2015 AFBF Majstrovstvá Ázie v kulturistike a fitness - váženie

2015 AFBF Majstrovstvá Ázie v kulturistike a fitness - váženie

Štyri roky udržuje EastLabs Team veľmi úzke kontakty s vedením "ázijskej IFBB", ktorá je známa pod skratkou AFBF. Prezidentom AFBF je šejk Abdula bin Rashid Al Khalifa z Bahrajnu, ktorý nás opakovane pozýva na všetky významné súťaže organizované pod hlavičkou AFBF a ak si nájdeme voľný termín v nabitom kalendári, pozvanie jeho aj generálneho sekretára AFBF Tariqa Ali Omara určite neodmietame. Je už pravidlo, že vedenie AFBF pozýva na súťaže aj osvedčených rozhodcov z Európy - v Japonsku sa nachádza Natalia Nazarenko, Vjačeslav Vingoradov, Armando Marquez, samozrejme, prítomný je aj Pawel Filleborn. O bezproblémový priebeh súťaže na pozícii software špecialistu (má na starosti bodovacie lístky, ich spracovanie a pripravuje pre nás aj výsledkové listiny) je tu aj náš veľmi dobrý kamarát Janek Lewandowski, takže prakticky okamžite po súťaži budeme mať (tak ako vždy) prístup k všetkým rozhodujúcim informáciám.

Majstrovstvá Ázie nám slúžia nielen k tomu, aby sme si "obzreli" konkurenciu pre súťažiacich z Európy, s ktorou sa môžu stretnúť na IFBB Majstrovstvách sveta, Arnold Classic Amateur a Amateur Olympia, ale aj na ďalší rozvoj vzťahov s predstaviteľmi jednotlivých národných federácií, ktoré sú členmi AFBF. Potešilo ma, že do Japonska prišla mimoriadne silná výprava Kórey a Číny (EastLabs Team od predstaviteľov oboch spomínaných zväzov obdržal ponuku na spoluprácu - pripomeniem, že v Kórey sa budú v tomto roku konať IFBB Majstrovstvá sveta v klasickej kulturistike, v Číne je kulturistika a fitness na vzostupe a hovorí sa, že aj mimo Hong Kongu sa budú vo "vnútrozemskej Číne" konať ďalšie zaujímavé súťaže).
Mimochodom Hong Kong - je tu aj prezident federácie kulturistiky a fitness Hong Kongu Hugo Chan, ktorý počíta s účasťou EastLabs Teamu na tohtoročnej Amateur Olympia Honkg Kong a pripomenul mi, že tentokrát jeho pozvanie nesmieme odmietnuť.

2015 AFBF Majstrovtsvá Ázie odštartujú zajtrajšími semifinálovými porovnávaniami, finále všetkých disciplín je naplánované na nedeľu. Okrem kulturistiky mužov sa na súťažnom pódiu ukážu klasickí kulturisti, súťažiaci z kategórie men´s physique, ženy budú súťažiť vo fitness, bodyfitness a bikini fitness, kde Japonsko, Kóre a Čína majú najväčšei zastúpenie, chýbať nebudú ani súťažiace Kazachstanu. Podľa predbežných informácií, v Kitakyushu by malo štartovať takmer 200 športovcov, osobne som najviac zvedaví na kategórie kulturistika mužov do 90kg, 100kg a nad 100kg, klasickú kulturistiku (aj kvôli Patrikovi Štiglicovi, ktorí zvažuje účasť na tohtoročných Majstrovstvách sveta), pozorne budem sledovať aj bikini fitnessky. 

Diskusia k článku:

AMIX diskusia