Patrik DZURILLA - áno, opäť plánujem súťažiť na Arnold Classic Europe!

Patrik DZURILLA - áno, opäť plánujem súťažiť na Arnold Classic Europe!

IFBB Fitness Akadémia Slovensko ponúka fanúšikom bodybuildingu a fitness, trénerom, inštruktorom a aj športovcom (bez ohľadu na príslušnosť k organizácii aj fedrácii), možnosť zapojit sa do edukačných aktivít. V prípade úspešného zvládnutia skúšok absolventi môžu získať
prestížny certifikát
o absolvovaní alternatívneho vzdelávania v bodybuildingu a fitness.
IFBB Fitness Akadémia Slovensko

Aktuálne 21 ročného Patrika DZURILLU vnímam už od dorasteneckého veku ako talentovaného bodybuildera, ktorý vďaka svojim estetickým proporciám a ideálne zvládnutému postoju „vákum“ úspechy zbiera hlavne v nominácii classic physique. Viem o ňom, že roky sa venoval gymnastike, rekreačne hrával florbal a basketbal, súťažne sa však venuje iba bodybuildingu.
DZURILLA pozornosť súperov upútal už na svojej premiérovej medzinárodnej súťaži, ktorou bol 2017 IFBB Diamond Cup Ostrava, kde ešte uspel v kategórii kulturistika dorastu do 18 rokov. Aké výsledky si medzičasom DZURILLA pripísal na svoj účet?

  • 2. miesto ... 2017 SAFKST Slovenský šampionát v kulturistike dorastencov, do 70kg
  • 3. miesto ... 2017 SAFKST Slovenský šampionát v klasickej kulturistike dorastencov, Open
  • 1. miesto ... 2017 IFBB Diamond Cup Ostrava, kulturistika dorastencov 16-18 rokov
  • 8. miesto ... 2018 IFBB Diamond Cup FIWE Warsaw, Classic Bodybuilding mužov do 175cm
  • 2. miesto ... 2018 Arnold Classic Europe, Classic Physique mužov do 171cm
  • 1. miesto ... 2019 Arnold Classic Europe, Classic Physique mužov do 171cm
  • 5. miesto ... 2019 AMIX Patriot Weekend, Classic Physqiue juniorov, Open
  • 7. miesto ... 2019 Tatranský pohár, klasická kulturistika mužov do 180cm
  • 3. miesto ... 2020 Arnold Classic Europe, Classic Physique mužov do 171cm
  • Patrik DZURILLAKto je Patrik DZURILLA?

„Pochádzam z mesta Spišská Nová Ves, ktoré sa nachádza na východnom Slovensku, veľmi blízko Vysokých Tatier.“, začal svoje rozprávanie o sebe Patrik DZURILLA.Napriek tomu, že ešte ďalšie 2 roky budem vekovo junior, striedavo súťažím s mužmi aj juniormi, v nomináciách Classic Physique, Classic Bodybuilding, alebo hmotnostný Bodybuilding. Najradšej však súťažím v nominácii Classic Physique, v ktorej som uspel po prvýkrát už v roku 2018, na súťaži Arnold Classic Europe."

Patrik DZURILLA

"Samozrejme, odvtedy je táto súťaž mojou srdcovkou a po rokoch 2019 a 2020 aj v tomto roku sa primárne pripravujem práve na ňu. Úprimne, neviem čo prinesie tento ročník, akú konkurenciu, pretože po rokoch, kedy Arnold Classic Europe sa konala v Barcelone, v tomto roku dejiskom sa stane historické mesto Sevilla.", pokračoval DZURILLA v rozprávaní.

Patrik DZURILLA

"Mojim trénerom je od samého začiatku, kedy som sa dostal do kontaktu s bodybuildingom, Ján JANKOVČIN", objasňuje DZURILLA, kto stojí za jeho úspechmi. "Som rád, že chápe, ak na tréningu som práve nemal svoj deň, vyzdvihnem nielen jeho odbornosť ale aj tolerantnosť. Trénujeme spolu v jeho fitness centre Mgym Fitness Madaras priamo v Spišskej Novej Vsi. Nemám sa na čo sťažovať, lebo je tu všetko, čo do dobrého fitka patrí a to by pochopil asi každý kto by sem prišiel.

So súťažením som začal ešte ako 17 ročný a práve vďaka spolupráci s mojim trénerom z roka na rok výkonnostne stúpam.
Samozrejme, ako každý bodybuilder, ktorý vidí svoje ciele v pôsobení v nominácii Classic Physique, aj ja sledujem vzory - Chris Bumstead a Breon Ansley, rád si však pozriem čo na tréningu stvárajú Regana Grimes, aj Nick Walker."

Patrik Dzurilla

"Prípravy na súťaže v mojom prípade začínajú vždy rovnako. Tréner ma pozve na stretnutie, kde zhodnotíme aktuálnu formu a spracuje sa časový, tréningový a výživový plán. Prejdeme si ako postupovať, aby som v danom čase mal čo najlepšiu formu. Začiatok patrí radikálnejší zmenám v strave. Po každej súťaži som si totiž povedal, že: „Nie, nie, budem pekne krásne pokračovať v zdravej strave“. ale nebudem tajiť - vždy som to nejako prehrotil a jedol vždy viac, ako som mal. Takže úprava stravy je začiatok. Keď už naskočím na diétny režim, nemám problém ho dodržiavať až do súťaže. Bez ohľadu na okolnosti. Ešte keby som sa naučil ovládať sa v tomto smere v mimosúťažnom období - ale všetko sa dá keď sa chce."

Patrik DZURILLA - 2020 Arnold Classic Europe

"Aktuálne som s prípravou na 2021 Arnold Classic Europe začal 12 týždňov pred súťažou a rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, aj tentokrát sa tréningy menia v pravidelných intervaloch. Sú stále náročnejšie, intenzívnejšie. Čo trénujem vám nebudem zbytočne popisovať, lepšie bude, ak prídete k nám s kamerou a všetko si natočíte. Ak bude samozrejme tréner súhlasiť. Čo on povie, ja to robím a myslím, že takto to má byť. Výhodou je, že môj tréner je so mnou na každom tréningu, tzn. má vždy pod kontroloiu. A aj ja sa od neho učím. Výsledok?

Trénovanie iných sa stalo mojou prácou, ale mám šťastie na rodinu – moji blízki ma v tom čo robím 100% podporujú, rodičia dokonca neváhajú prispieť na moje výdavky súvisiace s letenkami, ubytovaním aj poplatkami na súťažiach, ktorých sa zúčastňujem. Viem, že ma majú radi, ak mlžu, neváhajú ma prísť na súťaže aj podporiť. Mňa osobne to vždy veľmi poteší a nakopne, ak ich vidím v hľadisku, ako mi držia palce."
Patrik DZURILLA
"Rok 2020 bol čo sa súťaženia, ale aj práce mimoriadne komplikovaný. Jedným slovom – hrozný. Odrazu všetko pozatvárali, nedali nám trénovať vo fitnesscentrách, takmer všade bolo zakázané ísť. Aj v príprave na 2020 Arnold Classic Europe covid stále pretrvával, našťastie našiel som spôsob, ako sa venovať tréningu, otvorili sa opäť letiská takže okrem PCR testov ma už nič viac neobmedzovalo. Snáď iba strach že pri poslednom teste budem mať pozitívny výsledok a po mesiacoch prípravy napokon ostanem sedieť doma. Áno, tejto veci sa bojím aj teraz, ale keďže som očkovaný a covid som už prekonal, tak by s tým snáď nemal byť žiaden problém, keď o necelé tri týždne budeme cestovať na 2021 Arnold Classic Europe."
Patrik DZURILLA
"Samozrejme, okrem rodičov a trénera, nesmiem zabudnúť poďakovať všetkým, ktorí aj z toho mála ma dokážu podporiť. Nemám pravidelného sponzora, ale v tomto roku doplnkami výživy ma podporil Mgym Fitness, aktuálne som dostal kolekciu proteínov od IFBB Fitness Akadémie Slovensko.“, uzavrel svoje rozprávanie mladý bodybuilder.

Samozrejme, Patrikovi DZURILLOVI budeme držať palce, fandiť mu tak, ako fandíme každému reprezentantovi Slovenska alebo Čiech, ktorý si všetko podstatné odmakal v posilňovni a na súťažné pódium nastupuje v zodpovedajúcej forme. Mimoriadne kritickým pohľadom budem ale sledovať jeho prezentáciu a hlavne voľnú zostavu, ktorú pred rokom som okomentoval nasledovne:

Patrik DZURILLA

"Áno, pózing je mojou slabinou. To je tá moja veľmi veľmi slabá stránka. Stále, keď na súťažiach vidím ostatných bodybuilderov, aké vymakané zostavy predvádzajú, hovorím si, že koľko času a námahy do toho asi museli dať - ja som to stále nejako podcenil. Tohto roku by som ale chcel prekvapiť všetkých členov EastLabs Teamu, počúvnuť trénera a ukázať zostavu takú, aby ma už nikto z vás nemohol kritizovať“, dodal na koniec svojho rozprávania Patrik DZURILLA

Diskusia k článku:

AMIX diskusia