Marián GROLMUS - zranenie ma od súťaženia neodradí

Marián GROLMUS - zranenie ma od súťaženia neodradí

Projekt Hall of Fame - Sieň slávy kulturistiky a fitness na Slovensku
vznikol aj vďaka podpore od spoločnosti
AMIX Nutrition
Fall of Fame - Slovenská sieň slávy v kulturistike/fitness

Meno Marián GROLMUS sa objavuje medzi TOP výsledkami bodybuilding scény na Slovensku (a v priebehu času aj v zahraničí) od roku 2015. Po úspechu na SAFKST Slovenskom šampionáte v roku 2015 sa ďalšie roky venoval ako tréner príprave bikinifitnessky Simone HOSTAČNEJ, s ktorou v roku 2020 dosiahol fantastický výsledok – striebro na IFBB Majstrovstvách sveta žien.

Marián GROLMUS sa od roku 2019 opäť objavuje aj na súťažných pódiách, kde v priebehu času dosiahol v nomináciách Classic Physique (CPh) a Bodybuilding (BB) nasledujúce výsledky: 2019 IFBB Diamond Cup Malta ... 1 miesto + Elite PRO karta, CPh

  • 2019 Arnold Classic Europe ... 4. miesto, CPh
  • 2019 IFBB Nordic Cup ... 2. miesto, CPh
  • 2021 IFBB European Championship ... 3. miesto, masters BB nad 90kg
  • 2022 IFBB Grand Prix Romania ... 2. miesto, BB do 90kg
  • 2022 IFBB Grand Prix Romania ... 3. miesto, CPh

V roku 2022 v pláne mal zabojovať aj o nomináciu na IFBB Majstrovstvá sveta vo vekovej kategórii masters, zdravotné problémy však urobili koniec všetkým nádejam na dobrý výsledok.

Marian GROLMUS

„Problémy začali zranením na motorke“, začal svoje rozprávanie Marián GROLMUS. „Pri prejazde cez les som musel zastaviť v kopci, motorka sa naklonila na jednu stranu a keďze som nechcel, aby mi padla, celú jej hmotnosť som sa snažil udržať na jednej nohe. Výsledok? V hamstringoch sa mi utrhlo viacero svalových vlákien, bolesť v zadnej časti stehna bola takmer na nevydržanie, prišiel masívny opuch a dotiahnuť do konca prípravu na súťaž IFBB Grand Prix Romania bol boj, ktorý som takmer nezvládol.“

Grolmus Marian

„Vzhľadom na to, že pôsobím v zahraničí, napriek zraneniu som nielenže neukončil prípravu, ale ďalej pokračoval v práci. Prípravu na ďalšie súťaže v sezóne 2022 som však definitívne ukončil. Prišlo obdobie odpočinku a s ním aj definitívne rozhodnutie. Už od roku 2019 mám problémy s bedrovým kĺbom. Tie raz ustúpili, inokedy sa vrátili.

Snažil som sa tréning stehien nezanedbávať, ale bolesť n atréningu bola neznesiteľná. Problémom bolo, že pretrvávala aj niekoľko hodín po samotnom tréningu. Vyšetrenie ukázalo, že je to vážne – mám artrózu bedrového kĺbu 3-4 stupňa. Operáciu som odkladal, skúšal som aplikáciu hylaurónových injekcií, ale keď pri poslednom RTG vyšetrení mi bolo oznámené, že v kĺbe sa vytvorila cysta, operácia sa ukázala ako jediným efektívnym riešením.“

Marian GROLMUS

„Pracovne pôsobím vo Švajčiarsku aj preto som súhlasil, že operáciu, presnejšie úplnú výmenu bedrového kĺbu, podstúpim práve tu. Aktuálne už mám po operácii. Čaká ma rehabilitácia, ale urobím všetko pre to, aby som do roka opäť stál na súťažnom pódiu. Podstatné je, aby som po operácii nestratil zbytočne veľa svalovej hmoty na stehnách. Postup rehabilitácie som už konzultoval s odborníkmi – ortopedický bicykel, potom predkopávanie, ak všetko pôjde tak ako má, prídu na rad podrepy a drepy.

Nechcem nič zbytočne prepáliť. Verím však, že ak všetko pôjde bez komplikácií, mohol by som súťažiť v Madride na 2023 Arnold Classic Europe. Stále verím, že sa mi podarí vybojovať si miestenku na IFBB Majstrovstvá sveta masters.", ukončil svoje rozprávanie Marián GROLMUS.
Marián GROLMUS

Diskusia k článku:

AMIX diskusia