Alžbeta PEŤKOVÁ opäť Elite PRO Master Svetová šampiónka

Alžbeta PEŤKOVÁ opäť Elite PRO Master Svetová šampiónka

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.


Tento weekend sa dejiskom ďalšej zo súťaží Diamond Cup stalo Portugalsko, sprievodnou súťažou bol 2021 Elite PRO World Master Championships, na ktorom zastúpenie malo Slovensko aj Česko. V kategórii Elite PRO Master Bodyfitness do Portugalska prišla titul Svetovej šampiónky obhajovať Alžbeta PEŤKOVÁ, v kategórii Elite PRO Master Bikinifitness súťažila vo Veľkej Británii pôsobiaca Češka Kateřina JAKUBCOVÁ.
Michal MOKOŠ
V kategórii Elite PRO Master Bodybuilding na súťažné pódium nastúpil Jan KUBÍK (Česko), aj Slováci Roland BROSMAN a Michal MOKOŠ (ten získal možnosť nastúpiť aj do kategórie Elite PRO Masters Bodybuilding bez straty amatérskeho štatútu po tom, čo sa stal absolútnym víťazom masters bodybuulding kategórie). Ako sa im darilo?

Alzebta PETKOVA
Bodyfitness
1. Alzbeta Petkova, Slovakia
2. Elena Rakcheeva, IFBB flag
3. Melanie-Maria Roth, Germany
4. Agnes Junqueira, Brazil
5. Elke Van Der Bergh, Netherlands
Alzbeta Petkova

Čo povedala Alžbeta PEŤKOVÁ pre náš portál krátko po svojom úspechu?

"Do Portugalska na Elite PRO Svetový šampionát som odchádzala s pokorou a zároveň s nádejou, že moje rozhodnutie súťažiť bolo napokon správne. Totiž ešte 2 týždne pred samotným šampionátom to bolo nejasné vzhľadom na celkovú situáciu u nás a vo svete, tých prekážok bolo určite viac, ako som sama očakávala. Aj kvôli tomu si tento úspech mimoriadne cením.
Súťaž prebiehala bez problémov, organizátor nám pripravil zaujímavú scénu, zišla sa tu konkurencia, v ktorej uspieť sa dalo iba v prípade výnimočnej formy. Ohlasy na to, čo som ukázala na súťažnom pódiu boli mimoriadne dobré, myslím, že nepreženiem ak poviem, že opäť som ukázala lepšiu formu ako bola tá, s ktorou som pred rokom zvíťazila na 2020 Elite PRO World Master Championships v Kladne. Som spokojná a ďakujem fanúšikom aj blízkym za podporu."
Elite PRO World Championships

Bikini fitness
1. Katerina Jakubcova, United Kingdom
2. Lucia Di Pancrazio, Italy
3. Lisa Marie Graham, United Kingdom
4. Francesca Petrella, Italy
5. Anna Mary Peterson, Netherlands

Bodybuilding
1. Pedro Pereira, Angola
2. Guillermo Rodriguez Lopez, Spain
3. Jan Kubik, Czech Republic
4. Rui Baptista, Portugal
5. Bernardini Laurent, France
Elite PRO world Championships

"Už na 2021 IFBB World Championship v Santa Susanna ukázal Michal MOKOŠ výrazný proges", povedal na jeho adresu Igor KOPČEK. "Konkurencia však bola silná aj preto 2x šieste miesto, ktoré získal v Satna Susanna najprv medzi ťažkotonážnikmi masters a neskôr ťažkotonážnikmi seniorov, v početnej konkurencii považujem v jeho prípade za úspech. Na 2021 IFBB Diamond Cup Portugal získal titul absolútneho šampióna a podľa dostupných informácií, porovnávaný bol s TOP5 borcami aj v Elite PRO masters kategórii - myslím, že s výsledkom môže byť spokojný. Druhý reprezentanta Slovenska aktuálny repre tréner Brosman, skončil na 7. mieste - v hodnotení svalového rozvoja a postavy bol na predposlednom mieste, o miesto vyššie postúpil vďaka lepšie hodnotenej voľnej zostave. Michala MOKOŠA, ktorý dnes súťaží aj v seniorskej súťaži amatérov, však neprekonal."

Zdroje Fitness_and_mass
Nuno BAPTISTA

Diskusia k článku:

AMIX diskusia