2013 Majstrovstvá sveta v klasickej kulturistike - skončilo finále

2013 Majstrovstvá sveta v klasickej kulturistike - skončilo finále

Nominačná komisia SAKFST nominovala na 2013 IFBB Majstrovstvá sveta v klasickej kulturistike, ktoré sa konali v Rakúskom St. Poeltene, troch "klasikov" - v kategórii do 168cm nastúpil nováčik Michal Kertesz (zverenec trénera Hečka nepostúpil do finále), v kategórii do 175cm príležitosť dostal skúsený a v minulosti medailami ocenený Andrej Varga (zverenec trénera Meška nepostúpil do finále) a v kategórii nad 180cm obhajovať prvenstvo mohol Ľuboš Maliňák (zverenec trénera Hečka bez problémov postúpil do finále).
Finálová časť Svetového šampionátu klasikov začala tradičným nástupom všetkých reprezentačných teamov, pokračovala porovnávaním šiestich finalistov z každej kategórie a ich voľnými zostavami. Dnes v St. Poeltene na pódiu nastúpila prakticky absolútna špička v klasickej kulturistike, borci z Iránu, Poľska, Rakúska, Ukrajiny a Ruska udivovali nielen estetickými postavami ktoré dokonale skombinovali s formou - nechýbalo jemné prúžkovanie, hlboké, vydefinované svalstvo, ktoré bolo pokryté spleťou žíl.
V mimoriadne silnej konkurencii nášho Maliňáka po semifinále rozhodcovia dali až na 5. miesto, vo finále sa Ľuboš snažil, ale napokon to stačilo iba na konečné 4. miesto, zverenec trénera Hečka Michal Kertesz získal 7. miesto, zverenec P. Meška Andrej Varga skončil na 15. mieste.
A aké sú konečné výsledky 2013 IFBB Majstrovstiev svetav klasickej kulturistike mužov? V absolútnom poradí sa víťazom stal po druhý krát reprezentant Iránu, 27 ROčNý  Mahdi Zatparvar, v Pohári národov prvenstvo získal Irán, pred Ruskom a Španielskom.2013 IFBB World Classic Bodybuilding Championships - up to 168cm, final

2013 IFBB World Classic Bodybuilding Championships - up to 171cm, final

2013 IFBB World Classic Bodybuilding Championships - up to 175cm, final

2013 IFBB World Classic Bodybuilding Championships - up to 180cm, final

2013 IFBB World Classic Bodybuilding Championships - over 180cm, final

2013 IFBB World Classic Bodybuilding Championships - overall champion

Diskusia k článku:

AMIX diskusia