2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk - bude Sergej DANILOV víťazom?

2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk - bude Sergej DANILOV víťazom?

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2021 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.

Siberian Power Show

Tento týždeň by štvorica Michal KRIŽÁNEK, Alexander HLOBÍK, Milan ČÍŽEK a Igor KOPČEK mala získať víza na ambasáde Ruska v Bratislave, vďaka ktorým budú môcť 1. apríla 2021 vstúpiť na územie Ruska a z Moskvy pokračovať do Krasnojarska, na súťaž 2021 Siberian Power Show.

"Bez rozsiahlej pomoci organizátorov súťaže 2021 SIberian Power Show by sme sa v tejto komplikovanej koronadobe do Ruska dostali len veľmi ťažko", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Denis KIJUCIN a členovia jeho "komandy" však urobili všetko pre to, aby  sa v Krasnojarsku, 3. apríla 2021 na súťažné pódium postavilo čo najviac aktuálne TOP bodybuilderov - amatérov Ruska a o deň neskôr, 4. apríla aj náš Michal KRIŽÁNEK. Rusi zbožňujú "tiaželovesov" tzn. ťažkotonážnych kulturistov a príchod Michala na súťaž, ktorá sa stane jasným vrcholom jarnej súťažnej sezóny keď už nie v Európe, tak v Rusku určite, je udalosťou, ktorá neunikla pozornosti odborníkov a aj fanúšikov kulturistiky. Bez ohľadu na to, v ktorej federácii pôsobia. Dve Elite PRO karty, o ktoré sa na súťaži 2021 Siberian Power Show bude bojovať v nominácii kulturistika, sú výzvou a medzi kandidátmi na ich zisk sa spomína nielen meno Denis BAŽANOV (Bazhanov), ale pri neúčasti Vitalija UGOLNIKOVA (v tomto roku bude mať 24 rokov), predovšetkým meno o 2 roky staršieho Sergeja DANILOVA."

Sergej Danilov

"DANILOV je fenoménom bodybuilding scény krajín bývalého Sovietskeho zväzu od minuloročných Majstrovstiev Ruska, ktoré sa konali koncom októbra práve v Krasnojarsku", pokračoval Igor KOPČEK. "V Rusku je zvykom, že deň pred samotnou súťažou, počas registrácie, súťažiaci po skupinách pózujú rozhodcom a prizerajúcim sa divákom. Pózujú všetci, Bez ohľadu na nomináciu. Bikinifitnessky, bodyfitnessky, kulturisti. V októbri, na 2020 Ruskom šampionáte (kde boj o titul absolútneho šampióna sa odohral medzi Vitalijom UGOLNIKOVOM a neskorším absolútnym IFBB Majstrom sveta Aleksandrom MARTYNKINOM) sa do skupiny pózujúcich primiešal 25 ročný a 130kg Sergej DANILOV, ktorý napriek mimosúťažnej forme vzbudil obrovský rozruch. Spočiatku to všetci brali ako vtip, ale prizerajúcim sa absolútne nevadili drobné nedostatky v pripravenosti DANILOVA (veď bol v objemovej príprave!), predovšetkým vďaka neuveriteľnej masívnosti. Dokonca sa objavili hlasy, že forma/neforma, DANILOV by mal súťažiť! Sergej však odolal presviedčaniu priateľov a aj vďaka Siberian Power Show ho na súťažnom pódiu uvidíme v TOP forme až 3. apríla 2021."

Sergej DANILOV - 2018 až 2020
Kto je Sergej Danilov?

Iba máloktorý bodybuilder Európy vo veku 25 rokov mal v mimosúťažnom období viac ako 130kg a formu, ktorú by mu mnohí kulturisti závideli aj v deň súťaže. Výnimkou je Sergej DANILOV z Petrohradu,  ktorý túto hranicu prekonal v roku 2020 (práve v spomínanom veku) aj napriek tomu, že posledných 6 rokov nebolo v jeho športovom živote všetko ideálne. Práve preto, že sa dokázal pobiť s nepriazňou osudu, prekonať prekážky, ktoré mu život priniesol a zaznamenať neuveriteľný progres, ho Rusi spoločne s najpopulárnejším kulturistom Ruska Vitalijom UGOLNIKOVOM považujú aktuálne za najväčšie talenty bodybuildingu.
Sergey DANILOV

"S menom Sergej DANILOV som sa po prvýkrát stretol zhruba pred dvoma rokmi, keď som sa začal viac zaujímať o Vitalija UGOLNIKOVA", začal svoje rozprávanie Igor KOPČEK o borcovi, ktorého fanúšikovia a odborníci v Rusku vidia ako hlavného konkurenta z amatérskej kulturistickej scény pre nášho Michala KRIŽÁNKA (ak nie v tomto, tak v nasledujúcich rokoch). "Sachalinčan UGOLNIKOV na 2018 IFBB Majstrovstvách Ruska víťazí v kategórii juniorov nad 75kg, ale po proteste klesá na 2. miesto a titul šampióna získava mladík z Petrohradu, masívny, s vynikajúcou formou, ale v pózingu trošku "kostrbatý" Sergej DANILOV. V tom čase nikto netuší, že DANILOV sa vďaka rýchlemu progresu, extrémnej kvalite masívnej svalovej hmoty už o 2 roky neskôr stane reálnym vyzývateľom kohokoľvek z "tiaželovesov - ťažkotonážnikov" z Ruska.Úprimne - keď som videl zábery zo spomínanej súťaže, ani ja som na DANILOVOV nevidel nič výnimočné. A už vôbec som nepredpokladal, že v nasledujúcich dvoch rokoch dokáže pri výške 187cm na seba nalepiť ďalších 30kg mimoriadne kvalitnej hmoty."

Na tréningu so Sergejom DANILOVOM 1, november 2020DANILOV s tréningom začal v roku 2013, o rok neskôr prichádza do bodybuilding klubu Alamaz (kde sa pripravoval aj dobre známy Aleksej LESUKOV) po kariére hokejového brankára v MHK Dynamo St. Petrohrad, už ako víťaz dorasteneckých majstrovstiev Severozápadnej oblasti Ruska. Dôvod, prečo skončil s hokejom? Ťažké zranenie kolena. DANILOV mal šťastie, že prakticky hneď od začiatku sa v Almaz-e jeho trénerom stal Andrej Anatolič PROKOFJEV, ktorý si získal rešpekt spoluprácou s už spomínaným LESUKOVOM. A v Almaz-e Sergej DANILOV trénuje doposiaľ napriek tomu, že v Petrohrade je množstvo podstatne lepšie a aj luxusnejšie zariadených športových klubov. Po roku tréningu však pre DANILOVA prichádza ďalšia rana - ešte ani nie 20 ročný mladík utrpí infarkt. Zdá sa, že s jeho športovou kariérou je definitívne koniec.

Dva roky odpočíva, následne sa vracia k tréningu a v už spomínanom roku 2018 (ako 23 ročný) poráža Vitalija UGOLNIKOVA. Medzitým je však DANILOV opäť zranený - praská mu cieva v nohe, následkom čoho nastáva čiastočná inervácia nohy. Tú si 100% necíti aj v súčasnosti. Napriek všetkému, Sergej DANILOV dokáže v nasledujúcich rokoch dosiahnuť fantastický progres, vďaka ktorému je jedným z kandidátov na víťazstvo v kategórii nad 100kg na blížiacej sa súťaži 2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk.

Či dokáže uspieť v silnej konkurencii domácich borcov? Tak to sa dozvieme už čoskoro. 2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk sa nezadržateľne blíži a EastLabs Team (verím) bude účastníkom tejto výnimočnej súťaže.

Na tréningu so Sergejom DANILOVOM 2, november 2020
Zdroje GoB Channel Youtube
Ironrating Channel Youtube
Ambal.ru
Siberianpowershow.ru
Genetic - Ruslan Chaleckiy Channel Youtube

Diskusia k článku:

AMIX diskusia