Ďalší skvelý výsledok Ondrejovičovej - víťazstvo na 2016 San Marino PRO

Ďalší skvelý výsledok Ondrejovičovej - víťazstvo na 2016 San Marino PRO


Sprievodnou súťažou 2016 Olympia Amateur San Marino bola profesionálna súťaž 2016 San Marino PRO v nomináciách Bodybuilding Open, Figure a Bikini. V každej kategórii sme mali hneď niekoľkých súťažiacich, s ktorými EastLabs Team udržiava veľmi tesné kontakty resp. drží im palce a fandí im.

Pre nás tou najväčšou hviezdou nesporne je Adela ONDREJOVIČOVÁ, ktorá v San Marino opäť potvrdila pozíciu neohorzenej kráľvny profesionálneho bodyfitness v Európe a bez problémov zvíťazila. Dôležité je, že víťazstvo dosiahla v rozhodcovskom paneli so Steve Weinbergerom na pozícii hlavného rozhodcu (Weinbergerova pozícia v IFBB PRO divízii je obdobná akú má Pawel Filleborn na amatérskej scéne), ktorý k súťažiacim s "neamerickými" koreňmi pristupuje podstane prísnejšie - ak Adela zvítazila, musela prekonávať súperky vo všetkých smeroch. Iba pripomeniem, že Adela už má istú účasť na prestížnom 2017 Olympia Weekend-e.

Ďalším výsledkom, ktorý nás potešil, nesporne je víťazstvo Ondreja KMOŠŤÁKA v kategórii men´s physique, čím si vybojoval letenku na prestížny 2017 Olympia Weekend a naplnil tak svoje vysoké ambície.

Nominácia bikinifitness bola ďalšou, ktorá pútala našu pozornosť. Dôvodom bola Nikol RASZYKOVÁ (mimoriadne úspešná bikinifitnesska z Čiech, ktorá dosahuje dosiaľ neopakovatelné výsledky aj napriek svojmu masters veku; iba pripomeniem, že aj ona sa zúčastnila 2016 Patriot Bikini Fitness Camp-u LETO  - na ďalších kempoch by sme ju radi privítali už v pozícii hosťa) a zverenkyne Ekateriny ABRAMOVEJ (členka EastLabs.RU Teamu, spolupracuje okrem iných aj s Timeou Trajteľovou) - Jana KUZNETSOVA a Olga KORCHAKA.

V 16 člennom poli súťažiacich si Jana opäť vybojovala prvenstvo (iba pripomeniem, že PRO kartu získala vďaka 2. miestu v absolútnom poradí na 2016 IFBB Diamond Cup Žilina za moderátorkou/redaktorkou portálu EastLabs.SK Saskiou CAKOCI, hneď na to nastúpila na 2016 Mozolani PRO Classic a získala tu pre mnohých nepochopiteľné 5. miesto - porazila ju dokonca Maďarka Diana Salamon, ktorá v San Marine skončila na 14. priečke; dodám, že na nasledujúcich súťažiach konaných v Európe Kuznetsova jasne dominovala a po víťazstve na 2016 EVLS PRO naledovalo 2. miesto na Nordic PRO a 1. miesto na Moscow PRO), Nikol získala skvelé 5. miesto (a ďalší bodík do bodovacej tabuľky, ktorá rozhodne o účastníčkach 2017 Olympia Weekend-u, Olga skončila na 6. mieste.

Víťazstvo na 2016 San Marino PRO je pre Kuznetsovu rovnako dôležité ako pre Adelu - dôvodom je už spomínaný hlavný rozhodca Weinberger, ktorého názor je rozhodujúci pre umiestnenie kohokoľvek z IFBB PRO divízie. Ak rozhodcovský panel pod jeho vedením dal Kuznetsovu a Ondrejovičovú na prvé miesto, je tu nádej, že obe dievačatá z Európy by mohli (samozrejme, iba v prípade, že budú mať optimálnu formu) uspieť výraznejšie aj na súťažiach konaných na Americkom kontinente.

V nominácii Bodybuilding Open nás potešila 2. priečka Petara Klancira z Chorvatska, zaujalo aj 5. miesto Slovinca Miha Zupana a 6. miesto Alexeja Shabunju z Bieloruska. Víťazom sa stal mimoriadne estetický Lionel Beyeke, ktorého sme mali možosť vidieť v roku 2012 na Slovensku v exhibičnom vystúpení na SAKFST Majstrovstvách Slovenska organizovaných dvojicou Jaro Horváth - Igor Kopček.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia