Report - aká bola finálna súťaž 2021 sezóny, BFC Cup Liberec?

Report - aká bola finálna súťaž 2021 sezóny, BFC Cup Liberec?

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.


Poslednou súťažou pre EastLabs Photo Team a redaktorky z partnerského projektu Bikinifitness.sk bol BFC Cup Liberec, ktorý sa uskutočnil uplynulý weekend pod vedením Petra BŘEZNU. Petra poznáme nielen ako ťažkotonážnika z nominácie bodybuilding, ale aj ako organizátora súťaží.

2021 BFC Cup Liberec

"Siedmy ročník súťaže 2021 BFC Cup sme spoločne s členmi môjho organizačného teamu pripravovali v období veľkej neistoty", povedal pre náš portál Petr BŘEZNA, "pretože nikto nevedel presne povedať, aké budú platiť aktuálne opatrenia prijímané v súvislosti s covid pandémiou. Navyše, BFC Cup sa v tomto roku stal aj medzinárodnou súťažou, na ktorej sa bojovalo o Elite PRO karty. A zmenili sme aj miesto konania - Českú Lípu nahradil Liberec. Organizačné plány boli veľkolepejšie, už aj preto, že Centrum Babylon Liberec disponuje dostatočne veľkými priestormi na zrealizovanie sprievodných športových akcií aj Expo výstavy. Snáď sa to podarí zrealizovať o rok s podporou partnerov, ktorí aj tentokrát prispeli k zdarnému priebehu celého projektu."

Petr BŘEZNA aj napriek náročnej liečbe po operácii ramena dohliadal na priebeh rozhodujúcich prípravných aj organizačných prác súťaže 2021 BCF Cup Liberec a jeho úsilie určite treba oceniť. Spokojní môžu byť aj súťažiaci, ktorí dostali v každej kategórii dostatočný priestor ukázať svoju formu, men´s physique súťažiaci dokonca získali možnosť prezentovať sa aj v indiviudálnej prezentácii tak, ako je to zvykom na pohárových súťažiach v zahraničí.

"Myslím si, že scéna sa nám mimoriadne vydarila aj keď je pravdou, že o rok budeme voliť iné motívy na projekčné plochy. Vyriešime aj drobnosti v osvetlení, na ktoré som bol upozornený a po upokojení aktuálnej situácie ponúkneme v nasledujúcom súťažiacim ďalšiu zo skvelých súťaží", uzavrel Petr BŘEZNA.

Slováci na 2021 BFC Cup

Na súťažné pódium napokon nastúpili viac ako 70 súťažiacich z Česka, Nemecka, Maďarska, Estónska, Poľska a Slovenska. Slovensko reprezentoval master men´s physique Roman VOLÁK, ˇpd vlajkou Česka súťažili Tibor HELMÉCZI a Igor KÚTIK. Ich výsledky?

  • Roman VOLÁK ... 1. miesto, Masters Men´s Physique
  • Igor KÚTIK ... 2. miesto Classic Physique
  • Tibor HELMÉCZI ... 3. miesto Men´s Physique
  • 2021 BFC Cup

Najvýraznejšie osobnosti pohárovej súťaže?

  • bodybuilding ... Libor VOBORNÍK
  • bikinifitness ... Veronika PLUSKALOVÁ
  • bodyfitness ... Alina WILHELM

Bodybuidling OVERALL

Bikinifitness OVERALL

Bodyfitness OVERALL

Nominácii bikinifitness venovala pozornosť redaktorka partnerského projektu BikiniFitness.SK Barbora LABUDOVÁ vo svojom reporte.
BFC Cup Liberec

Beginner Bikinifitness

V kategórii začiatočníčok sa ukázali 4 bikinifitnessky. Víťazkou sa stala Nemka Julia Rahm (17). Vekom juniorka vyzerala oproti svojim súperkám sviežo, ukázala celkom obstojnú prezentáciu, no veľkým mínusom bola jej forma. Julia bola veľmi mäkká a práve preto ma jej víťazstvo prekvapilo. Celkový dojem kazil aj príliš tmavý náter - často opakovaná chyba, ktorá vám môže pokaziť celkový výsledok. Za najväčšiu favoritku som považovala Alicu Pospíšilovú (18), ktorá ukázala adekvátnu formu a nerobila zbytočné chyby v základných postojoch. Bronzovú medailu získala Viktorie Grigorjeva (14). Málo skúseností z pódia sa odrazilo najmä na prezentácii. Posledné miesto získala Marina Makovii (15). Marina je veľmi atraktívna žena, na pódiu sa na ňu pozeralo veľmi dobre. Na súťaženie v bikinifitness však nemá ideálnu stavbu tela - dlhý trup, širšia panva a krátke nohy sú najmenej ideálne proporcie pre túto nomináciu.

Junior Bikinifitness

Spomedzi 5 juniorských pretekárok si najvyššie umiestnenie vybojovala Sára Hrubá (63). Sára bola najmladšou pretekárkou so všetkých súťažiacich (má len 17 rokov!). Ukázala pekné proporcie a útly pás. Myslím však, že by nemala ísť do väších objemov, takouto formou je konkurencie schopná aj medzi ženami. Striebro získala Tereza Kovaříková (64), ktorá na pódiu vyzerá veľmi prirodzene. Hneď vás zaujmú najmä jej dlhokánske štíhle nohy. Verím, že ak sa jej do ďalšej sezóny podarí zoštíhliť pás, dosiahne vynikajúce výsledky aj na medzinárodných súťažiach. Na 3. Mieste skončila krásna Veronika Skácelová (66. Z celého vystúpenia jej môžem vytknúť len prechod do predného postoja - Veronika napína chrbát veľmi zvláštnym pohybom ramena dozadu. Ak sa jej tento zlozvyk podarí odstrániť, jej prezentácia bude na veľmi vysokej úrovni. Forma bola lepšia ako na Majstrovstvách sveta - bola subtílnejšia a pozeralo sa na ňu veľmi dobre. Štvrté miesto získala Janka Kawuloková (62). Formou zaostávala oproti TOP 3 a veľkou nevýhodou bola najmä jej výška - dievčatá s medailovým umiestnením majú výšku nad 170cm, pričom Jana patrí do najnižšej kategórie. Posledná skončila víťazka začiatočníčok Julia Rahm (65).

Master Bikinifitness

Jednoznačnou víťazkou sa stala Petra Černá (68). Ukázala veľmi peknú formu a look, v ktorom vyzerala veľmi mladistvo. Za mínus považujem prezentáciu - Petra po nastúpení na stage nepredviedla I-walk. Vzdať sa svojho času na pódiu je veľká chyba. Na 2.mieste skončila Adéla Stonawská (71). Ukázala veľmi peknú formu, na tele nebolo vôbec poznať, že ide o Master pretekárku. Adél musí zapracovať na bočných postojoch, kde robila chyby. Bronz získala dobre pripravená Estónka Evelyn Raig (69), ktorú prekonala Strieborná Adela len o 1 bod. Na 4. mieste skončila Nemka Sandra Gauck, na 5. Maďarka Eva Papp (72) a na poslednom mieste začiatočníčka Marina Makovii (73). Poslednou súťažiacou tejto kategórie bola Maďarka Mariann Miterli (74), ktorá získala ocenenie pre najstaršiu pretekárku súťaže.

Bikinifitness do 166cm

Zo 6 pretekárok zvíťazila Veronika Pluskalová (82). Zverenkyňa Lenky Myslivcovej ukázala veľmi peknú formu, atraktívny look a dobrú prezentáciu. Treba dať pozor na zbytočný oredklon v zadnom postoji, najmä v tom nepredpísanom, ktorý ukázala počas I-walku. Na päty jej šliapala Eliška Neradová (85), ktorá získala len o bod viac. Eliška bola o niečo plnšia, a tak záviselo len na preferencií rozhodcov, akú Bikini formu uprednostnia. Tretie miesto získala Adéla Stonawská (83). Štvrtá Kamila Bruknarová (86) neukázala svoju najlepšiu formu. Je to však pretekárka s veľkým potenciálom. Na svoju výšku má mimoriadne dlhé nohy, čo bude jej výhodou pri súťažení vo svojej výškovej kategórii. Piate miesto získala Jana Kawuloková (87) a posledné miesto Marina Makovii (84).

Bikinifitness do 172cm

Krásna juniorka Tereza Kovaříková (91) zvíťazila v tejto kategórii s ideálnym skóre. Na 2. mieste skončila Nela Sejtková (92), ktorá ukázala bezchybný look, no musím povedať, že formou sa mi viac páčila tretia Barbora Krouželková (90). Štvrté miesto získala Karolína Hebká (89). Tá sa mi veľmi páčila, škoda, že nenamerala o milimeter viac. Dostala by sa tak do vyššej kategórie, kde mohla medzi vyšším počtom pretekárok bez problémov získať bronzovú medailu.

Bikinifitness nad 172cm

Víťazkou sa stala Veronika Špániková (98). Veroniku Skácelovú (96) prekonala o jediný bod, no práve druhá menovaná sa mohla poľahky stať víťazkou. Špániková bola dobre pripravená, no pripravenosť v nominácii bikinifitness nie je všetko. Dlhá sezóna sa podpísala na celkovom vzhľade jej postavy a bohužiaľ, pôsobila veľmi strhane a príliš štíhlo. Navyše sa počas finálového porovnávania ani raz neusmiala, čo považujem za veľké mínus. Juniorka Skácelová predstavovala tentokrát plnú formu a krásne proporcie, preto si podľa mňa zaslúžila víťazstvo. Na 3. mieste skončila Kristína Berná (94). Za veľký nedostatok považujem nafúknuté brucho, ktoré mohlo spôsobiť nesprávne cukrovanie. Napriek tomu, že Týna bola pripravená (štruktúra svalov bola viditeľná pri pohybe na pódiu), pôsobila mäkko. S lepšou formou sa predstavila Estónka Evelyn Raig (95), ktorá skončila až na 5. mieste. Štvrté miesto získala Nemka Sandra Gauck.

OVERALL Bikinifitness

Absolútnou víťazkou sa stala Veronika Pluskalová. Ona a druhá v absolútnom poradí Veronika Španíková získali Elite PRO karty. Verím však, že obidve objektívne zvážia svoje možnosti a s prestupom do Elite PRO ešte počkajú.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia