Fotogaléria - 2022 IFBB Diamond Cup Skopje

Fotogaléria - 2022 IFBB Diamond Cup Skopje

Projekt Hall of Fame - Sieň slávy kulturistiky a fitness na Slovensku
vznikol aj vďaka podpore od spoločnosti
AMIX Nutrition.
Fall of Fame - Slovenská sieň slávy v kulturistike/fitness

Hlavné mesto Severného Macedónska Skopje sa opäť stalo miestom konania IFBB medzinárodnej súťaže - po jarnom IFBB Hekules Cup-e to tentokrát bol IFBB Diamond Cup. Osvedčený organizačný team prezidenta IFBB Severné Macedónsko Bobana GJOROVSKÉHO aj tentokrát pripravil pre súťažiacich v miestnom Alexandar Palace scénu s kvalitným osvetlením, cenné kovy a trofeje, ktoré pre víťazov budú peknou spomienkou na dosiahnutý úspech. Na súťažnom pódiu napokon rozhodcovia a aj diváci sledovali súťažné vystúpenie takmer 70 športovcv z Macedónska, Kosova, Bulharska, Albánska, Chorvátska, Švédska, Ukrajiny, Francúska, Turecka aj Slovenska. Najlepší z najlepších navyše získali Elite PRO kart
Elite PRO Card Turecko

Medzi súťažiacimi dominovali športovci Turecka (tvorili takmer poloviciu súťažného poľa), kde bodybuilding a fitness za posledných 5 rokov zaznamenal neuveriteľný progres.

Tohtoročných IFBB Majstrovstiev Turecka v Istanbule sa zúčastnilo viac ako 1.200 súťažiacich, z ktorých takmer 600 súťažilo v nominácii men´s physique. Podľa slov trénera Dr. Hasana MERTA (ten prevádzkuje v Istanbule vlastné fitnesscentrum a patrí medzi najúspešnejších trénerov) silový tréning sa v Turecku stal masový šport, ktorému sa venujú nielen chlapci a muži, ale aj dievčatá a ženy - je len otázkou času, kedy sa okrem Deniz SAYPINAR na medzinárodnej scéne presadia aj ďalšie bikinifitnessky, bodyfitnessky a wellnessfitnessky z tjto krajiny na pomedzí Európy a Ázie.

Reprezentanto Turecka - 2022 IFBB Diamond Cup Skopje
V Skopje malo svoje zastúpenie aj Slovensko - 187cm vysoký (ročník 1994) Men´s Physique súťažiaci Abduraim ZUBERI nastúpil na súťažné pódium v kategórii nad 179cm, kde zo štyroch súťažiacich získal 3. miesto.
Abduraim ZUBERI
V Skopje opäť pôsobil EastLabs Photo Team, ktorý nasnímal na súťaži takmer 3.000 fotografií - všetci účastníci tejto súťaže po dohode s organizátorom fotografie vo vysokom rozlíšení získali zadarmo prakticky okamžite po súťaži. Môžete si ich pozrieť v nasledujúcej fotogalérii.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia