Zástupcovia Slovenska na súťaži v San Marino

Zástupcovia Slovenska na súťaži v San Marino

To, že federácia IFBB International (Rafael Santonja) a organizácia NPC - IFBB PRO League (Jim Manion) prestali kooperovať po prestížnom 2017 Olympia Weekend-e, je zo stránok nášho portálu dostatočne známe. Aktuálne novokreovaná organizácia IFBB Elite PRO (patrí pod IFBB International) robí všetko pre to, aby v roku 2018 ponúkla potencionálnym Elite PRO atlétom možnosť súťažiť predovšetkým na Európskom kontinente, no nezaháľa ani NPC - IFBB PRO League so svojim konceptom "PRO súťaž + PRO kvalifikačná súťaž".

Súperenie dvoch pôvodne spriaznených organizácií sa naplno rozvinie až v budúcom roku - každá z nich plánuje do svojho predbežného súťažného kalendára zaradiť čo najviac súťaží. V tomto roku (presnejšie už tento víkend) obe organizácie pripravujú v Taliansku svoj koncept súťaží - IFBB International v Diamond Cup a Elite PRO v Miláne, NPC - IFBB PRO League Olympia Amateur a PRO v San Marine.

Včerajšou prezentáciou, vážením a meraním amatérov, aj meetingom profesionálov odštartovala v San Marino prvá "samostatná" súťaž organizácie NPC - IFBB PRO League na území Európy. Slovensko má medzi súťažiacimi hneď niekoľko zástupcov, vrátane amatérskeho Majstra sveta v nominácii games classic bodybuilding z tohto roku a juniorského Majstra sveta v klasickej kulturistike Michala ZAUKOLECA. Michal má už súťaženie za sebou, vo svojej kategórii bol vyvolaný v druhom porovnávaní, z ktorého sa nepostupuje do finále a do boja o niektorý z cenných kovov.

Podľa informácií, v mimoriadne nabitej kategórii (27 súťažiacich) by mohol obsadiť 7. až 10. miesto. Kategória Classic Physique je pre neho veľkou výzvou, mnohí fanúšikovia bodybuildingu ju považujú za adekvátnu odpoveď na súčasný trend extrémne masívnej a občas až zdeformovanej svalovej hmoty, ktoru disponujú profesionálni ťažkotonážnici Uvidíme, ako sa bude vyvíjať jeho súťažná kariéra ...

Do San Marina pricestoval a na súťažné pódium v kategórii juniorov nastúpil aj strieborný z tohtoročných IFBB Majstrovstiev sveta juniorov (kategória bodybuilding nad 75kg) Patrik VALACH - ten súperom nedal šancu a získal zlato.

V kategórii PRO bude sledovať hneď štyri súťažiace, ktoré sú spojené s našou krajinou. Ktoré?
Sabínu PLEVÁKOVÚ čaká v San Marine v poradí druhá súťaž v kategórii Bikini PRO v organizácii IFBB PRO League a už zajtra od 16:00 bude jasné, či sa jej podarí urobiť reparát za 2017 EVLS Prague PRO
Adela ONDREJOVIČOVÁ nastúpi na súťažné pódium s reputáciou aktuálne najlepšej PRO bodyfitnessky z Európy a držíme jej palce, aby v tomto roku zopakovala minulorčné víťazstvo.
Lucia KOŠECKÁ absolvovala spolu so mnou premiéru v IFBB PRO League na súťaži v USA a v silnej konkurencii získala 7. miesto. V San Marine sme opäť spolu (nesúťažím, mám tu však povinnosti voči sponzorovi, ktorým je spoločnosť YAMAMOTO), mám možnosť ju pozorovať v závere a poviem vám - zajtra bude súťažiť v životnej forme. Ako skončí? Verím vo finále ... a tam sa to uvidí!

Silvia KOVACSOVA reprezentuje síce Austráliu, ale pôvodom je zo Slovenska. Súťažiť bude v kategórii PRO Figure a taktiež neujde mojej pozornosti.

Foto NPC News Online

Diskusia k článku:

AMIX diskusia