Zaujalo na Facebook-u - Palovič o Svetovom šampionáte v Santa Susanna

Zaujalo na Facebook-u - Palovič o Svetovom šampionáte v Santa Susanna

2021 IFBB Majstrovstvá sveta v Santa Susanna boli jasne najväčšie a najrozsiahlejšie v histórii IFBB International. Počas štyroch súťažných dní sa iba raz stalo, že súťažné porovnávania boli ukončené pred 22:00, v dvoch prípadoch sa finišovalo medzi  jednou a druhou hodinou ráno aj napriek tomu, že v priebehu šampionátu sa prijalo rozhodnutie o tom, že súťaže budú prebiehať podľa tzv. Ruského modelu (ten sa na Slovensku snažím neúspešne na pohárových súťažiach presadiť od roku 2016; podstata je v tom, že už semifinálové porovnávania rozhodujú o poradí v prvom kole, následne v druhom kole individuálnu prezentáciu predvádzajú všetky finalistky, v prípade bodybuilding a classic physique nominácií voľnú zostavu ukáže divákom a rozhodcom TOP6 súťažiacich na základe bodov získaných v semifinále). Takmer v každej rozhodujúcej nominácii sme boli svedkom eliminácií, súťaženie bolo mimoriadne náročné nielen pre samotných súťažiacich, ale v dôsledku vysokého počtu účastníkov aj pre rozhodcov.

SAFKST podľa očakávania na 2021 IFBB Svetový šampionát vyslala početný reprezentačný výber, takže núdza o reprezentantov nebola. Napriek tomu, že VV SAFKST súhlasil s ukončením členstva pre Palovičovcov a Sentineka, prezident Mlsna podal protest a snažil sa spomínanej dvojici znemožniť súťaženie na súťaži, ktorá bola jasným vrcholom jesennej súťažnej sezóny. Ale ... prepočítal sa. To, čo sa mu podarilo dosiahnuť na 2021 IFBB Svetovom šampionáte detí (vtedy v dôsledku písomného protestu zo strany SAFKST nemohlo 5 detí zo Slovenska reprezentovať Česko a stovky kilometrov dlhú cestu do Srbska merali zásluhou p. Mlsnu a spol. úplne zbytočne) sa v Santa Susanna nekonalo. Palovičovci napriek tomu, že figurovali na súpiske športovcov Česka a napriek protestu SAFKST, napokon nastúpili na súťžné pódium. Pod vlajkou IFBB Flag.

A iba dodám, že som bol svedkom toho, ako manželka p. Mlsnu Gabriela počas súťažného vystúpenia Borisa PALOVIČA neváhala prísť za jeho manželkou Marianou a snažila sa obhájiť (ospravedlniť?) postoj SAFKST. Niet "lepšej príležitosti" na akékoľvek vysvetľovanie, ako moment, kedy manžel Boris stojí na súťažnom pódiu v rozhodujúcej chvíli celého 2021 IFBB Svetového šampionátu, že?

O tom, že Palovičovci zaujali správny postoj (a vedenie SAFKST s ním napriek všetkému súhlasí) svedčí aj skutočnosť, že p. Hečko (ktorého konanie manželia označili za hlavný dôvod, prečo sa rozhodli opustiť rady SAFKST; mňa mimochodom obvinil vo februári 2021, ešte ako člena SAFKST, že počul spoločne s repre trénerkou Chrťanovou, čo nikdy počuť nemohli - čo som aj Disciplinárnej komisii SAFKST názorne dokázal), nebol po dlhej dobe súčasťou výpravy SAFKST na 2021 IFBB Svetovom šampionáte.

Mimochodom ... to, že konanie p. Hečka je reálnym problémom potvrdzuje aj informácia z dobre informovaného SAFKST zdroja - nepočíta sa s ním na blížiacej sa SAFKST Volebnej konferencii ako s kandidátom na post zástupca športovcov vo VV SAFKST. Najneskôr 3 dni pred termínom SAFKST Volebnej konferencie zistíme, ako pravdivá je táto informácia.

Boris PALOVIČ Boris PALOVIČ: za posledné tri roky som reprezentoval Slovensko vo viac ako 30-tich krajinách sveta jak v Európe tak na Americkom kontinente, všetko na vlastné náklady. Podarilo sa mi získať viac ako 100 medailí, z toho 65 zlatých, 15-krát som sa stal absolútnym víťazom, získal som 19x profikartu a ako jediný zo Slovenska a z Českej Republiky som vyhral svetový ranking.

Od môjho bývalého pána "Hečka" (pre mňa on tréner nieje preto ho tak ani nebudem nazývať) sa mi pochvaly nikdy nedostalo, celé roky som počúval len že má zo mňa h...o. Na tohtoročných Majstrovstvách Európy som pre Slovensko vybojoval šesť medailí, tri tituly majstra Európy a dva tituly absolútneho majstra Európy, vďaka čomu (predovšetkým) Slovenská výprava získala pohár národov a nikto mi za to nepovedal ani ďakujem, o nejakej finančnej kompenzácii ani nehovorím.

Keď som sa rozhodol že si nenechám Hečkom zničiť kariéru a odišiel som z Asociácie aby som mohol pokračovať v tom čo robím. A rozhodol som sa, že budem reprezentovať Českú republiku na Majstrovstvách sveta a sľúbil som im, že urobím maximum aby som pre nich získal medailu.

A práve tu prišla odmena zo strany Slovenskej Asociácie za roky úspešného reprezentovania, za výsledok, ktorý som im urobil na Európe (ako žiadny iný pretekár doteraz) a vyfarbili sa v plnej miere. Slovensko podalo protest a snažili sa urobiť maximum aby mi zabránili súťažiť. To sa im síce nepodarilo, docielili však že som nemohol súťažiť ako reprezentant Českej republiky a medaile ktoré som získal, som vybojoval len ako voľný hráč. V tomto prípade som bol maximálne znevýhodnený (šance na víťazstvo boli o to menšie, ani neviem čo by mi zahrali keby som vyhral). Takže ďakujem za všetko, dúfam že ste si trošku aspoň pohladili ego a môžem len skonštatovať že odísť bolo pravdepodobne jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia