Kateřina JAKUBCOVÁ - súťažnú sezónu začne na 2021 IFBB Diamond Cup Malta

Kateřina JAKUBCOVÁ - súťažnú sezónu začne na 2021 IFBB Diamond Cup Malta

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2021 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.

IFBB Fitness Akadémia Slovensko


Jesenná medzinárodná IFBB sezóna v Európe začne už o 8 dní súťažou 2021 IFBB Diamond Cup Malta, na ktorú nastúpia súťažiaci zo Slovenska, ale aj z Čiech. V kategoriii Masters Bikinifitness by na súťažnom pódiu na Malte chýbať nemala aj súťažiaca, ktorej korene siahajú do Čiech, ale pôsobí vo Veľkej Británii. Jej meno? Kateřina Jakubcová a som rada, že nám odpovedala na niekoľko otázok a prostredníctvom odpovedí na ne vám ju môžeme bližšie predstaviť.

Kto je Kateřina JAKUBCOVÁ?

„Som z Čiech, ale pôsobím vo Veľkej Británii, kde od roku 2017 súťažím v nominácii Master Bikinifitness pod hlavičkou UKBFF“, začala svoje rozprávanie o sebe Kateřina. „V UKBFF v tom čase sme už mali kategóriu určenú pre začiatočníkov a práve v nej som hneď pri svojom prvom súťažnom vystúpení obsadila 3. miesto – bola to kategórie Master Bikini Rookie. Pocity? Skvelé, potešilo ma to a namotivovalo k ďalšiemu súťaženiu. O dva týždne som sa opäť postavila na súťažné pódium, 2. miestom som sa kvalifikovala na 2018 British finals, kde som vo svojej úvodnej súťažnej sezóne sa prebojovala do TOP10. Mojou trénerkou v tom čase bola Helen O’Reilly a spolu sme sa dohodli, že v súťažení budem pokračovať aj v nasledujpcich sezónach."

Kateřina JAKUBCOVÁ

"Tak začal kolotoč súťaží, výsledkom ktorých bolo viac skúseností, radosť z úspechov, aj sklamania z toho, že som sa nedokázala ukázať na pódiu v tej najlepšej forme. Medzi úspechom a neúspechom je totiž v bikinfiitness úzka deliaca čiara a niekedy stačí maličkosť, aby vaše niekoľkotýždňové úsilie vyšlo nazmar. Ako na každej súťaži, ani tu sa chyby neodpúšťajú, podstatné je však postaviť sa opäť na nohy a pokračovať."

  • 2018 ... získala som 1. miesto v kategórii Master Bikini na súťaži UKBFF English Grand Prix Championships
  • 2018 ... zúčastnila som sa po prvýkrát medzinárodnej súťaže Arnold Classic Europe v Barcelone
  • 2018 ... získala som 2. miestona súťaži UKBFF Bristish Finals
  • 2019 ... prebojovala som sa do finále súťaže IFBB Diamond Cup Ostrava a napkon skončila na 4. mieste
  • 2019 ... zvíťazila som na súťaži UKBFF English Grand Prix a získala som Elite PRO kartu
  • 2019 ... premiéru medzi masters bikinifitnesskami v Elite PRO som absolvovala na súťaži Diamond Cup Skopje, kde som nebola spokojná s formou ani predvedeným výkonom a skončila som na 5. mieste; bola som veľmi nervózna, v strese, robila som chyby, ale pripravovala som sa na reparát
  • 2019 ... v lepšej forme som nastúpila na Diamond Cup Roma, kde som v silnej konkurencii (a predovšetkým s lepšou formu) získala 5. miesto
  • 2019 ... myslím, že forma z Ríma mi zabezpečila pozvanie do Španielska, kde sa uskutočnila súťaž Elite PRO World Championships vo vekovej kategórii masters; na súťaži som obsadila 7. priečku

