2021 IFBB Diamond Cup Malta - kto uspel a kto upútal?

2021 IFBB Diamond Cup Malta - kto uspel a kto upútal?

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.

Úvodnú súťaž 2021 jesennej medzinárodnej IFBB súťažnej sezóny v Európe máme za sebou a 2021 IFBB Diamond Cup Malta priniesol pre reprezentantov Slovenska očakávaný úspech. Vo svojich kategóriách nastupovali vo formách, vďaka čomu sa Agáta HLAVAČKOVÁ s Borisom PALOVIČOM patrili medzi najvýraznejšie postavami súťaže a pred 2021 Arnold Classic Europe ukázali, že majú šancu uspieť aj na najväčšej pohárovej súťaži, aká sa organizuje pod hlavičkou IFBB v Európe, ktorou je Arnold Classic Europe - v tomto roku sa konať bude v historickom meste Sevilla, od 17. do 19. septembra 2021.

Najvýraznejšie postavy 2021 Diamond Cup Malta

Na súťaž 2021 IFBB Diamond Cup Malta bolo v predbežných štartových listinách prihlásených viac ako 100 amatérskych súťažiacich, ktorých doplnilo o niečo viac ako tridisať Elite PRO súťažiacich - tí súťažili v kategóriách masters aj seniorov. Pochváliť musím organizátorov súťaže, ktorí pod vedením Ralpha DECELISA pripripravili pre súťažiacich súťaž v atraktívnom prostredí (aj napriek zložitým covid časom), navyše na súťažnom pódiu bolo skvelé svetlo, ktoré dalo vyniknúť forme bez ohľadu na kategóriu. O výsledkoch rozhodoval 5 členný panel rozhodcov.

Bodyfitness ... od Alexandra HLOBIKA som v dostatočnom predstihu pred 2021 IFBB Diamond Cup Malta vedel, že na súťaži bude štartovať Agáta HLAVAČKOVÁ, ktorej cieľ bol jasný - otestovať si formu pred 2021 Arnold Classic Europe, získať čo najlepší výsledok v kategórii bodyfitness nad 163cm a následne bojovať o Elite PRO kartu. Cieľ sa podarilo naplniť a jej absolútne víťazstvo je o to cennejšie, že ho získala pred neutrálnym rozhodcovským panelom, v ktorom nebol ani jeden rozhodca zo Slovenska.

Agáta HLAVAČKOVÁ

Agáta nastúpila na súťaži v zatiaľ najlepšej forme, akú som u nej mal možnosť vidieť, nerobila žiadne výrazné chyby v pózingu (na fotografiách, ktoré zverejňovala na sociálnych sieťach, sa spravidla predkláňala v bočných postojoch, ale po upozornení zo strany Evy KVASNIČKOVEJ, ktorá s prezentáciou pomáha okrem iných aj svetovej šampiónke vo wellness Lare Santini a zo Slovenska women´s physique súťažiacej Šipkovskej tzn. má mimoriadne kritické oko na drobnosti, ktoré my muži môžeme prehliadnuť, tento nedostatok odstránila), v prezentácii tzn. I-walku právom pôsobila sebavedomým dojmom (aj keď by som ju na Arnold Classic Europe o jeden stupeň spomalil a nechal rozhodcov viac vychutnať si dokonalú proporčnosť postavy) a vďaka prirodzenej ženskosti sa stala najvýraznejšou postavou tejto nominácie. Úprimne, ťažko jej niečo vyčítať. Držím palce, nech rovnakú formu ukáže na 2021 Arnold Classic Europe a keď je v pláne súťažiť aj na 2021 IFBB Svetovom šampionáte, nech nám na Slovensko privezie ďalší cenný kov.

Classic Physique ... pre mňa najvýraznejšou postavou nielen tejto nominácie, ale aj nominácie Classic Bodybuilding (a v podstate aj celej súťaže) sa stal 25 ročný, 180cm vysoký a takmer 88,5kg vážiaci reprezentant Čiech Jakub KOLÍNEK.

Jakub KOLÍNEK

Kolínek naposledy na súťažnom pódiu nastúpil v roku 2019 na Svetovom šampionáte juniorov v Budapešti, kde získal zlato v kategórii Classic Physique od 21 do 23 rokov. Za posledné dva roky (podľa vlastných slov) nabral 8kg hmoty, na súťažnom pódiu ukázal mimoriadne proprocie, estetickú postavu, pred 2021 Arnold Classic Europe aj slušnú formu a myslím si, že právom bude pútať pozornosť fanúšikov Classic Physique po celom svete - v klasických postojoch Kolínek pripomína najlepších bodybuilderov starej éry. Rád by som ho videl o nejaký rok dva bojovať na PRO scéne, myslím, že aj tam môže bez problémov uspieť.

Výsledky reprezentantov Slovenska

Boris PALOVIČ ... tak ako v jarnej časti súťažnej sezóny, aj teraz Palovič plánuje súťažiť prakticky na všetkých súťažiach v Európe, medzi ktorými vypichnem 2021 Arnold Classic Europe a IFBB Svetový šampionát masters. Aj preto musí spoločne s trénerom Jozefom PÍRIM (v prvej časti profilového článku si môžete prečítať, že spolupráca začala prípravou na Európsky šampionát v roku 2017, myslím, že pokračujú v nej až po súčasnosť) dávať pozor, aby formu zbytočne neprepálil a oapkovane nastupoval na súťažné pódium tak, aby bojoval o niektorý z cenných kovov. Súťažná sezóna totiž bude veľmi dlhá.

Boris PALOVIČ

V prípade Paloviča som si zvykol, že na jedenj a tej istej súťaži nastupuje v troch - štyroch kategóriách a rovnako tomu bolo aj na 2021 IFBB Diamond Cup Malta. Výsledky?

  • 1. miesto ... Masters Classic Bodybuilding (2 súťažiaci)
  • 1. miesto ... Masters Bodybuilding Open (6 súťažiaci) + Elite PRO karta
  • 1. miesto ... Masters Bodybuiding 40-49y (2 súťažiaci)
  • 2. miesto ... Classic Bodybuilding (7 súťažiacich)
  • 2. miesto ... Classic Physique (5 súťažiacich)
  • 3. miesto ... Bodybuilding (7 súťažiacich)

Marianna PALOVIČOVÁ
3. miesto ... Bodyfitness nad 163cm (4 súťažiace)
4. miesto ... Masters Bodyfitness (9 súťažiacich)

Ján HORVÁTH

  • 2. miesto ... Men´s Physique nad 182cm (5 súťažiacich)

Matúš BERAXA

  • 5. miesto ... Men´s Physique nad 182cm (5 súťažiacich)

Poznámka: aktuálne pre vás finalizujeme fotogalérie zo súťaže

Diskusia k článku:

AMIX diskusia