Je Dmitriy Vorotyncev z Petrohradu Ruský Chris Bumstead?

Je Dmitriy Vorotyncev z Petrohradu Ruský Chris Bumstead?

AMIX Vit & Mineral Pack


Svet bodybuilding-u potrebuje novú motiváciu. Pomaly končia časy, kedy fanúšikov z celého sveta nadchýňalo neuveriteľne masívne svalstvo, často až obludných rozmerov. Teraz je v kurze estetika, doplnená skvelými, bezchybnými proporciami (bez vydutého brucha, či olejom do nepríčetnosti opichaných pliec/rúk, čohokoľvek) a žiletkovou formou. Hviezdou, ktorá tieto kritéria plní na Americkom kontinente, je Chris Bumstead, Rusko má aktuálne 27 ročného Dmitriya Vorotynceva (narodený je v roku 1991).

Dmitriy Vorotyncev z Petrohradu - Ruský Chris Bumstead?

Dmitriy Vorotyncev - 2018 Siberian Power Show
Čo-to na tému Dmitriy Vorotyncev

Dmitriy pôsobí v Petrohrade, kde sa na súťažnom pódiu súťaže Majstrovstvá Sankt Peterburgu objavil ešte v roku 2010 ako junior v kategórii nad 75kg - vstup do súťažného bodybuildingu v jeho prípade nebol oslňujúci, získal 8. miesto z 11. súťažiacich, No už o rok zaznamenáva progres a ako 20 ročný po prvý krát víťazí na mestskom šampionáte vo vekovej kategórii juniorov, medzi mužmi v kategórii do 100kg končí na 3. mieste a na svoje konto si pripisuje aj bronz medzi juniormi na šampionáte Severo-západného Ruska. Od tohro momentu Dmitriy pravidelne končí na popredných priečkach vo vekovej kategórii juniorov (výnimkou je 2014 Arnold Classic Europe, kde v open kategórii juniorov z aktuálnych hviezd súťažil aj Blessing Awodibu, či Piotr Borecki), darí sa mu aj na Ruských šampionátoch medzi mužmi. Pravdou ale je, že napriek svojim fenomenálnym proporciám (ojedinelým pre borca súťažiaceho v kategórii do 100kg), na veľké víťazstvo medz seniormi stále iba čaká.

Keď mal 7 rokov, po prvý krát videl Arnolda vo filme Comando a ako to u detí býva, Schwarzeneggerove telo ho nadchlo. Krátko na to sa vrhol do zápasenia, ako zápasník však utrpel zranenie chrbta a tak počas rehabilitácie sa venoval posilňovaniu. Sila mu rástla a tak na konci dorasteneckého veku si vyskúšal súťaženie aj medzi powerliftérmi. Pri jednom ťažkom výkone v drepe sa mu opäť obnovilo zranenie chrbta a tak padlo rozhodnutie -a k sa venovať silovým tréningom, tak s cieľom nastúpiť na súťažné pódium ako bodybuilder. Premiéru na súťažnom pódiu si "odbil" (ako som spomínul) už ako 19 ročný v roku 2010 a na súťažných pódiách sa objavuje pravidelne aj v nasledujúcich rokoch.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia