SAFKST - kandidatúra aktuálneho prezidenta SAFKST Mlsnu potvrdená

SAFKST - kandidatúra aktuálneho prezidenta SAFKST Mlsnu potvrdená


Ako dopadla finančná kontrola Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v SAFKST?
KLIKNI a ČÍTAJ!Fiančná kontrola SAFKST


Podľa informácií, zverejnených v článku venovanom blížiacim sa voľbám do orgánov Slovenského olympjského športového výboru (SOŠV), ste mohli zachytiť nasledujúce:

  • Voľby do všetkých orgánov SOŠV sa uskutočnia v piatok 15. októbra na 60. valnom zhromaždení SOŠV v hoteli NH Gate One v Bratislave.
  • Na 60. valnom zhromaždení SOŠV môžu voliť všetci aktuálni 92 členovia organizácie. Z nich je momentálne 81 členov právnických osôb a 11 členov fyzických osôb. Spolu disponujú 128 hlasmi (na vysvetlenie – zväzy olympijských športov majú po 2 hlasy, ostatní po 1 hlase).
  • Na prezidenta SOŠV je len jeden kandidát – súčasný prezident Anton Siekel.
  • Oveľa početnejší je záujem o členstvo vo výkonnom výbore (VV), resp. v dozornej rade (DR) SOŠV. Na deväť miest v exekutíve ašpiruje až dvadsať uchádzačov, o dve miesta v dozornej rade je šesť záujemcov a na päť miest individuálnych členov, vyhradených pre osobnosti slovenského športu a olympizmu, je osem kandidátov.
  • Medzi uchádzačmi (poznámka - o miesta vo VV) sú viacerí šéfovia športových zväzov. Rastislav Antala (golf), Tomáš Kovács (box), Boris Mlsna (fitnes, kulturistika a silový trojboj), Anton Pacek (SHS JAMES) a Marek Rojko (volejbal), ale aj zväzoví funkcionári v iných ako prezidentských pozíciách (Boris Bergendi, Mária Berdisová, Michaela Kovácsová), plus bývalá hlavná kontrolórka športu Alica Fisterová (poznámka - práve ona zrealizovala rozsiahlu finančnú kontrolu v SAFKST za roky 2018 a 2019, výsledkom ktorej boli zdokumentované pochybenia vo výške 356.500€)

Diskusia k článku:

AMIX diskusia