhibíciu mal Marián ČAMBAL a na Malte úspešne súťažili v nasledujúcich rokoch aj súťažiaci zo Slovenska. O kom hovorím?
  • 2018 ... Trajteľová (1. miesto medzi juniorkami, 2. miesto medzi ženami), Hostačná (3. miesto), Kolesárová, Faktorová (tá získala práve na Malte PRO kartu)
  • 2019 ... Hmeľar, Olveczky (3. miesto)
Dávid HMEĽAR
"Z Elite PRO súťažiacich na Malte v roku 2019 úspešne súťažil aktuálny World Champion Michal KRIŽÁNEK, ktorý sa na Slovensko vrátil s ďalší zo svojich víťazstiev.", pokračoval KOPČEK.

"Malta organizuje nielen IFBB Diamond Cup, ale aj tzv. IFBB Malta International Grand Prix a pohľad do minulosti ukáže, že aj tu Slovensko malo úspešných súťažiacich. Spomínam si napríklad na rok 2019, kedy tu súťažila dvojica Grolmus - Palovič v nominácii Classic Physique - Marián GROLMUS na súťaži zvíťazil a získal Elite PRO kartu, Boris Palovič medzi seniormi skončil na 2. miestach v nominácii Classic Physique a Classic Bodybuilding, 2. miesto získal aj medzi masters súťažiacimi.", uzavrel KOPČEK výpočet úspechov Slovenska na súťažiacich na Malte.

Slovensku na sa súťažiach organizovaných MFBBF darí a veríme, že aj blížiaci sa 2021 IFBB Diamond Cup Malta bude pre nás úspešný. Tento ročník (rovnako ako ten predchádzajúci) sa uskutoční v hotelovom komplexe Dolmen, v severnej mestskej časti Malty nazývanej Qawra. Hotel sa nachádza na brehu mora, v zálive sv. Pavla, súťažiaci prakticky "v papučiach" z hotelových izieb môžu prísť do zákulisia hotelového kongres centra, kde sa celá súťaž odohráva.

Dolmen Hotel Malta

"Áno, je to tak", potvrdil Igor KOPČEK. "Ralph DECELIS a spol. súťaž majú veľmi dobre zvládnutú a súťažiaci v podstate celý čas môžu stráviť Diamond Cup bez toho, aby opustili priestory hotelového komplexu. Majú tu zabezpečené bývanie, stravovanie, v hoteli Dolmen prebehne registrácia aj samotná súťaž tzn. nie je nutné sa komplikovane presúvať z jedného miesta na druhé. A tí, ktorí si odsúťažia, prakticky okamžite môžu využiť kúpanie v blízkom mori, alebo ak chcú v komplexe hotelových bazénov. Na stránke IFBB Malta som dokonca zaregistroval informáciu, že v pondelok pre tých športovcov, ktorí ostávajú na Malte po súťaži (pozn. v sobotu je registrácia súťažiacich, súťaží sa v nedeľu do neskorých večerných hodín), je pripravená bazénová párty práve v hotelovom Neptune Pool Bar Dolmen."

Aktuálne informácie sú také, že na súťaži 2021 IFBB Diamond Cup budú súťažiť aj súťažiaci zo Slovenska. V amatérskej časti súťaže na súťažné pódium nastúpi Agáta HLAVAČKOVÁ, súťažiť by chceli aj manželia Mariana a Boris PALOVIČOVCI, v Elite PRO časti súťaženie čaká Dominika ANTOŠA. Pripomenieme, že možnosť nahlásiť sa na túto súťaž uplynie 23. augusta 2021 (dovtedy treba zaplatiť aj poplatok za štart vo výške 200€ za základnú súťažnú kategóriu, 100€ je poplatok za ďalšie kategórie, v ktorých súťažiaci bude súťažiť; po tomto termíne sa poplatok navyšuje o 50€), predbežné štartové listiny budú známe hneď nasledujúci deň.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
vakcinácia
autor: admin | dátum: 15.08.2021 14:02:25
tak niekto ju rieši a niekto to nerieši. Každý sa môže rozhodnúť.
podmienky
autor: senmut | dátum: 15.08.2021 12:55:19
No neviem,..ist na Maltu a nechat sa kvoli tomu ockovat vakcinami od f. co aj financovali vyvoj kovidu19, cize od travicov a potom este karantena,...