4. deň - výber Slovenska na 2018 IFBB/EBFF Majstrovstvách Európy

4. deň - výber Slovenska na 2018 IFBB/EBFF Majstrovstvách Európy

AMIX Vit & Mineral Pack


Na 2018 IFBB/EFBB Majstrovstvách Európy štvrtý, posledný deň šampionátu, už iba potvrdil celkovo dobrý dojem z vystúpenia reprezentantov Slovenska na kontinentálnych majstrovstvách. Úspech od dvojice Pavleová - Juricová (zverenkyne aktuálne jasne najlepšej trénerky na amatérskej fitness scéne nielen Slovenska, ale aj Európy a sveta Marianny HOLBOVEJ - k nej sa vďaka výsledkom Aničky HEPNEROVEJ zaradila ďalšia slovenská trénerka Jelena MELESHCHENKO) v seniorskom fitness sa očakával, no otázkou bolo, ako sa po minuloročnom fiasku (asociácia poslala na Európsky šampionát 22 bikinifitnessiek, z nich uspeli iba 4) bude dariť dievčatám, ktoré sa zapojili do bojov o cenné kovy v kategóriách juniorské bikinifitness, bikinifitness senioriek a masters. Odpoveď? Bikinifitnessky boli nad očakávanie úspešné! Ktoré výsledky treba vyzdvihnúť?


Radka SZOMBÁTHOVÁ a spol.
... lektorka v projekte BikiniFitness Camp, ktorý organizuje Saskia Cakoci pod hlavičkou spoločnosti FitnessŠkola s.r.o., nastúpila na medzinárodnú scénu po prvý krát a dokázala s prehľadom zvíťaziť v kategórii masters bikinifitness do 163cm a v priamom súboji s ďalšou Slovenkou Anitou KUCZMAN (tá zvíťazila v kategórii masters bikinifitness nad 163cm - striebro v tejto kategórii získala Dominika KOVÁČOVÁ) si vybojovala pre Slovensko aj historicky prvé absolútne víťazstvo v masters bikinifitness.
Nikoleta ŠUBOVÁ a spol. ... juniorky v porovnaní s minulosťou mali uľahčenú situáciu, pretože najlepšie Rusky z juniorského bikinifitness dali prednosť bojom o cenné kovy vo vekovej kategórii senioriek. Napriek tomu konkurencia nielen v Rusku, ale aj na Ukrajine, v severských krajinách, krajinách Pobaltia a už aj v Nemecku a tradične v Maďarsku nespí a tak aj v juniorkách sa tvrdo bojovalo o každý cenný kov. Najbližšie k zlatu mala Nikoleta ŠUBOVÁ (Igor Kopček píše pre vás report - viem, že Šubová u neho a aj u hlavného lektora trénerských kurzov organizovaných pod hlavičkou FitnessŠkola s.r.o. Milana ČÍŽEKA bola na jasnom prvom mieste), progres oproti súťažiam na Slovensku dosiahla SUKHOVOLSKAYA (získala bronz), rozhodcovia však (bohužiaľ) 100% neakceptovali to, čo na pódiu ukázala naša bikinifitness hviezda Timea TRAJTEĽOVÁ (skončila na 3. mieste).Olívia ČAMBALOVÁ, Michaela KANUŠČÁKOVÁ, Lenka HRUŠKOVÁ, Simona HOSTAČNÁ a spol. ... seniorské bikinifitnessky nesklamali! V ťažkej konkurencii po prvý krát aj na scéne mimo USA uspela Olívia ČAMBALOVÁ (citujem Čížeka s Kopčekom - ak by Olívia zvíťazila, nikto by nemohol povedať ani slovko proti), s dobrým výsledkom KANUŠČÁKOVEJ sa počítalo, formou prekvapila HOSTAČNÁ a aj HRUŠKOvÁ (opäť citujem Čížeka s Kopčekom - obe po Poľke Skowronskej definitívne potvrdili, že aj bikinifitnessky s opticky kratšími nohami môžu prekonávať tento nedostatok pripravenosťou) a určite nesklamali aj ďalšie Slovenky.


Kristína JURICOVÁ, Michaela PAVLEOVÁ a spol. ... bolo by hanbou, ak by asociácia, ktorá si zmenila meno kvôli fitness, práve v tejto nominácii neuspela aj v seniorských kategóriách. Pravdou ale je, že rozhodcovia akceptovali predovšetkým výkony mladých fitnessiek, naše tradičné opory na Európskom šampionáte tentokrát neuspeli.


Fotografie ... nájdete v samostatných súboroch, ktoré sú prehľadne členené do fotogalérií

Úspech výberu Slovenska sa premietol aj do konečného hodntenia v Pohároch národov:

  • 2018 IFBB/EBFF Majstrovstvá Európy juniori a masters ... Slovensko získalo 1. miesto (všetky nominácie dievčat aj chlapcov)
  • 2018 IFBB/EBFF Majstrovstvá Európy ženy ... Slovensko získalo 4. miesto (fitness, bodyfitness, bikinifitness, women´s physique) 
  • 2018 IFBB/EBFF Majstrovstvá Európy muži ... Slovensko získalo 12. miesto (kulturistika, klasická kulturistika, men´s physique)

Diskusia k článku:

AMIX diskusia