Legendy Československej kulturistiky - Alois Pek 1985

Legendy Československej kulturistiky - Alois Pek 1985

V tomto roku nás čaká mimoriadna udalosť v podobe mega akcie pod názvom Mozolani Classic 4. Ako sme informovali už skôr, podujatie sa uskutoční od 2. do 4. mája 2014 v Žiline a jeho súčasťou budú SAKFST Majstrovstvá Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov, Pohárová súťaž v kategóriách bikini fitness aj masters, rozhodne sa i o tom, či priestor na súťaženie získajú aj juniori.
Amatérske súťaže sa konajú v sobotu, nedeľa bude patriť kategóriám v profesionálnej kuturistike do 212lbs, v profesionálnom bodyfitness a profesionálnom bikini fitness.
Vedenie SAKFST však na nedeľu plánuje zorganizovať aj slávnosť, ktorá má všetkým priaznvcom kulturistiky na Slovensku a aj v Čechách pripomenúť, že v tomto roku uplynie už 50. rokov od existencie organizovanej kulturistiky v našich krajinách.

K úspešnej bilancii Československej kulturistiky v 70. a 80. rokoch prispel aj Alois Pek, ktorý súťažil v kategóriách nad 179cm (na medzinárodných súťažiach aj nad 90kg) a na domácej scéne bol neohrozeným kráľom "ťažkotonážnikov" - od roku 1974 do roku 1985 iba raz, jediný raz skončil na druhom mieste (bolo to v roku 1982, keď na Majstrovstvách Československa ho porazil MUDr. Josef Veselý).

Alois Pek - IFBB Majstrovstvá sveta 1985 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia