Hana REHORČÍKOVÁ o súťažení vo Wellness Fitness

Hana REHORČÍKOVÁ o súťažení vo Wellness Fitness

Hana Rehorčíková sa stala prvou slovenskou šampiónkou v kategórii wellness fitness, keď na M-SR žien v Žiari nad Hronom dokázala v novej kategórii zaujať a získať titul. Ako hodnotí len sedemnásťročný talent svoje účinkovanie na súťažných pódiách?

Prvé súťaže vo wellness kategórii – Hana REHORČÍKOVÁ sa ich zúčastnila

Hanka sa hneď na úvod púšťa do opisu obdobia tesne pred súťažou, ktoré bolo perné a ona musela zvládať tréningy a strednú školu, v ktorej nemá žiaden individuálny plán. Nakoniec však všetko dobehla a posledné dni pred súťažou jej bolo dopriate domáce prostredie, aby sa mohla na svoje súťaže zodpovedne pripraviť.

„Moja príprava netrvala veľmi dlho a určite by bolo lepšie mať viac času, no dala som do toho veľa a som presvedčená, že súťaženie v tejto kategórií je pre mňa to pravé,“ zhodnotila Hanka a rozhodnutie o prestupe, ktoré spravili s trénerkou Evou Kvasničkovou hodnotí ako pozitívum.

„Proporčne do tejto kategórie zapadám lepšie, ako do kategórie bodyfitness, takže sa cítim aj sebavedomejšie a na pódiu som si to naozaj užila,“ hovorí Hanka.

Jej prvou súťažou boli už práve spomínané Majstrovstvá Slovenska žien, kde mala kategória wellness svoju slovenskú premiéru. „Chcela som si prvýkrát vyskúšať pózing, oťukať sa a pokúsiť sa zabojovať o titul,“ spomína Hanka, ktorej deň pred súťažou doniesla trénerka Kvasničková ukázať pohár, ktorý získala vďaka svojej výhre na súťaži v Srbsku.

„Spolu sme sa smiali, že na ďalší deň prinesiem ja ten svoj, no popravde som tomu až do poslednej chvíle neverila,“ opisuje súťaž, na ktorej jej však napokon vyšlo všetko podľa plánov a Hanka získala cenný titul. „Boli to neoveriteľné pocity, keď ocenili všetky dievčatá a ja som tam zostala posledná. V tej chvíli som si bola istá, že svoju budúcnosť vidím v kategórií wellness. Na súťaži som spoznala veľa perfektných ľudí,“ vracia sa Rehorčíková v mysli do Žiaru.

Napriek jej výhre však na pódiu spravila niekoľko chýb a práve z tých sa snažila poučiť, pretože pred ňou bola ešte jedna súťaž – Amix Patriot Cup vo Vranove nad Topľou. „Snažila som sa tak trochu obmieňať pózing, na pódium nás však nastúpilo viac a každá sme prišli so svojou „wellness verziou“, s čím bol pri hodnotení trochu problém. Bolo určite ťažké nás porovnávať a ku konečnému poradiu mám výhrady,“ hovorí Hanka, no zároveň objasňuje že sa nejedná o jej umiestnenie.

„Získala som tretie miesto a s výsledkom som teda bola relatívne spokojná. Viem, na čom zapracovať a ako to urobiť, takže sa tým nezaoberám. Každá súťaž je veľká skúsenosť do života a Amix sa mi veľmi páčil, či už promptnosťou, ochotou, účasťou, ale aj priestormi v zákulisí. Hodnotím túto súťaž ako najlepšie zorganizovanú,“ povedala v našom rozhovore o Vranovskej súťaži Hanka.

Plné znenie článku nájdete na partnerskom projekte BikiniFitness.SK

Diskusia k článku:

AMIX diskusia