V piatok ráno vyráža do Budapešti mimoriadne početná výprava reprezentantov SAFKST, ktorí budú reprezentaovať Slovensko a asociáciu na 2017 IFBB Majstrovstvách Európy vo fitness detí. Sprievodnou akciou šampionátu je Maďarský pohár vo fitness a bikinifitness, ktorý je "otvorený" aj pre zahraničných súťažiacich (fitnessky súťažia v open kategórii, organizátori pre bikinifitnessky vypísali kategórie dve - do 166cm a nad 166cm).
Ako pre náš portál prezradil prezident SAFKST Boris MLSNA, výprava Slovenska do Maďarska odchádza s mimoriadne vysokými ambíciami, ktoré by mali potvrdiť oprávnenosť našej kandidatúry na organizovanie 2018 IFBB Majstrovstiev sveta vo fitness detí.
Kto reprezentuje Slovensko na Európskom šampionáte detí?
do 7 rokov
1. Alexandra Uhrinová B-Star, Zvolen
2. Nela Adámeková GymGol Klub Nitra
3. Dominika Korečková TŠK Fresh Zvolen
5. Alžbeta Fraňová Trenčín
4. Diana Levická TŠK Fresh Zvolen
do 8 rokov
1. Katarína Dvorská TŠk Fresh Zvolen
2. Katarína Kuzmová TŠk Fresh Zvolen
3. Emma Červeňová GymGol Klub Nitra
4. Nguyen Xuanová B Star Zvolen
do 9 rokov
1. Petra Holešová Gaf Žilina
2. Dominika Širgelová B Star Zvolen
do 10 rokov
1. Daniela Korečková TŠk Fresh Zvolen
2. Anna Miklová Gaf Žilina
do 11 rokov
1. Paulína Bajerlová GymGol Klub Nitra
2. Vanesa Habánková Gabrhel Trenčín
3. Viktória Hrnková Gaf Žilina
4. Beličková Viktória TŠk Zvolen
do 12 rokov
1. Daniela Civáňová GymGol Klub Nitra
2. Rebeka Nemethová GymGol Klub Nitra
3. Emma Čabyová TŠK Fresh Zvolen
4. Nataša Šolcová GaFZilina
do 13 rokov
1. Nelli Novodomská B-Star Zvolen
2. Lucia Mikušová Gabrhel Trenčín
3. Michaela Kútniková TŠK Fresh Zvolen
4. Dominika Rosincová GaF Žilina
5. Nikol Celeríková Neutral Zone
od 14 do 15 rokov
1. Tatiana Ondrušková Gabrhel Trenčín
2. Rebeka Maťušová GymGol Klub Nitra
3. Nasťa Vrábelová Gabrhel Trenčín
chlapci
1. Damián Korečko TŠK Fresh Zvolen
2. Michal Mullner GymGol Klub Nitra
3. Daniel Stroka Gaf Žilina
4. Tomáš Trizuljak Gaf Žilina
5. Ľubomír Kútnik TŠK Fresh Zvolen
Členovia výpravy - trénerky:
1. Maťušová
2.Červeňová
3.Niščáková
4.Machálová
5.Lehotská
6. Novodomská
7. Holbova
8. Korečková
Členovia výpravy - rozhodcovia:
1. Mlsna
2. Mlsnová
3. Hlinka