2017 Rising Phoenix and Arizona PRO - výsledky

2017 Rising Phoenix and Arizona PRO - výsledky

Igor KOPČEK: Pohľad do výsledkových listín súťažiacimi mimoriadne nabitej súťaže 2017 Rising Phoenix and Arizona Pro hovorí jasnou rečou - trojica Sloveniek Adela ONDREJOVIČOVÁ, Saskia CAKOCI a Lucia KOŠECKÁ bez toho, aby žili priamo v USA, bez toho, aby mali medzi rozhodcami rozhodcovskú podporu, dosiahli na americkej pôde mimoriadne cenné výsledky.

Adela ONDREJOVIČOVÁ ... ukázala týždeň pred prestížnym Olympia Weekend-om, že jej ambície aj na súťažiach organizovaných priamo v USA môžu byť vysoké a jasne presvedčila, že jej právom patrí označenie "najlepšia bodyfitnesska na PRO scéne z Európy". 4. priečku získala za trojicou súperiek z USA a myslím si, že bez zbytočných rečí ju môžem považovať za hodnú boja o TOP10 na 2017 Figure Olympia.

Saskia CAKOCI ... debut ako z rozprávkovej knihy zažila naša minuloročná IFBB Majsterka sveta, ktorá za svoju úvodnú súťaž v IFBB PRO divízii si zvolila práve 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO. V USA je výnimočné, ak bikinifitnesska z Európy je pri svojom úvodnom vystúpení vyvolaná v prvom porovnávaní (naposledy sa to podarilo fenomenálnej Alle SEMENOVEJ), čo v konečnom dôsledku znamená jasný boj o finálovú priečku. A pritom jej úspech sa nerodil jednoducho!
Ukázalo sa, že pre Cakoci bolo po prílete do USA problematické zbaviť sa nadmerného množstva vody v tele hlavne v dolných končatinách (čo napokon ako-tak zvládla; prelet z Európy do USA tento problém často spôsobuje), v porovnaní s vyrovnaným poľom súperiek sa objavili aj drobné nedostatky v proporčnosti (hlavne v zadných postojoch). Napriek tomu dokázala na pódiu ukázať prakticky všetko, čím porážala súperky na amatérskej scéne. Môže uspieť aj na ďalšej súťaži v USA, ktorá ju čaká o 6 týždňov v Kalifornii?
Ako sama priznala, jej úlohou v nasledujúcich dňoch je nájst recept na úpravu proporčnosti (plnší zadok v zadnom postoji - tu za súperkami na TOP3 pozícii strácala), dopracovať do dokonalosti prezentáciu tak, aby 100% zodpovedala IFBB PRO štandardom. Ak to zvládne, mohla by sa opäť prebojovať na niektorú z TOP10 priečok, prípadne TOP6. Výsledok Cakoci je povzbudzujúci - ukázala, že jej prestup do tábora profesionálov prišiel v pravú chvíľu a napriek tomu, že ju nikto v USA nepoznal, dokázala upútať a zúročiť všetko, o čom prednáša účastníčkam projektu Patriot BikiniFitness Camp ako hlavná lektorka.

Lucia KOŠECKÁ ... aj Lucia, ďalšia lektorka projektu Patriot BikiniFitness Camp, absolvovala na súťaži 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO premiéru medzi profesionálkami a zvládla ju so vztýčenou hlavou! Druhé porovnávanie, boj o TOP6 pozíciu a napokon siedme miesto je skvelým výsledkom. Ukázala, že v prípade, ak dorieši proporčnosť postavy (za súperkami, ktoré ju porazili, zaostávala v čelnom postoji, kde sa vyžaduje mimoriadny pomer medzi šírkou pliec, chrbta a pásu), nepochybujem, že aj vďaka atraktívnemu vzhľadu (ten je vo Figure PRO výnimočný) môže bez problémov vo výsledkových istinách stúpať vyššie. Som zvedavý, ako jej výkonnosť ohodnotia rozhodcovia na jej ďalšej IFBB PRO súťaži, ktorou bude San Marino PRO.

2017 Rising Phoenix and Arizona Pro - ako prebiehala súťaž?

4:45 ... Ondrejovičová 4. miesto, Cakoci 6. miesto, Košecká tesne pred bránami finále na 7. mieste. Taká je bilancia sloveniek na 2017 Rising Phoenix and Arizona Pro.4:36 ... Saskia CAKOCI obsadila 6. miesto. na 2017 Rising Phoenix and Arizona Pro. Prvé miesto obsadila Jennifer RONZITTI.

4:32 ... CAKOCI v prvom finálovom porovnávaní. Rozhodcovia ju postavili na prvé miesto zľava čo by mohlo naznačovať 5. alebo 6. miesto.

3:58 ... Adela ONDREJOVIČOVÁ obsadila 4. miesto, prvé miesto si vybojovala Cydney GILLON. KOŠECKÁ sa nedostala do TOP 6.

3:53 ... ONDREJOVIČOVÁ v prvom finálovom porovnávaní. KOŠECKÁ vyvolaná v druhom vyvolávaní.


23:07 ... CAKOCI ostáva aj v druhom vyvolávaní.

23:04 ... Prvé vyvolávanie kategórie Bikini v ktorom sa objavila aj Saskia CAKOCI ktorá sa z počiatku nachádzala v strede. To znamená že by sa mohla objaviť v TOP 6.


22:18 ... Rozhodcovia po poslednom vyvolávaní zavolali šesť pretekárok medzi ktorými nechýbala KOŠECKÁ ani ONDREJOVIČOVÁ.

22:15 ... Košecká ostáva v treťom vyvolávaní.

22:13 ... Do druhého vyvolávania si rozhodcovia pozvali Luciu KOŠECKÚ, ODREJOVIČOVÁ ostáva aj v druhom vyvolávaní.

22:10 ... Prvé vyvolávanie kategórie PRO FIGURE do ktorého sa prebojovala aj Adela ONDREJOVIČOVÁ! Doprostred rozhodcovia postavili Cydney GILLON.

Ako sme pred časom avizovali, čerstvé IFBB Pro Saskia CAKOCI a Lucia KOŠECKÁ, spolu s ostrieľanou Adelou ONDREJOVIČOVOU nastúpili na pódium 2017 Rising Phoenix and Arizona Pro. Sledujte v priamom prenose ako bojujú na americkej pôde!
 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia