Reputáciu Slovenska zachraňujú bikinifitnessky začiatočníčky

Reputáciu Slovenska zachraňujú bikinifitnessky začiatočníčky

Účasť EastLabsPhoto.comTeam-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO aj v roku 2020 je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o členoch združenia Asociácia Elite PRO.


Napriek zložitej situácii, aj v tejto koronadobe vedenie IFBB organizuje v Európe pohárové, ale aj majstrovské súťaže. Už túto sobotu sa pod hlavičkou IFBB sa v Rumunsku uskutočnia 2020 IFBB Majstrovstvá sveta junioriek a juniorov, na ktorých príležitosť bojovať o cenné kovy získali napokon aj súťažiaci zo Slovenska.

"Netajím svoju radosť z toho, že Slovensko po absencii na 2020 IFBB Majstrovstvách Európy (asi ťažko obhájiteľnej pred členskou základňou a športovcami, ktorí boli v príprave na jesenné súťaže) predsa len pošle reprezentačný výber na 2020 IFBB Svetový šampionát junioriek a juniorov", povedal pre náš portál Igor KOPČEK. "Ale mám pocit, že ak by sme sa spoločne so Zuzanou NIŠČÁKOVOU neozývali, SAFKST športovci by napokon nesúťažili v tomto roku nielen na IFBB Majstrovstvách sveta, ale ani na IFBB Pohárových súťažiach. Sedeli by doma, alebo by (v najlepšom) skúšali súťaženie iba na SAFKST e-súťažiach. Aj preto som rád, že dobrá vec sa podarila a v Rumunsku budeme sledovať súťažné vystúpenie ôsmich reprezentantov Slovenska!"

"Pohľad do predbežnej štartovej listiny reprezentantov Slovenska na 2020 IFBB Svetový šampionát junioriek a juniorov v Rumunsku pre mňa priniesol niekoľko prekvapujúcich zistení", pokračoval Kopček. "To najväčšie? Určite si spomeniete, že v minulom roku sme na našej súťaži 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend presadili do programu kategóriu ZAČIATOČNÍCI. Tá nám napokon dala Svetovú bikinifitness šampiónku v podobe Kataríny KLIMASOVEJ. Som rád, že vedenie SAFKST napokon pochopilo, aký potenciál sa v začiatočníkoch skrýva - aj v tomto výbere v TOP nominácii, ktorou pre SAFKST už od roku 2011 je bikinifitness, sú samé začiatočníčky. O kom je reč? Kto môže na IFBB Svetovom šampionáte junioriek prekvapiť?

Natália KAPUSTOVÁ ... 19 ročnú talentovanú zverenkyňu Natálie LENÁRTOVEJ čaká v Rumunsku súťažná premiéra. Podľa slov jej trénerky, cielenú prípravu na jesennú súťažnú sezónu odštartovala už pred letom a napriek tomu, že Kapustová pôsobí v Sliači (Lenártová v Košiciach) spolupráca sa vyplatila. Jej výkonnosť upútala pozornosť na letnom zraze SAFKST. Výsledok? Vstupenka do repre výberu pre študentku FTVŠ je nečakanou, ale vítanou príležitosťou získať cenné skúsenosti.

Petra HNÁTHOVÁ ... aj túto 18 ročnú nádejnú zverenkyňu Natálie LENÁRTOVEJ čaká debut na IFBB Svetovom šampionáte. Súťažiť chcela už túto jar (práve v spomínanej kategórii začiatočník), ale keď sa súťaže nekonali v dôsledku koronakrízy, v príprave pokračovala ďalej. A oplatilo sa! Pozvánka do repre výberu pre študentku jedného z košických Gymnázií je rovnako nečakanou príležitosťou, ako v prípade Natálii KAPUSTOVEJ.

Aneta TICHÁ ... 18 rokov má aj ďalší ováčik v reprezentačnom výbere, ktorý pochádza z Kysuckého Nového Mesta. Podľa trénerky Beáty GRAŇÁKOVEJ Aneta už teraz vyniká proporčnosťou postavy, eleganciou v pohybe a k tomu, aby z kategórie začiatočník sa plynulo presunula medzi úspešné bikinifitnessky potrebuje iba čas. Čas a vyriešiť pár drobností v prezentácii tak, aby nedala súperkám šancu poraziť ju. A ja s Graňákovou súhlasím.", uzavrel Igor KOPČEK svoj komentár k reprezentačnému výberu SAFKST.

V Rumunsku právom boj o cenné kovy sa očakáva od Tatiany ONDRUŠKOVEJ (fitness) a Natálie POPROCKEJ (bodyfitness). Nelli NOVODOMSKÁ po úspechoch v kategórii detské fitness (jej mladšie kolegyne v tomto roku od vedenia SAFKST nezískali príležitosť bojovať o cenné kovy v Srbsku, na 2020 IFBB Svetovom šampionáte vo fitness detí) absolvuje v Rumunsku premiéru v kategórii juniorov. Bude úspešná? Verím, že áno.

V minulom roku Slovensko vďaka Júliusovi GAÁLOVI získalo titul absolútneho Svetového šampióna v kulturistike juniorov. V tomto roku kulturisti sa do reprezentačného výberu Slovenska nedostali. Pohľad do predbežnej štartovej listiny ale ukáže, že v nominácii classic physique sa na Svetový šampionát prihlásilo málo športovcov - dvojica "klasikfyzikov" zo Slovenska MEŠKO/SOKOLOVSKÝ tak v Rumunsku bojovať bude o niektorý z cenných kovov. 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia