2018 IFBB Majstrovstvá Európy - zmeny v pôvodných propozíciách

2018 IFBB Majstrovstvá Európy - zmeny v pôvodných propozíciách

Unikátny projekt BikiniFitness Camp sa "presúva" už koncom marca z východu Slovenska do Trnavy. Špeciálna cenová ponuka pre bikinifitnessky - absolventky predchádzajúcich kempov.
Informácie o kempe nájdete v samostatnom článku.

IFBB Majstrovstvá Európy v Santa Susanna budú (pravdepodobne) spoločne s 2018 Arnold Classic Europe jasne najväčšími súťažami organizovanými pod hlavičkou IFBB International nielen v Európe, ale prakticky na celom svete. Aj teraz národné federácie mali vo výraznom predstihu preposlať na vedenie IFBB predbežný zoznam členov ich výprav (tzn. počet nielen funkcionárov, ale aj športovcov), ktorí od 2. do 7. mája 2018 pricestujú do Španielska, do letoviska Santa Susanna, tradičného miesta konania IFBB Majstrovstiev Európy. Finálny zoznam je potrebné doručiť do 24. apríla 2018. Pripomeniem, že na Slovensku sa finálnu zostavu reprezentantov, ktorí získali od vedenia SAFKST dôveru a v Santa Susanna nastúpia na súťažné pódium, dozvieme po aprílových súťažiach (kalendár súťaží sme zverejnili v samostatnom článku).

V tejto súvslosti, na stránkach IFBB boli zverejnené nové propozície, ktoré v porovnaní s pôvodne zverejnenými obsahujú niekoľko rozhodujúcich zmien - tie sa dotkli predovšetkým juniorských kategórií. Dôvod je zrejmý - rozdelenie vekovej kategórie junioriek a juniorov na 3 podkategórie (od 16  do 19 rokov, od 20 do 22 rokov a od 22 do 23 rokov) vo všetkých nomináciách by neúmerne predĺžilo časový harmonogram šampionátu. Aktuálne znenie propozícií na Európsky šampionát nájdete na stránkach IFBB.

Diskusia k článku:

AMIX diskusia