Boris PALOVIČ - víťaz IFBB Rankingu, aj najúspešnejší súťažiaci IFBB ME 2021

Boris PALOVIČ - víťaz IFBB Rankingu, aj najúspešnejší súťažiaci IFBB ME 2021

Účasť EastLabsPhoto.com Team-u na TOP súťažiach IFBB International scény a organizácie Elite PRO je možná vďaka podpore od spoločnosti AMIX Nutrition a ďalších partnerov. Ďakujeme za podporu, vážime si spoluprácu s vami. Vďaka Vašej podpore majú fanúšikovia bodybuilding/fitness scény na Slovensku informácie aj o súťažiacich z organizácie Elite PRO.

Boris PALOVIČ je fenoménom našej, ale aj medzinárodnej bodybuilding scény. Napriek tomu, že so súťažením začal výrazne neskôr ako mnohí z jeho konkurentov a jeho proporcie (alebo ak chcete talent, či predpoklady) ho nepredurčovali k výnimočným výsledkom v nominácicách classic bodybuilding, classic physique, alebo bodybuilding, húževnatosťou a rokmi tréningu sa dokázal vypracovať na bodybuildera, ktorého nám závidí zvyšok sveta. A že je to pravda, určite uznáte, ak si prečítate 1. časť rozprávania o tom, ako sa karatista a neskôr inštruktor potápania stal inšpiráciou a vzorom pre nasledovníkov. V bodybuildingu.
Boris PALOVIČ

Kto je Boris PALOVIČ?

Mám 43 rokov a súťažím v kulturistike vo federácii IFBB, väčšinou v nomináciách classic bodybuilding, classic physique a váhová kulturistika. Som 180 cm vysoký a moja váha závisí od toho, v akej fáze prípravy sa nachádzam. V mimosúťažnom období vážim nalačno aj 111-113 kg podľa toho, či som deň pred vážením odpočíval, alebo akú svalovú partiu som trénoval. Vo finálnej fáze prípravy tzn. cca 7-10 dní pred súťažou, ešte než zahájim manipuláciu s minerálmi a s vodou, sa moja hmotnosť pohybuje aj na hranici 105-106kg. Opäť nalačno, samozrejme. Čo to znamená?
Boris PALOVIČ
Pred každou súťažou musím pomerne drasticky upravovať súťažnú hmotnosť. Začínam týždeň pred vážením a v tomto roku, pretože som chcel bojovať o titul IFBB Majstra Európy v nominácii Games Classic Bodybuilding (poznámka: kde je najprísnejší limit hmotnosti k váške súťažiaceho), som si doslova siahol na dno – stiahol som svoju hmotnosť z pôvodných 106kg až na finálnych 83kg. 23kg za 7 dní tzn. v priemere 3,3kg denne, je môj osobný rekord a aj moja hmotnosť 83kg na registrácii je najnižšia hmotnosť, akú som mal pred súťažou za posledných 5 rokov. Zvyčajne na regsitrácii mávam hmotnosť 86 kilogramov a po fáze cukrovania (a mierneho doplnenia tekutín) v priebehu nasledujúcich 24 hodín moja pódiová hmotnosť stúpne na 89-92 kg. V závislosti od toho, koľko súťaží v sezóne už mám za sebou.

Ak by ste sa ma napríklad pýtali na iné rekordy, povedzme silové výkony, tak tie si nezaznamenávam a v posledných rokoch ich ani netestujem. V hlave však mám uložený svoj osobný rekord v tlaku na lavičke ešte z roku 2017 – striktnou technikou som zvládol 3 opakovania so 185kg.

Boris PALOVIČ - športové začiatky

S posilňovacím tréningom som začal ešte ako 14 ročný, ale moje športové začiatky sa nespájajú s kulturistikou. Mojim primárnym športom bolo karate, ktorému som sa venoval celkovo 10 rokov. Som držiteľom prvého danu (čierneho pásu) v štýle goju-ryu vo federácii WKF a bral som to tak vážne, že počas štúdia na vysokej škole som založil v Liptovskom Mikuláši športový oddiel karate pre deti a mládež. Ten funguje dodnes.

Boris PALOVIČ

Neskôr som sa začal venovať hĺbkovému potápaniu a stal som sa inštruktorom. S karate som prestal, posilňovaciemu tréningu som sa naďalej venoval s rovnakou pravidelnosťou, ale prakticky do 30 rokov svojho života som športovej výžive nevenoval prílišnú pozornosť. Postačovali mi pravidelné návštevy fitnesscentra, základné doplnky výživy a svoju pozornosť som venoval potápaniu. Bol som rozhodnutý, že ak ukončím vysokú školu, napriek tomu, že som mojim rodičom pomáhal s prevádzkovaním ubytovania pre turistov v Demänovskej Doline, odídem k Červenému moru pracovať ako inštruktor v potápačskom centre pre turistov.
Boris Palovič
S aktívnym potápaním som však napokon aj tak skončil. Dôvod? Oženil som sa, založil si rodinu a hoci som vôbec nemal ambície súťažiť v kulturistike, povedal som si, že sa cvičeniu začnem venovať naplno. So všetkým, čo k tomu patrí. Vrátane precízne nastavenej stravy a tréningu bez chýb. Mal som 30 rokov a v snahe o dosiahnutie progresu som sa snažil zbierať čo najviac skúseností. Radil som sa s ľuďmi, ktorí sa tomuto športu venovali aktívne, študoval som odbornú literatúru, absolvoval som niekoľko odborných seminárov o tréningu a výžive. A skúšal som súťažiť.

Boris PalovičBoris PALOVIČ - rok 2014

V roku 2014 sa mi podarilo pod vedením trénera Ľubomíra Hečka vyhrať súťaž Do Formy s Muscle&Fitness, čo bol prvotný impulz k tomu, aby som vyskúšal prípravu na reálnu kulturistickú súťaž. O súťažení som prakticky nevedel vôbec nič a aj moje predstavy boli značne skreslené. To bol aj jeden z dôvodov, prečo som si pre svoje prvé súťažné vystúpenie zvolil práve novozaloženú kategóriu Mens Physique v nádeji, že to je pravdepodobne najľahšia kategória. Vhodná pre začiatočníkov. Takže aj pre mňa. Myslel som si, že práve tam mám väčšie šance, aby som uspel. Dnes viem, že tento spôsob uvažovania bol úplne zlý, Vzhľadom na moje proporcie zo všetkých mužských kategórii bola konkrétne táto pre mňa tou najhoršou voľbou. Výsledok? 13. miesto a len tak tak, že som nevypadol v eliminácii.

Po neúspechu na premiérovej súťaži mi tréner Hečko odporúčal súťaženie v klasickej kulturistike a bola to správna voľba. Hneď na nasledujúcej súťaži, ktorou bol 2014 Tatranský Pohár o 3 týždne neskôr, som skončil na druhom mieste za veľmi skúseným pretekárom, reprezentantom Ladislavom Korschom. Napriek tomu som však stále nebol presvedčený, že mám dostatočné predpoklady k tomu, aby som sa stal kulturistom. Úspešným kulturistom. Tréner Hečko ma však presvedčil, pokračoval som ďalej a je celkom možné, že nebyť jeho naliehania, súťaženiu by som sa dnes už nevenoval.

Boris PALOVIČ
Boris PALOVIČ - rok 2015

Mám na to? Nemám na to? Rok 2015 ukázal, že asi áno. Na jedinej súťaži, na ktorej som súťažil, som sa stal vicemajstrom Slovenska v klasickej kulturistike a porazil ma len IFBB Majster sveta a Európy Andrej Varga. Moje súťažné ambície tak začali narastať. Cieľ?

Bol som rozhodnutý pokračovať v súťažení minimálne kým nezískam titul Majstra Slovenska. A potom sa uvidí. Od tejto chvíle sa stala kulturistika mojou prioritou a snažil som sa robiť maximum aby som sa posunul na úroveň, ktorá mi umožní porážať aj silných súperov. Reálne silných súperov.

Boris PALOVIČ
Boris PALOVIČ - rok 2016

Rok som venoval príprave na novú súťažnú sezónu, kde bolo mojim cieľom získať titul Slovenského šampióna. Výsledok? 3. miesto na SAKFST Majstrovstvách Slovenska vo forme, s ktorou som vôbec nebol spokojný. Sklamanie? Obrovské!

Ale ... hneď na druhý deň som nastúpil na súťaž BFC Extrifit Cup v Českej Lípe, kde som prišiel výrazne lepší ako na Slovenský šampionát. 24 hodín stačilo k tomu, aby som získal tvrdosť, hustotu a vďaka dostatku jedla aj formu, vďaka ktorej som sa pred neutrálnym rozhodcovským zborom stal absolútnym víťazom v kulturistike mužov. V superfinále som porazil aj vicemajstra sveta Jiřího Kočvaru, čo dodnes považujem za obrovský úspech. Sebavedomie mi vtedy stúplo natoľko, že som začal veriť, že už môžem uspieť aj na medzinárodnej úrovni. Čo bol opäť mierny odklon od reality.

O tri týždne neskôr som na medzinárodnej súťaži 2016 Diamond Cup v Žiline (poznámka: organizoval ju Andrej Mozoláni), ako jediný zo Slovákov v silne nabitej open kategórii classic bodybulding postúpil do finále, na medailu som si však nesiahol. A za 6. miesto sa cenné kovy nerozdávajú.

Boris PALOVIČ - 2016 IFBB Diamond Cup Žilina

Ďalšia rana môjmu priveľkému optimizmu a sebavedomiu prišla o tri týždne – na 2016 IFBB Olympia Amateur v Marbella to bolo 10. miesto. Opäť som bol v realite. Uvedomil som si, že pokiaľ chcem uspieť na súťaži takéhoto levelu, mám ešte pred sebou veľa práce. Veľmi veľa práce. Musím sa vydať úplne novou cestou s rizikom, že ma to nemusí doviesť k očakávanému výsledku. Aj tak som zahájil som prípravu na svoju tretiu súťažnú sezónu, kde som mal 2 ciele – v roku 2017 bojovať o titul majstra Slovenska a ak sa zadarí, aj o možnosť nastúpiť na súťažné pódium IFBB Majstrovstiev Európy.

Boris PALOVIČ - rok 2017

To, že to myslím vážne, som ukázal prakticky okamžite. Presvedčil som manželku a spoločne sme odišli na rok do Prahy, kde sme pracovali ako osobní tréneri. A ja som sa snažil opäť využiť tento čas na nazbieranie nových poznatkov a skúseností. Absolvoval som ďalšie školenia, semináre, platil som si nemalé množstvo tréningov a konzultácií u popredných pražských kulturistov a trénerov. A počúval, analyzoval, hľadal cestu, po ktorej by som kráčal. Vyplatilo sa!

Svoje úsilie som nakoniec zúročil ziskom titulu 2017 Majstra Slovenska a nomináciou na 2017 IFBB Majstrovstvá Európy, kde som získal zhodne 8. miesto v kategóriách Games Classic Bodybuilding Open aj Classic Bodybuilding do 180cm.

Ale najväčší úspech, ktorý si dodnes maximálne cením, prišiel na pohárovej súťaži 2017 Extrifit Slovakia Cup v Michalovciach. O čom hovorím? Nie o prvom mieste, ktoré som získal ale o tom, že tam som porazil skutočnú svetovú extra triedu klasickej kulturistiky. Peter Bella, juniorský Majster sveta, na Slovensku niekoľko rokov doslova neporaziteľný kulturista, pre mňa ikona slovenskej kulturistiky a môj vzor skončil na 2. mieste. Porazil som svoj vzor, ku ktorému som zhliadal!
Boris PALOVIČ
A spomínam si ešte na jednu príhodu, ktorá súvisí s 2017 Extrifit Slovakia Cup-om. V backstage, keď som si hľadal miesto, kam sa zložím, som nenápadne odsunul nabok nejakú cudziu karimatku so športovou taškou aby som získal viac voľného priestoru. A zhodou okolností to boli veci Michala Križánka, ktorého do tejto chvíle nikto z kulturistickej scény nepoznal. Našťastie, jeho tréner Alexander HLOBIK bol už vtedy môj kamarát a tak sme to v kľude vyriešili. Takže mal som tú česť ako prvý ležať vedľa budúcej megastar svetového bodybuildingu a sme kamaráti dodnes.
Boris PALOVIČ
Michalovce priniesli ďalšiu zásadnú zmenu v mojom bodybuilding živote. Tréner Ľubomír Hečko ma zoznámil s Jozefom Pírym (ktorý bol toho času trénerom Tomáša Tabačiara, aktuálne najlepšieho slovenského bodybuildera v organizácii NPC – IFBB PRO League) a ja som zveril do jeho rúk moju prípravu na IFBB Majstrovstvá Európy. Spoluprácu s trénerom Hečkom som neukončil, pravidelne som ho navštevoval aby zhodnotil, či idem tým správnym smerom. Vzhľadom k množstvu pretekárov, ktorých prípravu mal na starosti a k miere jeho pracovného vyťaženia, už nebol priestor, aby sa mi venoval v takom rozsahu ako som potreboval.
Napriek tomu však jeho názor bol pre mňa smerodajným a pokiaľ som si nebol istý formou, išiel som sa mu ukázať aby som mal istotu, že je všetko v poriadku. Vedel som, že k úspechu na medzinárodnej scéne mám ešte stále ďaleko. Otázkou, na ktorú som hľadal sústavne odpoveď, však bola: „Mám vôbec vo veku 38 rokov šancu uspieť? Nie je moja snaha zbytočným mrhaním času a peňazí?“ O tom, čo ďalej a ako ďalej mal rozhodnúť rok 2018.

Boris PALOVIČ - rok 2018

V roku 2018 už moja kariéra začala pomaly naberať ten správny smer. Vyhral som svoju prvú medzinárodnú súťaž President Santonjas Cup v Gréckom Nafpliu. Spolu s manželkou sme absolvovali dokopy 7 súťaží v sezóne na ktorých sme získali celkovo 17 medailí. Najcennejšia? Bronzová medaila z Majstrovstiev Európy v kategórii zmiešaných párov. V jarnej sezóne roku 2018 som vyhral celkovo 4 súťaže vrátane IFBB Diamond Cup Ostrava, ale Elite PRO kartu, alebo titul absolútneho víťaza som ešte nezískal.

Takže prišli ďalšie smelé plány - v ďalšom roku som chcel bojovať o profikartu a výraznejšie zasiahnuť aj na medzinárodnej scéne do bojov o titul absolútneho víťaza. Koniec roku 2018 sa mi však takmer stal osudným. O čom hovorím?
O akútnom zápale pankreasu, ktorý som pôvodne považoval len za banálnu otravu žalúdka, prípadne črevnú chrípku. Lekársku pomoc som vyhľadal na poslednú chvíľu a podľa lekárov stačilo málo a takmer som definitívne pochoval súťaženie - v prípade zanedbania liečby aj by mi šlo o život.
Súbežne s touto udalosťou prišla aj nečakaná smrť môjho otca a tak Vianoce 2018 boli pre mňa smutnými, tými najhoršími sviatkami v mojom živote. Po psychickej stránke som sa postupne klesol až na samé dno a uvedomil som si, že pokiaľ s tým niečo neurobím, nedopadne to dobre. Rozhodol som sa prekonať strach, depresie a dáko sa pozbierať.

