Tragédia - Dallas McCarver už nie je medzi nami!

Tragédia - Dallas McCarver už nie je medzi nami!


Život prináša kadečo, s čím sa musíme vyrovnať. Aktuálna informácia, ktorá obletela sociálne siete a zasiahla všetkých fanúšikov kulturistiky, bez ohľadu na to, či sa im páči/nepáči profesionálny bodybuilding, znie zdrvujúco. Nádej profesionálnej kulturistiky, Dallas McCarver  už nie je medzi nami.
Príčinou jeho šokujúcej smrti je udusenie sa jedlom, ktoré nastalo včera, krátko pred polnocou miestneho času. Nehybné telo McCarvera našiel ďalší skvelý bodybuilder Josh Lenartowicz, ktorý využil ponuku Dallasa na bývanie a na Floride finišoval s prípravou na 2017 Olympia Weekend. Josh vyčistil ústa Dallasa od zvyškov potravy resp. doplnkov výživy a snažil sa ho oživiť, ale ani privolaná záchranná služba už nedokázala zvrátiť definitívny verdikt - smrť udusením.

Kto je Dallas McCarver?

Mnohými považovaný za toho, kto reálne mohol nastúpiť na trón víťaza prestížnej súťaže v profesionálnom bodybuildingu Mr. Olympia. Kartu IFBB PRO získal tento 183cm vysoký bodybuilder ešte ako 21 ročný (dátum narodenia 9. apríl 1991) v roku 2012 vďaka prekvapujúcemu (ale zaslúženému) víťazstvu na súťaži North American Championships po údajne iba 18. mesiacoch regulárneho kulturistického tréningu. V tom čase mal za sebou iba dve súťaže lokálneho významu, samozrejme na oboch zvíťazil. O čom hovorím? O súťažiach NPC Battle At The River a NPC Hub City Fitness Quest.

PRO premiéru absolvoval o 3 roky neskôr, zvíťazil a získal svoju prvú nomináciu na prestížnu súťaž Mr.Olympia. V tomto roku uspel v Columbuse na súťaži Arnold Classic, jeho oprávnené vysoké ambície potvrdila nielen extrémna masívnosť (v mimosúťažnom období hmotnosť Dallasa prekročila hranicu 150kg), ale aj slušná forma a proporcie. V tomto roku mu účasť na Olympia Weekend-e unikla o jeden jediný bod - v bodovacom rebríčku skončil na delenom 4. mieste, letenku do Las Vegas získali iba prví traja z rebríčka.

Čo dosiahol Dallas McCarver?

2012

  • North American Championships - IFBB, Overall Winner
  • North American Championships - IFBB, Super-HeavyWeight, 1st

2015

  • California Pro - IFBB, Winner
  • Olympia - IFBB, Open, 13th

2016

  • Arnold Classic Europe - IFBB, 9th
  • Chicago Pro Championships - IFBB, Open, 1st
  • Olympia - IFBB, Open, 8th

2017

  • Arnold Classic - IFBB, Open, 2nd
  • New Zealand Pro - IFBB, Open, 2nd

Kto získal právo súťažiť na 2017 Mr. Olympia?

Diskusia k článku:

AMIX diskusia