2021 IFBB Fitness Sports Games -  Bodybuilding and Fitness Championships

2021 IFBB Fitness Sports Games - Bodybuilding and Fitness Championships

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.

Súťažiť sa bude v IFBB aj v júli! Aj takto by sa dala v krátkosti interpretovať informácie o tom, že v Santa Susanna, tradičnom dejisku IFBB Európskeho šampionátu v kulturistike a fitness, sa v termíne od 1. do 4. júla uskutoční športový festival Fitness Sports Games, v rámci ktorého sa uskutoční (premiérovo) nielen súťaž v nominácii Fitness Challenge, ale aj tradičná pódiová bodybuilding a fitness súťaž, na ktorej sa bude bojovať nielen o cenné kovy, ale aj o celkovo 62 Elite PRO kariet.

"Coronapandémia ťažko postihla bodybuilding fitness segment nielen na Slovensku, ale prakticky v celej Európe", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Stačí sa pozrieť na počty súťažiacich, ktorý v tomto roku nastupujú na súťažné pódiá SAFKST súťaží a každému je hneď jasné, že súťaží násobne menej športovcov, ako tomu bolo napríklad v roku 2019, alebo v roku 2018. Za NULA pódiových súťaží zorganizovaných v SAFKST počas roku 2020 (a zákaz súťaženia v zahraničí, ktorý bol našťastie VV SAFKST po cca mesiaci zrušený) ťažko pykáme. Príklady?

  • 2021 SAFKST Best Cup ... súťaže sa zúčastnilo 35 junioriek a 20 juniorov/mužov
  • 2021 SAFKST Slovenský šampionát dorastu/masters ... súťaže sa zúčastnilo 27 dorasteniek/dorastencov a 10 masters žien a masters mužov
  • 2021 SAFKST Slovenský šampionát žien a mužov ... súťaže sa zúčastnilo 44 dievčat/žien a 35 chlapcov/mužov

Fitnesscentrá boli vládami masívne zatvárané nielen na Slovensku a Česku, ale aj v Rakúsku, Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku atď. Fitness Sports Games sa preto dá vnímať ako reštart tohto segmentu v "postcovid" čase v spojení s príležitosťou na súťaženie."

Od 1. do 4. júla 2021 v Santa Susanna príležitosť na súťaženie pod hlavičkou IFBB získajú nielen bodybuilderi a fitnessky v klasických súťažných nomináciách, ale aj tzv. kondiční cvičenci, pre ktorých je rozhodujúcou motiváciou k pravidelnému tréningu výkon. Fitness Challenge je výzvou, kde je nutné absolvovať 6 cvikov, bežne používaných pri silových tréningoch - tzn. zvládnu ich v danom tempe, čase a s danou technikou naozaj iba tí, pre ktorých je pravidelný tréning súčasťou športového života.

Fitness Challenge - mužiFitness Challenge - ženy2021 IFBB Fitness Sports Games -  Bodybuilding and Fitness Championships

Súčasťou festivalu 2021 IFBB Fitness Sports Games v Santa Susanna sú aj klasické bodybuilding a fitness súťaže. Organizátori celkovo vypísali pre súťažiacich vo všetkých nomináciách viac ako 120 kategórií (tzn. rovnaký počet, aký bol na 2021 IFBB Majstrovstvách Európy) a najlepší z najlepších získajú 62 Elite PRO kariet.

Fitness Games

Diskusia k článku:

AMIX diskusia