Chcelo to väčšie ciele ako tie, ktoré som si pôvodne stanovil.

Boris PALOVIČ
Boris PALOVIČ - rok 2019

Federácia IFBB aby pritiahla čo najviac súťažiacich na súťaže, od roku 2017 viedla tzv. IFBB World Ranking (poznámka – podobne ako v bodovacej súťaži AMIX EastLabs Best, aj v rankingu o poradí rozhodujú body za umiestnenia na súťažiach počas daného sledovaného obdobia). Žiadnemu kulturistovi zo Slovenska ani z Českej Republiky sa dovtedy nepodarilo získať prvenstvo v tomto rankingu, takže bola tu nová výzva, ktorú som potreboval. S manželkou sme si pozorne preštudovali kalendár IFBB súťaží, naplánovali, ktorých súťaží sa zúčastníme, kedy a ako sa tam dopravíme, koľko času venujeme tréningovej príprave tak, aby som v priebehu celej sezóny mal zodpovedajúcu formu. Výsledok?

V roku 2019 som 17 súťaží, získal som 59 medailí, 28 víťazstiev, sedem krát Elite PRO kartu a ako bonus 5 titulov absolútneho víťaza a víťazstvo v IFBB World Ranking-u v nominácii classic bodybuilding. Z výsledkov, ktoré som dosiahol, si najviac cením víťazstvo na Arnold Classic Europe v Barcelone a 4 tituly Mr. America. Rok 2019 bol pre mňa reálne zlomovým – podstatne výraznejšie som sa dostal do povedomia nielen v rámci Slovenska a Českej Republiky, ale aj medzi poprednými činiteľmi IFBB. Už som si nepripadal len ako treťoradý kulturista, ktorý začal so súťažením v čase, keď iný končia. Dávali mi najavo, že napriek absencii talentu, ktorý by ma predurčoval k tomu byť šampiónom, dokázal som niečo, čo je pre iných motiváciou. A to bol fantastický pocit!

Boris PALOVIČ - rok 2020

Eufóriu z úspešného roku 2019 však zrazila na kolená covidpandémia. Problémy s cestovaním, prekladanie a následné rušenie súťaží ma len utvrdili v tom, že k naplneniu svojich plánov som mal doslova jednu z posledných príležitostí. Aj to bol dôvod, prečo som zmiernil tempo, upustil som od súťaženia a radšej sa zameral na odstránenie nedostatkov, o ktorých som vedel. Chaos na súťažnej scéne v dôsledku pandémie teda nebol pre mňa až tak tragickým ako pre mnohých pretekárov, ktorí absolvovali celú prípravu a na poslednú chvíľu im zrušili účasť. Ja som sa v domácich podmienkach v tichosti pripravoval na novú súťažnú sezónu. A opäť sme si s manželkou dali niekoľko cieľov.

Boris PALOVIČ - rok 2021

Hneď na začiatku roka bolo v pláne súťaženie na súťaži Mr. Universum, ktorú mala organizovať Paraguay. Túto súťaž však zrušili a tak prišla zmena plánov – z EastLabs-u som vedel, že na Siberian Power Show sa pripravuje aj výprava reprezentantov Slovenska, tak sme sa pridali išli sme si zmerať výkonnosť tam, kde je bodybuilding na vysokej úrovni. Do Ruska. A oplatilo sa!

Táto súťaž mi opäť priniesla úspech, s ktorým som vôbec nepočítal. Okrem troch zlatých medailí a titulu absolútneho víťaza som ako víťaz kategórie Classic Physique získal právo zúčastniť sa aj Elite pro súťaže ako pozvaný hosť bez straty štatútu amatéra. Pozvanie som prijal a v nominácii Elite PRO Classic Physique na súťaži Siberian Power PRO Show som získal 3. miesto.
Boris PALOVIČ
O 4 týždne neskôr som už stál na súťažnom pódiu IFBB Majstrovstiev Európy v španielskej Santa Susanne, kde napriek množstvu komplikácii som sa napokon stal najúspešnejším súťažiacim v histórii IFBB Európskych šampionátov (v rámci jedného šampionátu) vďaka tomu, že som v rozpätí dvoch dní získal 2x titul absolútneho víťaza, 3x zlato a 1x striebro.

Aj keď poslednú súťaž jarnej sezóny, ktorou bol IFBB Diamond Cup France, sme sa rozhodli absolvovať len tak do počtu a netlačiť príliš na výsledok, aj táto súťaž nás opäť posunula ešte viac do povedomia na medzinárodnej scéne. Štyri zlaté medaile, jedna medaila strieborná, ďalší titul absolútneho víťaza a zisk dvanástej Elite PRO karty bol výsledok aký, dovolím si tvrdiť, nikto v rámci IFBB nikdy nedosiahol. Súťaž IFBB Diamond Cup France bola pre mňa výnimočná aj tým, že v konečnej bilancii som viezol domov svoje jubilejné 50-te zlato v kariére, celkový počet cenných kovov, ktoré sme s manželkou dokopy získali, prekročil už číslo 100 cenných kovov. A to nás čaká ešte jesenné súťažná sezóna ...

Boris PALOVIČ - 2021 IFBB Majstrovstvá Európy

Aké výsledky dosiahol Boris PALOVIČ?

 • 2014 Mozolani Fitness Cup Žilina ... Mens Physique do 183 cm – 13. miesto
 • 2014 Tatranský pohár Poprad ... Klasická kulturistika do 178 cm – 2. miesto
 • 2015 Majstrovstvá Slovenska Dubnica nad Váhom ... Klasická kulturistika do 175 cm – 2. miesto
 • 2016 Majstrovstvá Slovenska Dubnica nad Váhom ... Klasická kulturistika do 180 cm – 3. miesto
 • 2016 BFC Extrifit Cup Česká Lípa, Česká Republika ... Klasická kulturistika do 180 cm – 1. miesto
 • 2016 BFC Extrifit Cup Česká Lípa, Česká Republika ... Kulturistika muži – Absolútny víťaz
 • 2016 IFBB Diamond Cup Žilina ... Klasická kulturistika open – 6. miesto
 • 2016 Olympia Amateur Marbella, Špamielsko ... Klasická kulturistika do 180 cm – 10. miesto
 • 2017 EXTRIFIT Slovakia Cup Michalovce ... Klasická kulturistika open – 1. miesto
 • 2017 Majstrovstvá Slovenska Prešov ... Klasická kulturistika do 180 cm – 1. miesto
 • 2017 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Klasická kulturistika do 180 cm – 8. miesto
 • 2017 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Games klasická kulturistika open – 8. Miesto
 • 2017 IFBB Diamond Cup Ostrava, Česká Republika ... Klasická kulturistika do 180 cm – 4. miesto
 • 2018 President Santonja´s Cup Nafplio, Grécko ... Klasická kulturistika nad 175 cm – 3. miesto
 • 2018 President Santonja´s Cup Nafplio, Grécko ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2018 Majstrovstvá Slovenska masters Sabinov ... Kulturistika masters do 50 rokov – 2. miesto
 • 2018 Liptov Cup Liptovský Mikuláš ... Klasická kulturistika open – 2. miesto
 • 2018 Majstrovstvá Slovenska Nitra ... Klasická kulturistika do 180 cm – 2. miesto
 • Kulturistika do 90 kg – 5. miesto
 • 2018 EXTRIFIT Slovakia Cup Michalovce ... Klasická kulturistika open – 1. miesto
 • 2018 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Klasická kulturistika masters do 44 rokov – 4. miesto
 • 2018 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Zmiešané páry – 3. miesto
 • 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava, Česká Republika ... Klasická kulturistika do 180 cm – 1. miesto
 • 2018 IFBB Diamond Cup Ostrava, Česká Republika ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 Classic Physique of America Cup Cali, Kolumbia ... Klasická kulturistika open – 1. miesto
 • 2019 Classic Physique of America Cup Cali, Kolumbia ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 Classic Physique of America Cup Cali, Kolumbia ... Kulturistika do 90 kg - 1. miesto
 • 2019 Classic Physique of America Cup Cali, Kolumbia ... Classic Physique nad 175 cm – 1. miesto
 • 2019 Classic Physique of America Cup Cali, Kolumbia ... Classic Physique – absolútny víťaz + Elite PRO karta
 • 2019 President Santonja´s Cup Nafplio, Grécko ... Klasická kulturistika open – 2. miesto
 • 2019 President Santonja´s Cup Nafplio, Grécko ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 Miss and Mr. America Lima, Peru ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 Miss and Mr. America Lima, Peru ... Klasická kulturistika nad 175 cm – 1. miesto
 • 2019 Miss and Mr. America Lima, Peru ... Klasická kulturistika – absolútny víťaz + Elite PRO karta
 • 2019 Miss and Mr. America Lima, Peru ... Classic Physique nad 175 cm – 1. miesto
 • 2019 Miss and Mr. America Lima, Peru ... Classic Physique – absolútny víťaz + Elite PRO karta
 • 2019 Miss and Mr. America Lima, Peru ... Kulturistika do 90 kg - 1. miesto
 • 2019 Fitness Brasil Elite PRO Qualifier Sao Paolo, Brazília ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 Fitness Brasil Elite PRO Qualifier Sao Paolo, Brazília ... Klasická kulturistika nad 175 cm – 1. miesto
 • 2019 Fitness Brasil Elite PRO Qualifier Sao Paolo, Brazília ... Klasická kulturistika – absolútny víťaz + Elite PRO karta
 • 2019 Fitness Brasil Elite PRO Qualifier Sao Paolo, Brazília ... Classic Physique nad 175 cm – 1. miesto
 • 2019 Fitness Brasil Elite PRO Qualifier Sao Paolo, Brazília ... Classic Physique – absolútny víťaz + Elite PRO karta
 • 2019 Tiger Classic Bukurešť, Rumunsko ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 Tiger Classic Bukurešť, Rumunsko ... Klasická kulturistika open – 1. miesto + Elite PRO karta
 • 2019 Tiger Classic Bukurešť, Rumunsko ... Classic Physique open – 2. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Hungary Budapešť, Maďarsko ... Klasická kulturistika open – 3. miesto
 • 2019 Pannata World Cup Riminy, Taliansko ... Klasická kulturistika open – 5. miesto
 • 2019 Pannata World Cup Riminy, Taliansko ... Kulturistika do 90 kg – 7. miesto
 • 2019 Pannata World Cup Riminy, Taliansko ... Classic Physique open – 3. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Ostrava, Česká republika ... Klasická kulturistika do 180 cm – 2. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Ostrava, Česká republika ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Ostrava, Česká republika ... Classic Physique open – 1. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Ostrava, Česká republika ... Zmiešané páry – 2. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Montdorf les Bains, Luxembursko ... Klasická kulturistika nad 175 cm – 4. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Montdorf les Bains, Luxembursko ... Kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Montdorf les Bains, Luxembursko ... Classic Physique open – 3. miesto
 • 2019 Mercosour Championhsips Sao Paolo, Chile ... Classic Physique open – 1. miesto
 • 2019 Mercosour Championhsips Sao Paolo, Chile ... Kulturistika open – 4. miesto
 • 2019 Grand Prix Malta ... Klasická kulturistika open – 2. miesto
 • 2019 Grand Prix Malta ... Kulturistika masters – 2. miesto
 • 2019 Grand Prix Malta ... Classic Physique open – 2. miesto
 • 2019 Grand Prix Nafplio, Grécko ... Klasická kulturistika open – 2. miesto + Elite PRO karta
 • 2019 Grand Prix Nafplio, Grécko ... Kulturistika masters – 3. miesto
 • 2019 Grand Prix Nafplio, Grécko ... Classic Physique open – 2. miesto + Elite PRO karta
 • 2019 FIBE Diamond Cup Warszawa, Poľsko ... Klasická kulturistika open – 3. miesto
 • 2019 FIBE Diamond Cup Warszawa, Poľsko ... Kulturistika masters – 3. miesto
 • 2019 Arnold Classic Europe Barcelona, Španielsko ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 Arnold Classic Europe Barcelona, Španielsko ... Klasická kulturistika do 180 cm – 5. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Skopje, Macedónsko ... Kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Skopje, Macedónsko ... Klasická kulturistika open – 2. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Skopje, Macedónsko ... Classic Physique open – 1. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Madrid, Španielsko ... Kulturistika masters – 3. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Madrid, Španielsko ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Madrid, Španielsko ... Classic Physique masters – 1. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Madrid, Španielsko ... Klasická kulturistika nad 175 cm – 2. miesto
 • 2019 IFBB Diamond Cup Madrid, Španielsko ... Classic Physique open – 3. miesto
 • 2019 World Cup Tarragona, Španielsko ... Kulturistika masters – 4. miesto
 • 2019 World Cup Tarragona, Španielsko ... Klasická kulturistika open – 6. miesto Classic
 • 2019 World Cup Tarragona, Španielsko ... Physique open – 6. miesto
 • 2019 IFBB World Ranking ...  66 bodov – 1. miesto
 • 2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk, Rusko ... Kulturistika masters – 1. miesto
 • 2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk, Rusko ... Klasická kulturistika do 180 cm – 1. miesto
 • 2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk, Rusko ... Kulturistika do 90 kg – 7. miesto
 • 2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk, Rusko ... Classic Physique do 180 cm – 1. miesto
 • 2021 Siberian Power Show Krasnoyarsk, Rusko ... Classic Physique – absolútny víťaz + Elite PRO karta
 • 2021 Siberian Elite PRO Show Krasnoyarsk, Rusko ...  Classic Physique profesionáli – 3. miesto
 • 2021 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Klasická kulturistika masters do 44 rokov – 1. miesto
 • 2021 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Klasická kulturistika masters – absolútny víťaz
 • 2021 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Classic Physique masters do 44 rokov – 1. miesto
 • 2021 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Classic Physique masters – absolútny víťaz
 • 2021 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Zmiešané páry – 3. miesto
 • 2021 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Games Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2021 Majstrovstvá Európy Santa Susanna, Španielsko ... Kulturistika do 44 rokov do 90 kg – 2. miesto
 • 2021 IFBB Diamond Cup France, Divonne, Francúzsko ... Kulturistika masters – 1. miesto
 • 2021 IFBB Diamond Cup France, Divonne, Francúzsko ... Klasická kulturistika masters – 1. miesto
 • 2021 IFBB Diamond Cup France, Divonne, Francúzsko ... Klasická kulturistika nad 175 cm – 1. miesto
 • 2021 IFBB Diamond Cup France, Divonne, Francúzsko ... Klasická kulturistika – absolútny víťaz + Elite PRO karta
 • 2021 IFBB Diamond Cup France, Divonne, Francúzsko ... Classic Physique masters – 1. miesto
 • 2021 IFBB Diamond Cup France, Divonne, Francúzsko ... Classic Physique open – 2. miesto

(dokončenie v nasledujúcom článku)
IFBB Fitness Akadémia Slovensko

Diskusia k článku:

AMIX diskusia