"Ktorá súťaž bola pre mňa najemotívnejšia, ktorú som najviac prežívala? Najviac si cením English Grand Prix, ale výnimočná pre mňa bola aj súťaž v Ostrave – som totiž Češka, ale pretože žijem vo Veľkej Británii, súťažím za Anglicko a aj keď mi 3. miesto utieklo na 2019 IFBB Diamond Cup Ostrava iba o bod, na súťaž mám veľmi pekné spomienky. Rovnako intenzívne to bolo aj na Elite PRO World Championships, kde som spoznala nových ľudí a prežila pekný weekend."
Kateřina JAKUBCOVÁ
"Súťaženie počas roku 2020 vo Veľkej Británii znemožnila coronapandémia, opatrenia každému mimoriadne skomplikovali život, aj keď je pravdou, že mňa to posunulo novým smerom. Trénujem a zároveň pracujem ako osobná trénerka aj výživová poradkyňa v malom Tennis and Racket Fitness Club-e, sústredila som sa však na online poradenstvo – online tréningy absolvujem s klientami nielen z Anglicka, ale aj Španielska, dokonca aj z USA."
Kateřina JAKUBCOVÁ
Rozmýšľala som, že ako to bude so súťažením v roku 2021 a či vôbec má význam začať s prípravou, keď medzinárodné súťaže sa opäť môžu (tak ako v roku 2020) prekladať z mesiaca na mesiac. Stále totiž žijem vo Veľkej Británii, ale aktuálne som už slobodná matka, takže môj život je o niečo komplikovanejší. V predchádzajúcich rokoch som mohla ráno o piatej ísť do posilňovne, absolvovať svoj tréning, vrátiť sa domov, postarať sa o malého a venovať sa práci. Teraz je to o precíznom plánovaní - najprv sa postarám o malého, keď je v škôlke príde na rad tréning, kardio a práca, po nej vyzdvihnúť malého zo škôlky, venovať sa jemu aj klientom cez FaceTime, alebo dohliadať na ich online tréningy. V Anglicku žijem sama, nemôžem sa teda spoľahnúť na babičku, ktorá mi na malého dohliadne. S trénerom, ktorým od tejto sezóny je Calum Raistrick, sme však našli cestu a príprava na súž 2021 IFBB Diamond Cup Malta je dôkazom, že to zvládam.

Kateřina JAKUBCOVÁ - 2019 Elite PRO Master World Championships


Zmena trénera priniesla viacero korekcií v mojej príprave. Čo sa týka stravy, počítam si makrá – osvedčilo sa mi to a bonusom je väčšia pestrosť v jedle. V minulých rokoch som sa striktne vyhýbala mliečnym produktom dlho pred súťažou, s novým trénerom som ešte pred nedávnom pravidelne jedla domáci kefír. Ale cca 5 týždňov pred súťažou aj teraz už jem dookola to isté – je to jednoduchšie, nemusím nad jedlom premýšľať. Z doplnkov roky užívam Collagen Power Drink od VIANUTRUTION (ako bývalá gymnastka sa musím sústavne starať o svoje kĺby), občas proteín (vyskúšala som viacero značiek, aktuálne za chuťovo najlepšie považujem produkt od BULK alebo TIME4NUTRITION), vitamíny od SUPPLEMENT NEEDS. Ani v príprave na súťaže sa nevzdávam arašidového masla a MERIDIAN FOODS ho má jasne najlepší.

Príprava na súťaž v bikinifitness nie je iba o tréningu a strave, ale aj o precíznej prezentácii. V Česku som sa 16 rokov venovala gymnastike, napriek tomu denno denne sa minimálne 15 minút venujem aj pózingu. Telo musí byť schopné zvládnuť držanie póz, chôdzu a státie s prehnutím v driekovej časti chrbta a to je potrebné natrénovať. Samozrejme, že plavky sú v bikinifitness dôležitým faktorom – tie moje mi šije úžasná BIKINI MAMA (poznámka: v Anglicku pôsobiaca Slovenka Katka Kutman)“, uzavrela Kateřina JAKUBCOVÁ svoje rozprávanie.
Kateřina JAKUBCOVA
Súťaž 2021 IFBB Diamond Cup Malta by mala byť Kateřinu odrazovým mostíkom k pozvánke na 2021 Elite PRO World Championships v kategórii masters, ktorý by sa mali uskutočniť v Portugalsku, kde by chcela obstáť lepšie, ako v roku 2019. A keď súťažná sezóna skončí, Kateřina podstatne viac času bude venovať projektu MaD FIT, ktorý je určený pre vyťažených a nestíhajúcich otcov a mamy, aby sa udržali v kondícii a vo forme. Už teraz natáča krátke videoklipy, ktoré sú nenáročné na čas, ale obsahovo „veľmi výživné“. Téma videoklipov? Tréning a výživa, ako ináč.

EastLabs Team Kateřine drží palce!

Diskusia k článku:

AMIX diskusia