2017 IFBB Elite PRO Cancun - druhá súťaž v Elite PRO organizácii

2017 IFBB Elite PRO Cancun - druhá súťaž v Elite PRO organizácii


Po prestížnom 2017 Olympia Weekend-e sa na verejnosť po prvý krát dostali informácie o tom, že cesty IFBB International (organizácia pod vedením Rafaela SANTONJU) sa definitívne rozchádzajú s NPC - IFBB PRO League (organizácia pod vedením Jim MANIONA). Krátko na to vedenie IFBB International oznámilo, že vzhľadom na vzniknutú situáciu podniklo kroky, výsledkom ktorých je kreovanie novej organizácie zastrešujúcej súťaženie profesionálov z celkovo siedmich nominácií (bodybuilding, classic bodybuilding, men´s physique, fitness, bikinifitness, bodyfitness a wellness fitness) - táto organizácia dostala pomenovanie IFBB Elite PRO.

Prvá súťaž pod hlavičkou novej organizácie sa uskutočnila vo Fínsku počas 2017 Nordic EXPO, v tomto roku čaká Elite PRO súťažiacich súťaž v Mexiku (v termíne 17. až 19. november 2017) a v Miláne (25. až 26. november 2017). Súťaž v Mexiku (pod názvom IFBB Cancun Elite PRO) sa koná práve tento víkend v troch nomináciách:

  • Bodybuilding ... medzi súťažiacich sa rozdelia finančné odmeny vo výške 10.000USD
  • Bikinifitness ... medzi súťažiace sa rozdelia finančné odmeny vo výške 6.000USD
  • Men´s Physique ... medzi súťažiacich sa rozdelia finančné odmeny vo výške 6.000USD

Na oficiálne stránke organizície www.eliteproifbb.com neboli zverejnené kompletné štartové listiny a tak informácie o počte súťažiacich a ich menách sú iba veľmi strohé.
Čo je zatiaľ jasné je to, že v Mexiku na súťažné pódoium pod hlavičkou IFBB Elite PRO plánovala nastúpiť aktuálne najlepšia PRO bikinifitnesska Európy, Ruska Yana KUZNETSOVA (tá okrem víťazstiev na PRO súťažiach organizovaných v Európe ešte pod hlavičkou organizácie Jim Maniona, získala v tomto roku na Bikini Olympia historicky najlepšie umiestnenie pre bikinifitnessku z Európy - bolo to 10. miesto), jej súperkou by mala byť Bikini PRO z Čiech Marina MOCANU, medzi bodybuildermi by mal súťažiť ďalší reprezentant Čiech, Dalibor HÁJEK.

Pripomeniem, že podľa dostupných informácií, IFBB Elite PRO súťaž by sa mohla konať v roku 2018 aj na Slovensku (predpokladaný termín je 13. až 15. apríl), zvažuje sa nad kombináciou PRO Bikinifitness + PRO Fitness, alebo PRO Bikinifitness + PRO Men´s Physique (ak sa stane reálnou druhá možnosť, mohli by sme na Slovensku vidieť súťažiť aj Rasťa VALENTA). Ak sa tak stane, súťaž by sa mala stať súčasťou amatérskeho SAFKST národného šampionátu.

Vyvrcholením súťažnej sezóny v organizácii IFBB Elite PRO by mali byť IFBB PRO Elite Majstrovstvá sveta, na ktorých sa bude bojovať o podiel na finančných odmenách v celkovej výške 200.000USD (zatiaľ však nebol zverejnený dátum konania tejto súťaže)

Aké súťaže boli oficiálne zverejnené na stránkach organizácie IFBB Elite PRO?
ELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBBELITE PRO WE ARE IFBB

Diskusia k článku:

AMIX diskusia