2017 Rising Phoenix and Arizona PRO - fotogaléria

2017 Rising Phoenix and Arizona PRO - fotogaléria

Na portáli Maximum Muscle Report sa objavili prvé fotografie zo súťaže 2017 Rising Phoenix and Arizona Pro. Pozrite sa ako na pódiu vyzerala CAKOCI, KOŠECKÁ a ONDREJOVIČOVÁ. Iba pripomeniem že ONDREJOVIČOVÁ získala 4. miesto, CAKOCI 6. miesto a KOŠECKÁ tesne pred bránami finále na 7. mieste.


Saskia CAKOCI ... debut ako z rozprávkovej knihy zažila naša minuloročná IFBB Majsterka sveta, ktorá za svoju úvodnú súťaž v IFBB PRO divízii si zvolila práve 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO. V USA je výnimočné, ak bikinifitnesska z Európy je pri svojom úvodnom vystúpení vyvolaná v prvom porovnávaní (naposledy sa to podarilo fenomenálnej Alle SEMENOVEJ), čo v konečnom dôsledku znamená jasný boj o finálovú priečku. A pritom jej úspech sa nerodil jednoducho!
Ukázalo sa, že pre Cakoci bolo po prílete do USA problematické zbaviť sa nadmerného množstva vody v tele hlavne v dolných končatinách (čo napokon ako-tak zvládla; prelet z Európy do USA tento problém často spôsobuje), v porovnaní s vyrovnaným poľom súperiek sa objavili aj drobné nedostatky v proporčnosti (hlavne v zadných postojoch). Napriek tomu dokázala na pódiu ukázať prakticky všetko, čím porážala súperky na amatérskej scéne. Môže uspieť aj na ďalšej súťaži v USA, ktorá ju čaká o 6 týždňov v Kalifornii?
Ako sama priznala, jej úlohou v nasledujúcich dňoch je nájst recept na úpravu proporčnosti (plnší zadok v zadnom postoji - tu za súperkami na TOP3 pozícii strácala), dopracovať do dokonalosti prezentáciu tak, aby 100% zodpovedala IFBB PRO štandardom. Ak to zvládne, mohla by sa opäť prebojovať na niektorú z TOP10 priečok, prípadne TOP6. Výsledok Cakoci je povzbudzujúci - ukázala, že jej prestup do tábora profesionálov prišiel v pravú chvíľu a napriek tomu, že ju nikto v USA nepoznal, dokázala upútať a zúročiť všetko, o čom prednáša účastníčkam projektu Patriot BikiniFitness Camp ako hlavná lektorka.

Adela ONDREJOVIČOVÁ ... ukázala týždeň pred prestížnym Olympia Weekend-om, že jej ambície aj na súťažiach organizovaných priamo v USA môžu byť vysoké a jasne presvedčila, že jej právom patrí označenie "najlepšia bodyfitnesska na PRO scéne z Európy". 4. priečku získala za trojicou súperiek z USA a myslím si, že bez zbytočných rečí ju môžem považovať za hodnú boja o TOP10 na 2017 Figure Olympia.

Lucia KOŠECKÁ ... aj Lucia, ďalšia lektorka projektu Patriot BikiniFitness Camp, absolvovala na súťaži 2017 Rising Phoenix and Arizona PRO premiéru medzi profesionálkami a zvládla ju so vztýčenou hlavou! Druhé porovnávanie, boj o TOP6 pozíciu a napokon siedme miesto je skvelým výsledkom. Ukázala, že v prípade, ak dorieši proporčnosť postavy (za súperkami, ktoré ju porazili, zaostávala v čelnom postoji, kde sa vyžaduje mimoriadny pomer medzi šírkou pliec, chrbta a pásu), nepochybujem, že aj vďaka atraktívnemu vzhľadu (ten je vo Figure PRO výnimočný) môže bez problémov vo výsledkových istinách stúpať vyššie. Som zvedavý, ako jej výkonnosť ohodnotia rozhodcovia na jej ďalšej IFBB PRO súťaži, ktorou bude San Marino PRO.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia