Slováci úspešní na súťaži 2021 BiotechUSA Just Clear IFBB Cup

Slováci úspešní na súťaži 2021 BiotechUSA Just Clear IFBB Cup

BioTech USA Just Clear IFBB CupPred necelými dvoma týždňami Eva KVASNIČKOVÁ zverejnila na našom portáli informáciu o tom, že 21. novembra 2021 sa v Budapešti uskutoční súťaž otvorená aj pre súťažiacich z okolitých krajín.

"Táto informácia prišla na poslednú chvíľu, ale zaujal ma koncept plánovanej súťaže", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "V našich plánoch, ešte keď sme boli členmi SAFKST, totiž bolo pravidelne zorganizovať nielen Oblastné majstrovstvá Slovenska, ale okrem IFBB Diamond Cup Slovakia sa zasadiť aj o realizáciu súťaže pod pracovným názvom IFBB Central Europe Championships. Predstava bola taká, že jednalo by sa o súťaž organizovanú v prvých rokoch na Slovensku, neskôr možno aj rotujúcu po krajinách V4. Možnosť súťaženia by tak získali súťažiaci nielen zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska, ale aj Rakúska, povedzme aj Nemecka, možno aj Ukrajiny, či Chorvátska, Rumunska a Srbska. Podľa toho, v ktorej krajine V4 by sa súťaž zorganizovala.

Organizačne by to zabezpečoval stále rovnaký organizačný team tzn. EastLabs Team rovnako, ako to bolo pri súťažiach AMIX Patriot Cup, alebo Oblastných majstrovstvách Slovenska. Porušovanie finančných pravidiel aktuálnym vedením SAFKST však tieto plány (zatiaľ) zahatalo. Na súťaži 2021 BiotechUSA Just Clear IFBB Cup však bol použitý tento koncept a tak dnes sa v Budapešti uskutočnila súťaž, na ktorej súťažiť mohli aj súťažiaci zo Slovenska."

V Budapešti na súťažné pódium nastúpili hneď traja športovci, ktorí pôsobia na Slovensku. Pod hlavičkou SAFKST reprezentácie možnosť súťažiť využili PEČEŇOVÁ a SATMARYOVÁ, po troch súťažiach počas jesennej súťažnej sezóne pod hlavičou IFBB Flag, HELMÉCZI súťažil aj v Budapešti. Ich výsledky?

  • Gita PEČEŇOVÁ ... 1. miesto Masters Bodyfitness +35y
  • Gita PEČEŇOVÁ ... 1. miesto Master Bikinifitness +45y
  • Gita PEČEŇOVÁ ... 1. miesto Bodyfitness Open
  • Zuzana SATMARYOVÁ ... 1. miesto Master Bikinifitness, do 163cm
  • Zuzana SATMARYOVÁ ... 2. miesto Bikinifitness, do 163cm
  • Zuzana SATMARYOVÁ ... 2. miesto Bikinifitness OVERALL
  • Tibor HELMÉCZI ... 1. miesto Classic Physique
  • Tibor HELMÉCZI ... 3. miesto Men´s Physique
  • Tibor HELMÉCZI ... 2. miesto Men´s Physique OVERALL

Gita PEČEŇOVÁ
Zuzana SATMARYOVÁ
Tibor Helmeczi

Diskusia k článku:

AMIX diskusia