V Rige odštartovali 2021 IFBB FitModel Majstrovstvá sveta

V Rige odštartovali 2021 IFBB FitModel Majstrovstvá sveta

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.

Riga je už tradične centom, kde sa každoročne (presnejšie, od roku 2017) konajú 3 súťaže zamerané na nomináciu FitModel. Okrem Riga International cup a IFBB European FitModel Championships sa práve tu koná aj IFBB World Championships. Dnes práve tu prezentáciou a meraním odštartovali 2021 IFBB Majstrovstvá sveta v tejto nominácii.
2021 IFBB World FitModel Championships

Christina VEDERNIKOVA, prezidentka IFBB organizácie v Lotyšsku, dokázala "vyboxovať" súhlas a miestna vláda jej umožnila šampionát zrealizovať, napriek prísnym lockdown pravidlám (okrem iného, platí tu zákaz vychádzania po 20.00). Samozrejme, súčasťou pravidiel je opakované testovanie, uzavretá "bublina" atď. napriek tomu v Rige súťažia dievčatá z 10 krajín, dokonca aj súťažiace z Južnej Afriky.

2021 Svetový šampionát bude prebiehať v piatich kategorách. FitModelky sú podľa výšky rozdelené do kategórií do 160cm, do 164cm, do 168cm, do 172cm a nad 172cm, v samostatnej open kategórii budú súťažiť masters súťažiace.

Na Slovensku FitModel sa rozvíja vďaka trénerskému úsiliu Natálie LENÁRTOVEJ, v tejto nominácii súťaží aj Barbora LABUDOVÁ (tá sa pripravuje sama; pôsobí ako redaktorka v partnerskom projekte BikiniFitness.SK), ktorá aktuálne uspela (ako historicky prvá fitmodel súťažiaca zo Slovenska) aj na medzinárodnej IFBB scéne - zvíťazila na súťaži 2021 IFBB Grand Prix PEPA Opava.

Aký priebeh mala registrácia? Mám tu pre vás pár fotografií ...

Diskusia k článku:

AMIX diskusia