Janka STACHOVÁ - učím sa na vlastných chybách

Janka STACHOVÁ - učím sa na vlastných chybách

11. pokračovanie projektu BikiniFitness Camp sa uskutoční od 30. augusta do 1. septembra 2019, v Činkárni Čambal Petržalka. Informácie o tomto projekte získate priamo od organizátorky projektu, ktorou je IFBB Majsterka Európy a IFBB Majsterka sveta, profesionálna bikinifitnesska Saskia CAKOCI.

Píšte na: saskia.cakoci@gmail.com

Pred dvoma týždňami sa v Činkárni Čambal Petržalka - Bratislava, v školiacom stredisku spoločnosti FitnessŠkola s.r.o., uskutočnilo 10. pokračovanie projektu BikiniFitness Camp hlavnej organizátorky, IFBB Majsterky sveta, IFBB Majsterky Európy, absolútnej víťazky prestížnych súťaži Diamonds Cup Žilina a Olympia Amateur Europe, profesionálnej bikinifitnessky Saskie CAKOCI.  To, že projekty spoločnosti FitnessŠkola sr.r.o. sa konajú práve v Mekke Bodybuildingu a Fitness na Slovensku (ktorou nepochybne už je Činkáreň Čambal Patržalka), je určite aj zásluha Mariana ČAMBALA, jedného zo spolumajiteľov tohto veľkolepo riešeného fitness centra.

Projekt Saskie CAKOCI púta pozornosť médií, medzi ktoré patrí aj časopic Muscle&Fitness, zástupca šéfredaktora Honza KAVALÍR sám prišiel "skontrolovať úroveň" účastníčok a jeho pozornosti neunikla ani Janka STACHOVÁ.


Honza KAVALÍR: Janka na úvod bych tě poprosil o představení čtenářům Muscle&Fitness.
Janka Stachová: Ahojte, moje meno je Janka Stachová, pochádzam z Nového Mesta nad Váhom, mám 20 rokov a venujem sa kategórii bikini fitness. Odsúťažila som jednu súťažnú sezónu (jeseň 2017) a absolvovala dve súťaže. Moja prvá súťaž bola Tatranský pohár, kde som hneď ako 18-násť ročná štartovala medzi ženami. Táto súťaž bola pre mňa jedna veľká skúsenosť. Podarilo sa mi toho pokaziť naozaj veľa. Napriek tomu som obsadila 7.miesto, aj keď som bola mierne sklamaná, keďže do finále postupuje 6 dievčat. Tým, že som veľký sebakritik, povedala som si, že do Veľkej Ceny Dubnice sa musím poučiť a všetky chyby napraviť. Tak sa aj stalo. Porazila som samú seba a vyskúšala si svoj prvý i-walk. Nastúpila som ako juniorka a obsadila neuveriteľné druhé miesto, hneď za kráľovnou bikini fitness scény Timeou Trajteľovou.

Máš za sebou BikiniFitness camp Saskie Cakoci, který byl jubilejní 10. Jaká to pro tebe byla zkušenost?
Naučila som sa chodiť! Vážne! Nesrandujem. Ten, kto si to neskúsi, nepochopí aká vie byť samotná chôdza náročná. Každá informácia, každý detail mi pomáha skladať puzzle, ktoré na konci budú tvoriť celok, za ktorý budem vďačná. Človek sa učí celý život, preto ak mám možnosť získať ďalší dielik, ktorý mi nedá len tak niekto na chodníku, neváham. Aj tie najmenšie krôčiky vedú k niečomu veľkému.

Na první pohled bylo vidět, že patříš i přes svůj věk mezi zkušenější závodnice na campu. Mě osobně jsi zaujala velmi dobrou prezentací i skvělou formou. Myslíš si, že camp splní svůj účel i pro holky, jako jsi ty?
Ďakujem za kompliment. Určite áno. Aj ja mám svoje nedostatky, na ktorých treba ešte pracovať. Chôdza bola jedna z nich.

Vrátím se k tvé formě. Na Instagramu jsem si všiml, že dobrou formu si držíš po celý rok. Je pro tebe náročné udělat formu na soutěž? Jak to zvládáš zdravotně?
Nikdy som nerobila žiadny drastický objem ani diétu. Keď som začínala s cvičením, moja váha bola približne rovnaká aká je teraz. S priateľom sme vymysleli systém, pri ktorom som krok za krokom naberala svalovú hmotu, redukovala tuk a tvarovala postavu. Naším cieľom bolo rozbehnúť môj metabolizmus tak, aby som si dobrú formu vedela udržať aj pri intuitívnom stravovaní bez obmedzovania. Keď sme sa rozhodli pripraviť ma na jarné pódiá, prekvapilo nás, ako moje telo perfektne reaguje na každý detail. Vďaka tomu pre mňa nie je náročné spraviť súťažnú formu. So zdravím nemám najmenší problém. Zdravie bolo, je aj bude vždy pre mňa na prvom mieste. To máme predsa každý len jedno.

Jaké jsou tvé ambice pro rok 2019 a kde plánuješ soutěžit?
Plánujem začať súťažou, ktorá sa koná už 6. apríla 2019 v Levoči, následne na Majstrovstvách Slovenska žien v Nitre a junioriek v Hnúšti. Ak by sa zadarilo, chcela by som si skúsiť aj medzinárodnú scénu a zúčastniť sa na Diamond Cupe v Budapešti a v Ostrave, ale to ešte nie je isté.

Tuhle otázku bikinkám moc často nepokládám. Jaké jsou tvé maximální, nebo nejlepší výkony?
Ako bikina netrénujem na maximálne váhy. Naposledy som trénera prehovorila pred rokom. Podarilo sa mi pokoriť na hlboký drep 100kg 1x a na leg-press 260kg 4x. To sú zatiaľ moje najlepšie výkony.

Janka, díky moc za tvůj čas! Chtěla bys závěrem něco vzkázat našim čtenářům?
Robte to čo Vás baví, to čo Vás napĺňa a robí Vás to šťastným. Robte to poctivo, srdcom, pre seba a nie pre niekoho druhého. Verte sebe samému a svojim pocitom. Vytrvajte a počúvajte svoje telo. Úspechy a výsledky si Vás časom nájdu samé.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia