Českú bodybuilding scénu zasiahlo tragické úmrtie Aleny HATVANI

Českú bodybuilding scénu zasiahlo tragické úmrtie Aleny HATVANI

Španielsko sa stalo dejiskom súťaže Europe PRO, ktorá patrí do portfólia súťaži organizovaných pod hlavičkou NPC v Európe. V tomto roku pod hlavičkou NPC sa na starom kontinente už uskutočnila súťaž v Portugalsku (jedná sa o súťaž Mr. Big Evolution PRO Portugal) a tak ako v Španielsku, ani tam Slovensko nemalo žiadneho zástupcu.

V NPC PRO však súťaží celý rad súťažiacich z Čiech (v tomto roku pripomeniem úspechy Lenky Ferenčukovej pod trénerskou taktikou Miloša Šnajdra a aj formu, akú ukázal na súťažiach v USA Slavoj Bednář), ktorým pochopiteľnú pozornosť venuje český server Ronnie.cz. Pripomeniem, že Slovensko v NPC organizácii na PRO scéne má aktuálne Tomáša TABAČIARA a Igora ILLÉSA medzi ťažkotonážnikmi, PRO kartu má (a chce ju využiť) aj Peter KOVÁČ, vo zvyšných nomináciách Slovensko nemá v organizácii Jimma Maniona súťažiacich, ktorí by mali súťažné ambície. Výnimkou je v USA pôsobiaca Erika DANKOVÁ, pre ktorú je logicky súťaženie na USA scéne spojené s organizáciou NPC.

Tabačiar a spol. majú možnosť v tomto roku súťažiť v Európe na súťažiach Battle of Champions (Poľsko), Arnold Classic UK (Veľká Británia), Yamamoto Cup (San Marino), Romania Muscle Fest (Rumunsko), Bigman Weekend PRO (Španielsko) a EVLS Prague PRO (Česko). Na Slovensku sa po ukončení spolupráce medzi NPC a IFBB nesukutočnila ani jediná NPC súťaž, federácia IFBB pre profesionálnych súťažiacich od roku 2018 buduje organizáciu Elite PRO, v ktorej úspešne súťaží Adela ONDREJOVIČOVÁ (bodyfitness, Elite PRO World Champion), Alžbeta PEŤKOVÁ (masters bodyfitness; Elite PRO World Champion), Radka SZOBÁTHOVÁ a Lucia KOŠECKÁ (masters bikinifitness), Elite PRO kartu majú aj Martin MAŇOVSKÝ (classic physique), Dávid HMEĽAR a Dominik ANTOŠ (men´s physique; Antoš by mal nastúpiť v jesennej časti súťažnej sezóny na niekoľko súťaží),  Najväčšou hviezdou ťažkotonážneho bodybuildingu Elite PRO organizácie je reprezentant Slovenska, Elite PRO World Champion Michal KRIŽÁNEK. V Elite PRO súťažili aj bodybuilderi Roman VAVREČAN a Erik MALATÍN.

Pravdou je, že Elite PRO kartu získali viacerí ďalší súťažiaci zo Slovenska, čakajú však na súhlas k prestupu z amatérskej IFBB do Elite PRO organizácie od SAFKST rovnako, ako ho získal v tomto roku reprezentačný tréner Roland BROSMAN - jeho najlepším výsledkom je 2. miesto na októbrových 2020 IFBB Majstrovstvách sveta masters, na poslednom súťažnom vystúpení, na decembrovej súťaži 2020 Fitness Mania Classic skončil na 6. mieste v kategórii masters (z 9. súťažiacich) a 9. mieste (z 10. súťažiacich) v kategórii seniorov.

Z Alicante, dejiska súťaže 2021 Europe PRO (NPC) priniesol server Ronnie.cz smutnú informáciu, ktorá hovorí o tragickom úmrtí Aleny HATVANI - tá práve na súťaži Mr. Big Evolution PRO Portugal (NPC) získala 5. miesto a ambíciu bojovať o dobré umiestnenie mala aj na súťaži 2021 Europe PRO (NPC).

Alena HATVANI

Ronnie.cz: ze Španělska, kde se 15. srpna konala profesionální soutěž v kulturistice a fitness Europa Pro, dorazila do redakce Ronnie.cz šokující a mimořádně tragická zpráva. V Alicante zemřela česká profesionální kulturistka Alena Hatvani. Podle zatím nepotvrzených zpráv Alena, která v Manionově profesionální lize nastoupila ke třem soutěžím, sáhla ve snaze dosáhnout maximální možné formy k takovým postupům, které její tělo nevydrželo. Ačkoliv byla převezena do nemocnice a byla v péči lékařů, bohužel boj o život prohrála.

O Aleně Hatvani jsme poprvé psali v souvislosti s jejím vítězstvím na Ben Weider Legacy Cup New Zealand 2017, kde tehdy závodila ale ještě ve physique. V této kategorii v letech 2017 a 2018 v mezinárodní federaci IFBB nastoupila k celé řadě velkých soutěží, na kterých posbírala několik cenných výsledků. V sezóně 2019 se rozhodla zkusit štěstí v rodící se konkurenční organizaci NPC Worldwide a před domácím českým publikem na Czech Virus Open Cupu získala profi kartu. To bylo stále ještě ve physique, svůj první start v profesionální lize IFBB Jima Maniona si Alena nicméně připsala už mezi kulturistikami.

Na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro jí při něm patřilo hned velmi dobré čtvrté místo. Vloni se na European Pro probojovala dokonce ke druhé příčce, což už byl výsledek, kterým se kvalifikovala na Ms. Olympia. Kvůli situaci ve světě ovšem nebylo v jejích silách na tuto vrcholnou událost profesionálního bodybuildingu odcestovat. Do Španělska se proto letos vrátila, aby zde o postup na Olympia Weekend usilovala znovu. Dopřáno jí to už naneštěstí nebylo a nebudeme nikterak přehnět, když napíšeme, že předčasný odchod Aleny Hatvani českou scénu hluboce zasáhl.

Zdroje Ronnie.cz

Diskusia k článku:

AMIX diskusia
tak to netuším
autor: admin | dátum: 19.08.2021 13:33:39
v tomto prípade nemáme žiadne konkrétne informácie tzn čokoľvek je iba špekulácia. V poslednom desaťročí sa však opakovane objavuje šialená myšlienka, s ktorou prichádza kde kto počnúc boxom, cez MMA a zrejme bodybuildingom končiac. Aká? Cielene užívať "draslíkšetriacie" diuretiká a kombinovať ich s draslíkovými preparátmi, pričom málokto vie, že draslíkové roztoky sú obsahom injekcií, ktoré sa podávajú odsúdeným na smrť v USA - tí umierajú v silných kŕčoch.
preco,..
autor: senmut | dátum: 18.08.2021 12:02:38
Podstupila asi odvodnovanie pre extremnu vyrisovanost,..ale nebola sa nahodou nedavno,..aj ockovat na kovid19,..?!
smutné
autor: admin | dátum: 16.08.2021 22:19:17
áno, súhlas
R.I.P.
autor: Oplan | dátum: 15.08.2021 21:54:17
Smutné. Smutné.