2017 San Marino PRO aj s účasťou reprezentantov Slovenska

2017 San Marino PRO aj s účasťou reprezentantov Slovenska

To, že federácia IFBB International (Rafael Santonja) a organizácia NPC - IFBB PRO League (Jim Manion) prestali kooperovať po prestížnom 2017 Olympia Weekend-e, je zo stránok nášho portálu dostatočne známe. Aktuálne novokreovaná organizácia IFBB Elite PRO (patrí pod IFBB International) robí všetko pre to, aby v roku 2018 ponúkla potencionálnym Elite PRO atlétom možnosť súťažiť predovšetkým na Európskom kontinente, no nezaháľa ani NPC - IFBB PRO League so svojim konceptom "PRO súťaž + PRO kvalifikačná súťaž".

Súperenie dvoch pôovodne spriaznených organizácií sa naplno rozvinie až v budúcom roku - každá z nich plánuje do svojho predbežného súťažného kalendára zaradiť čo najviac súťaží. V tomto roku (presnejšie už tento víkend) obe organizácie pripravujú v Talianksu svoj koncept súťaží - IFBB International v Diamond Cup a Elite PRO v Miláne, NPC - IFBB PRO League Olympia Amateur a PRO v San Marine.

Súťaž 2017 San Marino PRO bude doplnkovou súťažou k projektu 2017 Olympia Amateur San Marino, na ktorom TOP súťažiaci z absolútneho poradia získajú celkovo 15 PRO kariet. Ak sa tak stane, celkový počet profesionálov v kategóriách sa vyšplhá blízko k číslu 100. Pravdou ale je, že na predbežnej štartovej listine figurujú mená aj tých športovcov, ktorí už nastúpili na súťažné pódium projektu IFBB Elite PRO (napríklad Yana Kuznetsova, ktorá súťažila uplynulý víkend v Mexiku). V predbežných štartových listinách sme našli aj mená súťažiacich zo Slovenska:

  • Adela ONDREJOVIČOVÁ ... kategória PRO Figure (dvojnásobná víťazka PRO súťaže v San Marino)
  • Lucia KOŠECKÁ ... kategória PRO Figure
  • Sabina PLEVÁKOVÁ ... kategória PRO Bikini

Zatiaľ nezodpovedanou otázkou je, kto zo Slovenska nastúpi na súťažné pódium súťaže 2017 Olympia Amateur San Marino. Pravdou ale je, že záujem súťažiť (a bojovať o PRO kartu organizácie Jim Maniona) prejavil aj aktuálny IFBB Majster sveta v kategórii Games Classic Bodybuilding Michal ZAUKOLEC. Ak sa tak naozaj stane, vedenie SAFKST zrejme bude musieť prijať opatrenia v súlade s tým, čo bolo prezentované počas 2018 IFBB Svetového kongresu - ten sa konal v Benidorme, pred začiatkom 2017 IFBB Majstrovstiev sveta mužov. O čom hovorím?

Súťaženie na súťažiach, ktoré nie sú v portfóliu súťaží IFBB International je striktne zakázané, každý súťažiaci, ktorý tento zákaz poruší, musí počítať s disciplinárnym postihom v rámci ktorého je vylúčenie nielen z IFBB, ale aj členskej národnej federácie. Národná federácia má právo rozhdnúť, či vylúčenie bude iba dočasné, alebo doživotné.

2017 San Marino PRO - štartové listinyDiskusia k článku:

AMIX diskusia