Štefan HAVLÍK - návrat na súťažné pódiá sa nekonal

Štefan HAVLÍK - návrat na súťažné pódiá sa nekonal

HardBODY Nutrition

Keď pred týždňom boli zverejnené predbežné štartové listiny weekend-ovej súťaže Chicago PRO a figurovalo tam meno bodybuildera zo Slovenska Štefana HAVLÍKA, nielen ja som veril v jeho návrat na súťažné pódium. Omyl!
Havlik

Havlík (absolútny víťaz 2012 Arnold Classic Amateur USA), ktorého súťaženie sme mohli naposledy sledovať v roku 2015 a nasledujúce roky mal vyplnené rôznymi aktivitami (okrem iného Havlík roky "fungoval" ako on-line tréner reprezentačného trénera Rolanda BROSMANA a pripravoval ho aj minulý rok na 2017 IFBB Svetový šampionát masters; Brosman spoluprácou s Matejom NOCIAROM a spol. chcel v tomto roku ukázať, že naozaj má nespochybniteľné trénerské skúsenosti, znalosti a schopnosti - Nociar úspešne súťažil na domácich súťažiach a aj na 2018 Európskom šampionáte v kategórii klasická kulturistika, kde po semifinále bol na 1. mieste, vo finále síce klesom na miesto 3., no stále je to mimoriadne dobrý výsledok) sa síce na súťaž prihlásil, ale (podľa dostupných informácií) plánoval súťažiť iba v prípade optimálnych okolností. Tie nenastali a meno Havlík figurovalo v štartových listinách iba preto, že sa zabudol odhlásiť.

V Chicagu však na súťažnom pódiu nechýbal absolútny víťaz 2016 Arnold Classic USA, Rus Sergey KULAEV, pre ktorého to bola premiérová súťaž v tábore profesionálov. A jeho štart bol úspešný! Skončil na 4. mieste, za ktoré si na svoje konto pripísal prvé body do rebríčka "postupujúcich" na 2018 Olympia Weekend.

Výsledky súťaže 2018 IFBB Chicago PRO:

  • 1. miesto ... Michael Lockett
  • 2. miesto ... Sergio Oliva Jr
  • 3. miesto ... Justin Rodrigue
  • 4. miesto ... Sergey Kulaev
  • 5. miesto ... Brad Rowe
  • predsutazny seminar

Diskusia k článku:

AMIX diskusia